Therapeutische zege Club Brugge in Belgische competitie
BRUGGE (ANP) - Club Brugge is weer aan de beterende hand. Mede door een golf aan coronabesmettingen werd de Belgische kampioen onlangs uitgeschakeld in de Europa League en in de Belgische beker. In de competitie herstelde de ploeg van trainer Philippe Clement zich van alle malheur.
De thuiswedstrijd tegen middenmoter Zulte Waregem eindigde in 3-0. Daardoor bleef de riante voorsprong van 15 punten op nummer 2 Antwerp, dat zaterdag met 4-2 won van KV Kortrijk, in stand. De titelhouder heeft bovendien nog twee duels minder gespeeld.
Namens Club Brugge kwamen Youssouph Badji en Eduard Sobol in de eerste helft tot scoren. Na de pauze zorgde oud-Ajacied Noa Lang voor 3-0, met een assist van Tahith Chong. Beiden hadden met Ruud Vormer een basisplaats. Stefano Denswil bleef op de bank.
Anderlecht
Anderlecht verspeelde twee punten tegen KV Mechelen. De ploeg van Vincent Kompany kwam in eigen huis niet verder dan 1-1. Lukas Nmecha opende vlak voor rust de score voor Anderlecht uit een strafschop. Igor De Camargo maakte in de tweede helft uit een strafschop gelijk. Bij Anderlecht bleef Bart Verbruggen op de bank. Bij Mechelen speelden Sandy Walsch en Lucas Bijker de hele wedstrijd en viel Ferdy Druijff in de tweede helft in.
Door het gelijkspel blijft Anderlecht vijfde met 46 punten, evenveel als KV Oostende en Racing Genk, die een wedstrijd minder hebben gespeeld. Koploper Club Brugge heeft twintig punten meer.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
13 uur geleden