Tholen herdenkt oorlogsslachtoffers
THOLEN - In verband met het coronavirus staat gemeente Tholen dit jaar op een passende maar waardige en verantwoorde manier stil bij de 4 mei herdenking. Bij de uitwerking van de invulling is er rekening gehouden met de maatregelen vanuit Rijksoverheid. Daardoor kan er bijvoorbeeld geen publiek aanwezig zijn zoals gewend. Op maandag 4 mei om 19:15 uur wordt de toespraak van burgemeester Sijbers en de kranslegging uitgezonden bij Omroep Tholen via radio (106,5), televisie en YouTube.
Voor hen die hun dierbaren willen herdenken, is dit een emotionele en pijnlijke situatie. Juist daarom heeft gemeente Tholen geprobeerd rekening te houden met de maatschappelijke omstandigheden, juist in deze periode waarin de onderlinge verbondenheid belangrijk is.
Invulling
Burgemeester Sijbers houdt, voorafgaande de Nationale Herdenking, haar toespraak welke wordt uitgezonden via Omroep Tholen. Haar toespraak is op een eerder moment opgenomen. Zij legt wel met wethouder Hoek op 4 mei een krans namens de gemeente Tholen. Hierbij zijn ook de oude generatie veteranen op persoonlijke uitnodiging aanwezig.
Uitzending Omroep Tholen
Op maandag 4 mei om 19:15 uur wordt de toespraak van burgemeester Sijbers en de kranslegging uitgezonden bij Omroep Tholen via radio (106,5), televisie en YouTube. Er is voor dit tijdstip gekozen zodat onze inwoners in de gelegenheid worden gesteld ook de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam live te kunnen volgen. De koning en koningin leggen een krans namens de hele Nederlandse bevolking. De Nationale Herdenking wordt live uitgezonden door de NOS op NPO1.
Oproep blazers
Zoals ieder jaar wordt tijdens de Nationale Herdenking om 19.58 uur het Taptoe-signaal geblazen, gevolgd door twee minuten stilte om 20.00 uur. Gemeente Tholen roept alle blazers uit onze gemeente op het Taptoe-signaal mee te spelen vanuit huis. Na de twee minuten stilte klinkt het Wilhelmus. Wie wil, kan ook het Wilhelmus meespelen. Daarbij wordt iedereen uitgenodigd thuis het Wilhelmus mee te zingen.
Vlaggen
Ook dit jaar wordt aan alle inwoners gevraagd op 4 mei de vlag thuis de hele dag halfstok te hangen ter nagedachtenis aan de oorlogsslachtoffers en op 5 mei de vlag uit te steken om de vrijheid te vieren.
Bloemen leggen
Wilt u de slachtoffers herdenken door middel van het leggen van bloemen bij het monument in Tholen? U kunt dit uit eigen beweging de hele dag doen. Houdt u dan wel rekening met de gezondheidsadviezen van Rijksoverheid:
· Heeft u verkoudheidsklachten, zoals neusverkoudheid, keelpijn, lichte hoest of verhoging tot 38 graden Celsius? Blijf thuis!
· Kom alleen of met groep van maximaal 2 personen of 1 huishouden;
· Houd 1,5 meter afstand van elkaar;
· Schud geen handen;
· Hoest en nies in de binnenkant van uw elleboog;
· Gebruik papieren zakdoekjes om uw neus te snuiten en gooi deze daarna weg;
· Was uw handen.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.
1 uur geledenPOORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.
4 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
1 dag geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
2 dagen geledenTHOLEN - Landelijk onderzoek laat zien dat duizenden huurders van woningcorporaties naast hun sociale huurwoning ook één of meer koopwoningen bezitten. Hoe zit dat in Bergen op Zoom? Woningcorporatie Stadlander zegt geen zicht te hebben op huurders met een koopwoning en wijst naar de politiek als het gaat om mogelijke oplossingen.
2 dagen geleden