Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tholen biedt financiële steun voor restauratie en onderhoud van erfgoed

Tholen biedt financiële steun voor restauratie en onderhoud van erfgoed

THOLEN - Eigenaren van gemeentelijke monumenten op Tholen kunnen binnenkort een subsidie aanvragen bij de gemeente voor het behoud van hun erfgoed. Deze nieuwe regeling biedt deze mensen de kans om financiële ondersteuning te ontvangen voor noodzakelijke restauratie- en onderhoudswerkzaamheden. 

Deze regeling biedt eigenaren van gemeentelijke monumenten de mogelijkheid om een subsidie aan te vragen voor het behoud van het erfgoed. Eigenaren kunnen minimaal 250 euro en maximaal 3000 euro aanvragen. Het bedrag mag slechts 50 procent van de kosten dekken. Per kalenderjaar wordt maximaal 120.000 euro uitgetrokken voor de subsidiepot.

Een eigenaar kan de subsidie eenmaal per drie jaar aanvragen, waardoor alle gemeentelijke monumenten op Tholen in deze periode in aanmerking kunnen komen voor de maximale subsidie.

Voorwaarden

De belangrijkste voorwaarden voor het verkrijgen van de subsidie zijn dat de werkzaamheden noodzakelijk zijn voor het behoud van het erfgoed en dat ze op een ‘sobere en doelmatige manier’ worden uitgevoerd. De werkzaamheden moeten binnen zes maanden na de subsidieaanvraag beginnen en binnen een jaar worden afgerond.

Na voltooiing van de werkzaamheden moeten de eigenaren financiële verantwoording afleggen. Als deze verantwoording wordt goedgekeurd, wordt de subsidie definitief vastgesteld en uitbetaald.

Monumentenwacht

Daarnaast hebben eigenaren van de monumenten de mogelijkheid om gebruik te maken van de monumentenwacht. Hierbij worden afspraken gemaakt om specifiek onderhoudadvies voor het monument te ontvangen. Dit stelt de gemeente in staat om een monitor op te zetten om de onderhoudsstaat van de monumenten in kaart te brengen, met instemming van de eigenaren.

Voor monumenten waarvan eigenaren geen gebruik willen maken van de monumentenwacht, zal de monitor worden aangevuld met visuele inspecties.

Budget

Voor zowel de subsidies als de monumentenwacht heeft de gemeenteraad een budget beschikbaar gesteld voor de komende 3 jaar. De eigenaren van de gemeentelijke monumenten zijn per brief op de hoogte gehouden van de subsidieregeling. Voor de uitvoering van de regeling is een budget beschikbaar van 120.000 euro per kalenderjaar voor de jaren 2024, 2025 en 2026. Deze verordening treedt in werking op 1 januari 2024.

De lijst met alle gemeentelijke monumenten op Tholen is te vinden op de website van de gemeente: https://www.tholen.nl/sport-recreatie-en-cultuur/kunst-en-cultuur/gemeentelijke-monumentenlijst

Meer uit Tholen

WHS klimt naar vierde plek, Tholense Boys valt om in tweede helft [SPEELRONDE 14/16]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 28 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 16 in de Derde Klasse en speelronde 14 in de Vierde en Vijfde Klasse.

6 uur geleden
Deze kleine klas van Het Kompas strijdt tegen textielafval: ‘We gaan eerste worden!’

ANNA JACOBAPOLDER - Broeken, tassen, gordijnen, petten, knuffels: alle soorten textiel mag in de strijd van de Textiel Race. Naast basisscholen De Kraal in Tholen en de Groen van Prinsterer in Scherpenisse doet ook groep 6, 7, 8 van Het Kompas in Anna Jacobapolder mee. De klas van juf Annemieke bestaat uit slechts tien leerlingen, maar gelukkig bepaalt de grootte van de groep straks niet wie er wint. 

10 uur geleden
Druk op woningmarkt Tholen is afgelopen vier jaar verder afgenomen

THOLEN - Wie een huis wil kopen op Tholen, komt op een relatief koele woningmarkt terecht. De druk op de woningmarkt is hier de afgelopen vier jaar afgenomen, blijkt uit cijfers van Bouwfonds Gebiedsontwikkeling (BPD) die dinsdag zijn gepubliceerd.

14 uur geleden
Warmste 3 maart ooit: ‘De komende dagen mogelijk opnieuw warmterecords’

THOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.

1 dag geleden
Onrust bij bewoners over sloop van hun huurwoningen in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.

1 dag geleden
Vrouw komt met auto in sloot terecht in Tholen, hulpdiensten naar verkeerde straat

THOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.

1 dag geleden
Thoolse college volgt uitgebreide procedure voor huisvesting arbeidsmigranten

THOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

2 dagen geleden