Tholen herdenkt: ‘Herdenken doen we niet alleen uit respect voor diegene die zich ingezet hebben’
THOLEN - Net zoals de rest van het land stond op 4 mei ook Tholen stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en de conflicten die volgde.
Zo gaf burgemeester Marleen Sijbers een toespraak bij het Oorlogsmonument bij de Schuttershof. ‘’Herdenken doen we niet alleen uit respect voor diegene die zich ingezet hebben voor onze vrijheid en daarbij het leven lieten. Maar we herdenken ook om de verschrikkingen, de lege plekken aan tafel, het verdriet wat veroorzaakt wordt door het oorlogsgeweld niet te vergeten. Om ervan te leren.’’ Tijdens haar toespraak benadrukte zij dat de veteraan Gilles de Kok, die 3 jaar met het bataljon Zeeland in Nederlands-Indië gevochten heeft en altijd aanwezig was bij de herdenking op Tholen, er niet meer was. ‘’Wij wensen iedereen die dicht bij hem stond, veel sterkte toe, maar het geeft ook aan hoe belangrijk het is, nu het nog kan, om herinneringen te delen, te leren van ervaringen.’’
Niet alleen de burgemeester was aan het woord tijdens de herdenking. Elief de Jager van Ter Tolne, Sjaco Rink van de Groen van Prinsterenschool, Sarah Prins van De Regenboog en Herlinde van den Berg van de Juliana van Stolbergschool hadden de eer om hun gedicht voor te dragen tijdens de herdenking. Daarmee laten zij, samen met de rest van Tholen, zien dat de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, de oorlogen die volgden en de oorlogen die op het moment woeden, niet vergeten worden.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Twee mannen die in juni een vrouw in Sint-Annaland hebben opgelicht door zich als politieagenten voor te doen, zijn nog niet gepakt. Onlangs besteedde het opsporingsprogramma Bureau Brabant aandacht aan de zaak. De politie vraagt nog steeds om tips van het publiek.
1 uur geledenSCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
7 uur geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
21 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geleden