
Tholen doet onderzoek naar veiligheid in gemeente onder ruim 1100 inwoners
THOLEN - Heb je last van zwerfafval op straat? Voel je je onveilig wanneer je ‘s avonds buiten loopt? Is er ooit bij jou ingebroken? Dit zijn enkele vragen die gesteld worden in het kader van de Veiligheidsmonitor aan meer dan 1100 inwoners van de gemeente Tholen.
Tussen 15 en 18 augustus ontvangen 1127 inwoners van de gemeente Tholen per post een uitnodiging om deel te nemen aan de Veiligheidsmonitor 2023. Dit onderzoek richt zich op criminaliteit, onveiligheid, buurtproblemen, en het optreden van gemeente en politie. Het onderzoek wordt in opdracht van de gemeente Tholen uitgevoerd door I&O Research. De gemeente gebruikt de resultaten van dit onderzoek bij het vormgeven en evalueren van haar veiligheidsbeleid.
De gemeente moedigt zoveel mogelijk inwoners aan om deel te nemen aan het onderzoek. Zo ontstaat een goed beeld van de veiligheidssituatie binnen de gemeente Tholen. Burgemeester Marleen Sijbers benadrukt het belang van de Veiligheidsmonitor: “Het is essentieel dat we weten wat de inwoners van de veiligheid en leefbaarheid in onze gemeente vinden. Daarmee kunnen we ons beleid beter afstemmen op hun wensen en ervaringen”.
Steekproef
Voor een representatief onderzoek is het van belang dat mensen uit alle bevolkingsgroepen deelnemen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft daarom een steekproef uitgevoerd. Uit deze steekproef zijn 1127 inwoners van 15 jaar en ouder geselecteerd om deel te nemen aan dit onderzoek.
Meer uit Tholen
THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 3 mei allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 23 van de derde klasse en speelronde 20 van de vierde en vijfde klasse.
2 uur geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland voert vanaf vandaag tot en met donderdag werkzaamheden uit aan de parallelweg van de Postweg (N286) in Tholen. De weg is in beide richtingen volledig afgesloten. Tankstation Deehoeve is tijdens de werkzaamheden bereikbaar, maar de carpoolplaats en de landbouwweg niet. Fietsers en het landbouwverkeer worden omgeleid via de Eeweg.
6 uur geledenTHOLEN - In het wandelpark bij de Vossemeersepoort is zondagavond de Dodenherdenking gehouden. Tijdens de plechtigheid stonden inwoners, jongeren, veteranen en internationale gasten in stilte stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Burgemeester Marleen Sijbers hield een toespraak.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk gaan vanmiddag eindelijk open. Bezoekers kunnen vanaf 13.00 uur terecht voor een frisse duik op Bevrijdingsdag.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
2 dagen geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
3 dagen geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
3 dagen geleden