Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen heeft zijn eigen LEGO masters zoals Isabelle en Maxime

Tholen heeft zijn eigen LEGO masters zoals Isabelle en Maxime

THOLEN - Ruim 1,5 miljoen mensen zagen afgelopen zaterdag hoe de oud-Bergenaar Roy Franssen en zijn partner Thomas Goelen de finale wonnen van het tweede seizoen van LEGO Masters. Het koppel wint een reis naar LEGO World in Denemarken, 25.000 euro en natuurlijk de gigantische LEGO-beker. De populariteit van het televisieprogramma was ook dit seizoen weer enorm, iedere week zagen ruim 1,5 miljoen kijkers hoe de mooiste creaties werden gebouwd met het Deense steentje. Ook op Tholen wordt er fanatiek met LEGO gebouwd. Wij spraken een paar jonge LEGO-fanaten op het eiland.

Isabelle en Maxime wonen in Tholen. Ze zijn acht jaar oud en zitten in groep 4/5 van CNS de Regenboog. LEGO is hun grote hobby, overgenomen van hun papa.

Sinds dat ze vier jaar zijn, zijn Isabelle en Maxime graag in de weer met de Deense blokjes. “Papa speelde vroeger heel graag met LEGO en vond het leuk om ons een echt rijdende trein cadeau te doen. En met die witte hoge snelheidstrein en losse Lego-blokjes begon het eigenlijk”, vertellen de Thoolse meiden over hun hobby. Met LEGO kun je alle kanten op en dat spreekt hen aan: “Je kunt mooie dingen maken door stap voor stap de boekjes te volgen, maar je kunt ook iets helemaal zelf verzinnen. We vinden het allebei heel leuk. Een nieuw pakket helemaal opbouwen, maar ook op Pinterest zoeken naar voorbeelden en deze maken. Gisteren maakten we een flatgebouw met verlichting, omdat we dat bij Lego Masters hadden gezien.” 

Maxime is het meest trots op de catamaran van Lego Friends en Isabelle op de donutwinkel van Lego City die ze heeft gebouwd. De meiden hebben heel wat LEGO-steentjes en de bouwwerken kwamen in hun eigen kamers te staan. “Maar dat werd nogal veel. We hadden in huis nog een kamer over, dus toen hebben we hier alles opgebouwd, zodat we er altijd mee kunnen spelen”, zeggen Maxime en Isabelle die standaard LEGO vragen voor hun verjaardag en aan Sinterklaas. Ze hebben al heel wat pakketten, maar wat zouden ze kiezen uit alle LEGO ter wereld? “Het boomhuis van Lego Ideas! Daarbij kun je de boom in de herfst zelfs een andere kleur bladeren geven.” 

Meer uit Tholen

Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

14 uur geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

1 dag geleden
Gitarist Cordas sluit Thoolse concertreeks af met Zuid-Amerikaanse klanken

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek. 

1 dag geleden
Carolien opent vakantiewoning voor mensen met een intensieve zorgvraag

THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.

2 dagen geleden
Dodenherdenking in Tholen met Pools bezoek en plechtigheid in wandelpark

THOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa. 

2 dagen geleden
Bij deze stranden op Tholen mag je vanaf vandaag zwemmen in open water

THOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.

3 dagen geleden
Nacontrole in woning Sint-Annaland, inductiekookplaat vermoedelijk oorzaak

SINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.

3 dagen geleden