
Thierry Baudet en VPRO vechten geschil uit bij rechtbank
LELYSTAD (ANP) - De rechter in Lelystad buigt zich woensdag in een kort geding over het geschil tussen Forum voor Democratie-voorman Thierry Baudet en de omroep VPRO. Baudet eist rectificatie van uitspraken die over hem zijn gedaan in het tv-programma Buitenhof.
Presentatrice Natalie Righton, die haar debuut bij het programma maakte, vertelde vorige maand dat Baudet zou hebben gezegd "dat hij denkt dat de Europese Unie een vooropgezet plan heeft om het blanke Europese ras te vervangen door Afrikaanse immigranten". De FVD-leider noemde het "schandelijke leugens" over wat hij tijdens een debat in de Tweede Kamer zou hebben beweerd.
De VPRO kwam vervolgens met een verklaring, waarin de omroep verdedigde wat de presentatrice over Baudet zei. Forum nam daar echter geen genoegen mee. De partij vindt het onacceptabel dat Buitenhof "verzonnen citaten" toeschrijft aan Baudet en die woorden vervolgens goedpraat door ze een 'parafrase' te noemen. De partij noemt het lasterlijk en volstrekt onjuist.
De zaak zou eigenlijk al eerder plaatsvinden, maar werd uitgesteld.
Meer uit Entertainment
LONDEN (ANP) - De Britse schrijver Nicholas Evans, beroemd door zijn werk The Horse Whisperer, is op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De in 1995 gepubliceerde roman werd wereldwijd een enorm succes. Er werden vijftien miljoen exemplaren verkocht van het boek, dat in Nederland werd uitgebracht onder de titel De paardenfluisteraar. Het is in tientallen talen vertaald.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - BNN, dat staat voor Bart's Neverending Network, is maandag 25 jaar geleden opgericht. De publieke omroep werd op 15 augustus 1997 in het leven geroepen door Bart de Graaff, Gerard Timmer, Willem de Bois en Frank Timmer. Na de fusie van BNN en VARA staat de omroep inmiddels al een aantal jaar bekend als BNNVARA.
2 jaar geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Conservatieve media in Iran prijzen de man die vrijdag de schrijver Salman Rushdie heeft neergestoken. Rushdie kampt sinds 1988 met bedreigingen vanwege zijn boek De duivelsverzen, dat door sommige moslims als godslasterlijk wordt beschouwd.
2 jaar geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) komt dit najaar met een voorstel voor een herverdeling van de landelijke FM-frequenties door middel van een veiling. De rechter zette onlangs een streep door het besluit van haar ambtsvoorganger Mona Keijzer om de bestaande vergunningen met drie jaar te verlengen.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - Olivia Newton-John is maandag op 73-jarige leeftijd overleden. De actrice, met name bekend van haar rol als Sandy in de musical Grease, sliep in het bijzijn van vrienden en familie vredig in op haar ranch in Californië, meldt haar echtgenoot John Easterling op Facebook.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Anne Heche is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat ze met haar auto een woning in reed in Los Angeles. De auto en het huis vlogen in brand en de bestuurder liep ernstige brandwonden op, melden Amerikaanse media. Een anonieme bron bevestigde aan CNN dat het om Heche ging en de LA Times meldt dat de auto op haar naam geregistreerd stond.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna 1,9 miljoen mensen hebben zondag gekeken naar de finale van het EK tussen de voetbalsters van Engeland en Duitsland. Via NPO 1 zagen zij hoe de Engelsen, gecoacht door de Nederlandse Sarina Wiegman, er met de winst vandoor gingen.
2 jaar geleden