Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen heeft zijn eigen LEGO masters zoals Isabelle en Maxime

Tholen heeft zijn eigen LEGO masters zoals Isabelle en Maxime

THOLEN - Ruim 1,5 miljoen mensen zagen afgelopen zaterdag hoe de oud-Bergenaar Roy Franssen en zijn partner Thomas Goelen de finale wonnen van het tweede seizoen van LEGO Masters. Het koppel wint een reis naar LEGO World in Denemarken, 25.000 euro en natuurlijk de gigantische LEGO-beker. De populariteit van het televisieprogramma was ook dit seizoen weer enorm, iedere week zagen ruim 1,5 miljoen kijkers hoe de mooiste creaties werden gebouwd met het Deense steentje. Ook op Tholen wordt er fanatiek met LEGO gebouwd. Wij spraken een paar jonge LEGO-fanaten op het eiland.

Isabelle en Maxime wonen in Tholen. Ze zijn acht jaar oud en zitten in groep 4/5 van CNS de Regenboog. LEGO is hun grote hobby, overgenomen van hun papa.

Sinds dat ze vier jaar zijn, zijn Isabelle en Maxime graag in de weer met de Deense blokjes. “Papa speelde vroeger heel graag met LEGO en vond het leuk om ons een echt rijdende trein cadeau te doen. En met die witte hoge snelheidstrein en losse Lego-blokjes begon het eigenlijk”, vertellen de Thoolse meiden over hun hobby. Met LEGO kun je alle kanten op en dat spreekt hen aan: “Je kunt mooie dingen maken door stap voor stap de boekjes te volgen, maar je kunt ook iets helemaal zelf verzinnen. We vinden het allebei heel leuk. Een nieuw pakket helemaal opbouwen, maar ook op Pinterest zoeken naar voorbeelden en deze maken. Gisteren maakten we een flatgebouw met verlichting, omdat we dat bij Lego Masters hadden gezien.” 

Maxime is het meest trots op de catamaran van Lego Friends en Isabelle op de donutwinkel van Lego City die ze heeft gebouwd. De meiden hebben heel wat LEGO-steentjes en de bouwwerken kwamen in hun eigen kamers te staan. “Maar dat werd nogal veel. We hadden in huis nog een kamer over, dus toen hebben we hier alles opgebouwd, zodat we er altijd mee kunnen spelen”, zeggen Maxime en Isabelle die standaard LEGO vragen voor hun verjaardag en aan Sinterklaas. Ze hebben al heel wat pakketten, maar wat zouden ze kiezen uit alle LEGO ter wereld? “Het boomhuis van Lego Ideas! Daarbij kun je de boom in de herfst zelfs een andere kleur bladeren geven.” 

Meer uit Tholen

Succesvolle proef: Thoolse huishoudens verplaatsen stroomgebruik en verlagen piek

THOLEN - Steeds meer Tholenaren passen hun stroomverbruik aan om slimmer gebruik te maken van zonnestroom. In een proef van Stedin, DELTA Energie en Eneco deden ook huishoudens uit onze gemeente mee aan het project waarbij ze vooral overdag stroom gebruikten. Daarmee hielpen ze het elektriciteitsnet te ontlasten én bespaarden ze geld.

20 minuten geleden
Geen Appeltje van Oranje voor Anna Zorgt, maar wel de koninklijke complimenten

SINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft donderdag een memorabel bezoek gebracht aan Paleis Noordeinde in Den Haag. Hoewel de organisatie geen Appeltje van Oranje won, was de ervaring en de erkenning op zich een feestelijk moment. Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix waren aanwezig bij de uitreiking.

17 uur geleden
Raad stemt in met nieuwbouw Meulvliet, het Calvijn College en extra voetbalveld

THOLEN - De gemeenteraad van Tholen heeft donderdag unaniem ingestemd met het voorstel om te komen tot nieuwbouw van Meulvliet, het Calvijn College en een extra voetbalveld voor Tholense Boys. Het hele plan kost ongeveer 36 miljoen euro.

21 uur geleden
Bermbrand in struikgewas bij Sint-Annaland, brandweer beperkt schade

SINT-ANNALAND - In de berm langs de Oudelandseweg woedde er zondagmiddag een kleine brand. Dankzij de snelle inzet van de brandweer bleef de schade in het gras beperkt.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Mirjam de Nijs: ‘Kwaliteit gaat bij mij boven kwantiteit’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN/WOENSDRECHT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Mirjam de Nijs van You & Me Psychologie.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Buiige wolken boven Strijenham’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden
Tholen wil grotere bedrijventerreinen, meer woningen en minder restafval

THOLEN - De gemeente Tholen heeft dinsdag de begroting voor 2026 gepresenteerd. De begroting is verdeeld in drie programma's: Bestuur, Samenleving en Ruimte. In dit artikel lichten wij één van deze programma's toe, namelijk Ruimte. Het programma richt zich op het aantrekkelijk, duurzaam en leefbaar maken van Tholen als gemeente om te wonen, werken en recreëren.

2 dagen geleden