Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen geeft toestemming voor geveltuintje als je geen voortuin hebt.

Tholen geeft toestemming voor geveltuintje als je geen voortuin hebt.

THOLEN - De gemeente Tholen moedigt inwoners aan die geen voortuin hebben om eem geveltuintje aan te leggen. Daarmee wordt het aangezicht van een straat wat fleuriger én daarnaast loopt regenwater zo beter weg. 

“Naast het openbaar groen zorgen ook groene tuinen voor een prettig woonklimaat. Maar niet iedereen heeft een (voor)tuin. Sommige woningen grenzen direct aan de stoep, waardoor er weinig groen in de straat is. Geïnteresseerden die geen voortuin hebben en hun woning én straat op willen fleuren kunnen een geveltuintje aanleggen”, zo zegt de gemeente Tholen. 

Een geveltuin is een strook grond die tegen de voorgevel van de woning ligt. Deze strook ligt in de openbare ruimte. Een geveltuin is 1,5 stoeptegel (45 cm) breed en maximaal de breedte van de gevel. De bewoner zorgt zelf voor de inrichting en het onderhoud. Het fleurt uw woning én de straat op, hett zorgt voor een groenere en gezondere leefomgeving, het zorgt ervoor dat regenwater beter wegloopt, de planten en bloemen trekken allerlei kleine dieren en vogels aan en een geveltuin houdt minder warmte vast dan tegels of beton. Geïnteresseerden lezen meer over de spelregels en welke beplanting hoort bij het aanleggen van een geveltuintje op www.tholen.nl.

Meer uit Tholen

Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

9 uur geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

1 dag geleden
Gitarist Cordas sluit Thoolse concertreeks af met Zuid-Amerikaanse klanken

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek. 

1 dag geleden
Carolien opent vakantiewoning voor mensen met een intensieve zorgvraag

THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.

2 dagen geleden
Dodenherdenking in Tholen met Pools bezoek en plechtigheid in wandelpark

THOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa. 

2 dagen geleden
Bij deze stranden op Tholen mag je vanaf vandaag zwemmen in open water

THOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.

3 dagen geleden
Nacontrole in woning Sint-Annaland, inductiekookplaat vermoedelijk oorzaak

SINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.

3 dagen geleden