Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen hengelt erop los

Tholen hengelt erop los

Vissen kan men als geen ander op het eiland Tholen, en dat kan de 63-jarige Jan van den Broek je als geen ander vertellen. Oorspronkelijk uit Gorinchem, woont hij nu al een lange tijd in Sint Maartensdijk en is hij clubvisser bij Hengelsportvereniging De Zeebaars:  ’’Ik vis al sinds rond mijn zesde’.’ 

Hij begon met zoetwater te vissen rond Gorinchem. Jan zegt de liefde voor het vissen van zijn vader te hebben. ‘’Dat is waar ik het ‘virus’ van heb geërfd.’’ In Gorinchem viste hij in zoetwater. ‘’Maar toen kwam ik naar het prachtige eiland Tholen en begon daar met vissen in het zoutwater. Nu doe ik dat al zo’n 38 jaar’’. Volgens Jan is er een groot verschil tussen de twee. ‘’Zwaardere hengels, lood, anders aas. In dat opzicht is het een enorm verschil ja.’’ Ook zijn de vissen waar erop gevist wordt zijn anders. ‘’Afhankelijk van het tijd van het jaar, maar bij zoutwater wordt er bijvoorbeeld gevist op bot, schol en zeebaars. Bij zoetwater vis je dan op vissen zoals bliek en snoek.’’ In de natuur zijn, vindt Jan één van de leukste dingen aan vissen. ‘’Ook al heb je het weer niet altijd mee’’, grapt hij. 

Ook op vakantie stopt het vissen voor Jan niet. Hij kiest dan ook liever geen ander land uit dan Ierland. ‘’Ierland is populair voor vissen, zowel voor zoetwater als zoutwater.’’ Op visvakantie in Ierland heeft hij dan ook ooit een koolvis van 24 pond gevangen. ‘’Daarvoor moest ik wel met de hengel meer dan 100 meter diepgaan.’’ Vanwege corona kon hij helaas niet op visvakantie gaan. “Maar ik hoop dat dat dit jaar wel weer kan. Buiten het vissen is Ierland ook echt een prachtig land.’’ Als clubvisser bij HSV de Zeebaars doet hij ook mee met clubwedstrijden. ‘’Dat kan op het eiland zijn, maar ook daar vandaan. Dan kan het zo zijn dat ik 4 uur ervoor weg ben.’’ Naast de wedstrijden, vist hij ook creatief met de leden van de club. ‘’Dat is natuurlijk ook een leuk aspect van de club. Het is leuk, sociaal en gezellig.’’ Hij is het dan ook zeker niet mee eens dat vissen ouderwets. ‘’Dat zie je ook bij onze vereniging aan de nieuwe aanwas die er is. Het laat zien dat het voor zowel jong als oud is.

Meer uit Tholen

Leegstaand pand in Thoolse binnenstad maakt plaats voor appartementen

THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.

2 uur geleden
Kleinkunstkwartet Mooi Jasje brengt luisterliedjes ten gehore in de Grote Kerk

THOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.

20 uur geleden
UPDATE: Vijf voertuigen betrokken bij zeer ernstig ongeval A4 bij Halsteren: snelweg richting Bergen op Zoom uren dicht

HALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.

21 uur geleden
Na regen komt zonneschijn: ‘Komende dagen wordt het alleen maar beter’

THOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.

1 dag geleden
Gemeente nodigt alle Thoolse vrijwilligers uit voor speciale avond in Sint Philipsland

THOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.

1 dag geleden
Beroemde pianist Martin Oei geeft concert in het oude stadhuis van Tholen

THOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.

2 dagen geleden
Van oldtimers en ringsteken tot een veiling: Boerenfamiliedag komt naar Poortvliet

POORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.

2 dagen geleden