Tholen doet onderzoek naar veiligheid in gemeente onder ruim 1100 inwoners
THOLEN - Heb je last van zwerfafval op straat? Voel je je onveilig wanneer je ‘s avonds buiten loopt? Is er ooit bij jou ingebroken? Dit zijn enkele vragen die gesteld worden in het kader van de Veiligheidsmonitor aan meer dan 1100 inwoners van de gemeente Tholen.
Tussen 15 en 18 augustus ontvangen 1127 inwoners van de gemeente Tholen per post een uitnodiging om deel te nemen aan de Veiligheidsmonitor 2023. Dit onderzoek richt zich op criminaliteit, onveiligheid, buurtproblemen, en het optreden van gemeente en politie. Het onderzoek wordt in opdracht van de gemeente Tholen uitgevoerd door I&O Research. De gemeente gebruikt de resultaten van dit onderzoek bij het vormgeven en evalueren van haar veiligheidsbeleid.
De gemeente moedigt zoveel mogelijk inwoners aan om deel te nemen aan het onderzoek. Zo ontstaat een goed beeld van de veiligheidssituatie binnen de gemeente Tholen. Burgemeester Marleen Sijbers benadrukt het belang van de Veiligheidsmonitor: “Het is essentieel dat we weten wat de inwoners van de veiligheid en leefbaarheid in onze gemeente vinden. Daarmee kunnen we ons beleid beter afstemmen op hun wensen en ervaringen”.
Steekproef
Voor een representatief onderzoek is het van belang dat mensen uit alle bevolkingsgroepen deelnemen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft daarom een steekproef uitgevoerd. Uit deze steekproef zijn 1127 inwoners van 15 jaar en ouder geselecteerd om deel te nemen aan dit onderzoek.
Meer uit Tholen
THOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
6 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
11 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
1 dag geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast.
2 dagen geleden