Therapeutische zege Club Brugge in Belgische competitie
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is weer aan de beterende hand. Mede door een golf aan coronabesmettingen werd de Belgische kampioen onlangs uitgeschakeld in de Europa League en in de Belgische beker. In de competitie herstelde de ploeg van trainer Philippe Clement zich van alle malheur.
De thuiswedstrijd tegen middenmoter Zulte Waregem eindigde in 3-0. Daardoor bleef de riante voorsprong van 15 punten op nummer 2 Antwerp, dat zaterdag met 4-2 won van KV Kortrijk, in stand. De titelhouder heeft bovendien nog twee duels minder gespeeld.
Namens Club Brugge kwamen Youssouph Badji en Eduard Sobol in de eerste helft tot scoren. Na de pauze zorgde oud-Ajacied Noa Lang voor 3-0, met een assist van Tahith Chong. Beiden hadden met Ruud Vormer een basisplaats. Stefano Denswil bleef op de bank.
Anderlecht
Anderlecht verspeelde twee punten tegen KV Mechelen. De ploeg van Vincent Kompany kwam in eigen huis niet verder dan 1-1. Lukas Nmecha opende vlak voor rust de score voor Anderlecht uit een strafschop. Igor De Camargo maakte in de tweede helft uit een strafschop gelijk. Bij Anderlecht bleef Bart Verbruggen op de bank. Bij Mechelen speelden Sandy Walsch en Lucas Bijker de hele wedstrijd en viel Ferdy Druijff in de tweede helft in.
Door het gelijkspel blijft Anderlecht vijfde met 46 punten, evenveel als KV Oostende en Racing Genk, die een wedstrijd minder hebben gespeeld. Koploper Club Brugge heeft twintig punten meer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
56 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
5 uur geleden