Tholen haalt boosterprik
THOLEN - GGD Zeeland breidde het aantal vaccinatielocaties uit om zo veel mogelijk mensen een boostervaccinatie te kunnen geven. Ook in de Meulvliet op Tholen kunnen inwoners terecht voor hun booster. Daar werd door velen gebruik van gemaakt. Voorlopig is de priklocatie iedere maandag en dinsdag op afspraak geopend.
GGD Zeeland is in dorpshuis Meulvliet in Tholen begonnen met het toedienen van de boostervaccinatie. De 23-jarige Lisa den Braber uit Sint-Annaland coördineert deze prikactie.
“Vanaf 23 november prikken we elke week op twee vaste dagen hier in Tholen. We werken met een team van drie prikkers annex vaccinbereiders, een arts, een coördinator, twee administratieve krachten, een beveiliger en twee gastvrouwen. Een eerste of tweede prik halen is ook mogelijk en daarvoor is er vrije inloop tot 17.00 uur, maar voor de boosterprik dient men vooraf een afspraak te maken om een eventuele stormloop te voorkomen,” vertelt ze. Sinds maart is Lisa werkzaam als medisch coördinator bij de GGD. “Daarvoor heb ik op de longafdeling van het Amphia in Breda gewerkt en gezien wat het virus met mensen kan doen. Vorig jaar op mijn eerste werkdag daar was er meteen spoedoverleg over de aanpak van het virus wat toen net uitgebroken was.” Bij de vaccinatielocaties zorgt Lisa ervoor dat het zoveel mogelijk op rolletjes loopt. “Ik werk voornamelijk achter de schermen, ben een soort vliegende kiep, begeleid nieuwe medewerkers en spring bij waar nodig. Zo vind ik het ook leuk om vaccins klaar te maken en prikken te zetten. Als je zelf meewerkt weet je ook beter waar de problemen zitten. Het meedenken aan de processen vind ik misschien wel het leukste van alles, maar een combinatie is wellicht nog leuker. Dat ik nooit meer aan een bed sta vind ik best wel jammer, maar je weet nooit wat de toekomst brengt,” zegt ze tot slot.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
29 minuten geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
6 uur geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
23 uur geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden