Tholen geniet van kunst tijdens OPEN atelierroute
THOLEN - 19 kunstateliers verspreid over heel Tholen openden afgelopen zaterdag 2 juli hun deuren voor het publiek. Veel toeristen en fietsers volgden de route langs het eiland om al de unieke kunst die Tholen rijk is te bezichtigen en te bewonderen.
Om 11.00 uur openden de eerste ateliers hun deuren voor bezoekers. Eén van de kunstenaars die haar kunst tentoonstelde, is Rianne van Duivenbode. Dit doet zij in haar atelier genaamd ‘Art-Co’ in het centrum van Tholen-stad. ‘’Ik laat onder ander mijn kunst op tegel en kunst op bord zien”, aldus Van Duivenbode. In de ochtend heeft Rianne al veel bezoekers gehad. ‘’Ik heb vooral veel fietsers zien langskomen; zowel mensen die op vakantie zijn als mensen uit de omgeving.”
Bert en Ineke van Drunen zijn bijvoorbeeld twee fietsers die de OPEN atelierroute volgden. ‘’We zijn hier gekomen omdat we het eiland Tholen heel mooi vinden om te fietsen. Ook vinden we Tholen ook een enorm gezellig stadje, maar daarnaast spreekt ook de kunst ons erg aan’’, vertelt het paar. Het is niet de eerste keer dat het koppel deze route doet. ‘’In het verleden hebben we deze route al eens eerder gedaan. Ik heb les gehad van twee van de deelnemers, Riena en Martin Valkhof bij de Heen. Zij vertelden ons dat ze onderdeel zijn van de nieuwe route dit jaar. Daarom wilden we graag even een kijkje komen nemen.”
Het is voor de tweede keer dit jaar, én het zesde jaar in totaal, dat op de vier eerste zaterdagen in de lente of zomer, de OPEN atelierroute georganiseerd wordt door Cultuurplein Tholen. Het cultuurplein wil daarmee aandacht vragen voor de kunst die allemaal op Tholen te vinden is. De route biedt ook kans voor kunstenaars om meer publiciteit te werven. Daardoor trekt het ook kunstenaars buiten Tholen aan om naar het eiland te verkassen.
Zo ook Gerda Glerum, die oorspronkelijk uit Souburg komt. Zij woont nu twee jaar op het eiland en het leven op Tholen bevalt haar erg goed. ‘’We zijn destijds verhuisd omdat mijn man hier ging werken. Ik had daarbij wel één voorwaarde: ‘het is prima, maar dan moet ik wel mijn eigen ruimte erbij hebben’.’’ In haar atelier, dat net zoals die van Rianne in het centrum van Tholen ligt, specialiseert Gerda zich in beelden van keramiek, steen en brons, maar ook in schilderijen. Vorig jaar deed Gerda ook al mee met de atelierroute. ‘’Mijn atelier is altijd de eerste zaterdag van de maand, ook in de winter, open. Maar je merkt dat er nu wat meer geïnteresseerden zijn.’’
Rond 16.30 uur sloten de laatste ateliers hun deuren. Daarmee eindigde de tweede OPEN atelierroute van het jaar. Op de zaterdagen 6 augustus en 3 september zullen Rianne, Gerda en de andere kunstenaars verspreid over het hele eiland de deuren van hun ateliers weer openen voor bezoekers.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.
2 uur geledenZEELAND/WEST-BRABANT - Rijkswaterstaat voert in april dit jaar groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58). Hierdoor is de tunnel tien dagen en nachten volledig afgesloten, van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 5.00 uur. Het gaat om geplande onderhoudswerkzaamheden, waarbij de tunnel in beide rijrichtingen wordt afgesloten, zodat de afsluiting zo kort mogelijk duurt. Rijkswaterstaat verwacht dat de afsluiting zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd, die in de spits kan oplopen tot meer dan 60 minuten.
6 uur geledenTHOLEN - Wanneer je als Thoolse basisschool honderd jaar een begrip bent in de samenleving, is het niet gek dat het op de reünie een weerzien van oude bekenden is. In de lokalen en gangen van de Eben-Haëzerschool was het dan ook vooral: 'Hé, hoi, wat leuk! Dat is echt jaren geleden dat ik je heb gezien of gesproken.' Extra bijzonder is het feit dat maandagmorgen om stipt half acht wordt gestart met de sloop van het pand waar de basisschool de langste periode gevestigd is geweest.
22 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Thuismeten is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van de zorg bij Bravis. Wat begon als een oplossing tijdens de coronapandemie, is inmiddels een vaste werkwijze geworden. Sinds de start zijn bijna 7.000 patiënten thuis gemonitord via digitale metingen.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenPOORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.
2 dagen geleden