Tholen heeft zijn eigen LEGO masters zoals Isabelle en Maxime
THOLEN - Ruim 1,5 miljoen mensen zagen afgelopen zaterdag hoe de oud-Bergenaar Roy Franssen en zijn partner Thomas Goelen de finale wonnen van het tweede seizoen van LEGO Masters. Het koppel wint een reis naar LEGO World in Denemarken, 25.000 euro en natuurlijk de gigantische LEGO-beker. De populariteit van het televisieprogramma was ook dit seizoen weer enorm, iedere week zagen ruim 1,5 miljoen kijkers hoe de mooiste creaties werden gebouwd met het Deense steentje. Ook op Tholen wordt er fanatiek met LEGO gebouwd. Wij spraken een paar jonge LEGO-fanaten op het eiland.
Isabelle en Maxime wonen in Tholen. Ze zijn acht jaar oud en zitten in groep 4/5 van CNS de Regenboog. LEGO is hun grote hobby, overgenomen van hun papa.
Sinds dat ze vier jaar zijn, zijn Isabelle en Maxime graag in de weer met de Deense blokjes. “Papa speelde vroeger heel graag met LEGO en vond het leuk om ons een echt rijdende trein cadeau te doen. En met die witte hoge snelheidstrein en losse Lego-blokjes begon het eigenlijk”, vertellen de Thoolse meiden over hun hobby. Met LEGO kun je alle kanten op en dat spreekt hen aan: “Je kunt mooie dingen maken door stap voor stap de boekjes te volgen, maar je kunt ook iets helemaal zelf verzinnen. We vinden het allebei heel leuk. Een nieuw pakket helemaal opbouwen, maar ook op Pinterest zoeken naar voorbeelden en deze maken. Gisteren maakten we een flatgebouw met verlichting, omdat we dat bij Lego Masters hadden gezien.”
Maxime is het meest trots op de catamaran van Lego Friends en Isabelle op de donutwinkel van Lego City die ze heeft gebouwd. De meiden hebben heel wat LEGO-steentjes en de bouwwerken kwamen in hun eigen kamers te staan. “Maar dat werd nogal veel. We hadden in huis nog een kamer over, dus toen hebben we hier alles opgebouwd, zodat we er altijd mee kunnen spelen”, zeggen Maxime en Isabelle die standaard LEGO vragen voor hun verjaardag en aan Sinterklaas. Ze hebben al heel wat pakketten, maar wat zouden ze kiezen uit alle LEGO ter wereld? “Het boomhuis van Lego Ideas! Daarbij kun je de boom in de herfst zelfs een andere kleur bladeren geven.”
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenBRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.
22 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.
23 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
2 dagen geleden