Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Theo van Gogh 20 jaar na moord herdacht in Amsterdam

Theo van Gogh 20 jaar na moord herdacht in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt zaterdag herdacht dat het twintig jaar geleden is dat filmmaker Theo van Gogh werd vermoord. Op 2 november 2004 werd de regisseur en opiniemaker op klaarlichte dag vermoord door Mohammed B. in de Linnaeusstraat in Amsterdam-Oost. Onder meer op de plek van de moord, in het Oosterpark en in De Balie zijn herdenkingen.

De herdenking in De Balie wordt georganiseerd door het debatcentrum. De bijeenkomst staat in het teken van het belang van vrijheid van meningsuiting en de strijd tegen geweld en extremisme. Onder meer Katja Schuurman, Olga Zuiderhoek, Gijs van de Westelaken en zus Jantine van Gogh spreken. Vrijdagavond organiseerde De Balie een bijeenkomst over de nalatenschap van Van Gogh, met onder anderen de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch, de Amsterdamse wethouder Marjolein Moorman en JA21-senator Annabel Nanninga.

Ook op televisie is aandacht voor de dood van de filmmaker. De NPO zendt meerdere films en series van Van Gogh uit. Zaterdag is onder meer de film Interview te zien, met Katja Schuurman als soapster die wordt geïnterviewd door een elitaire journalist, vertolkt door Pierre Bokma.

B. vermoordde Van Gogh door op hem te schieten en zijn keel door te snijden. Daarna stak B. met een mes een dreigbrief gericht aan toenmalig Tweede Kamerlid Ayaan Hirsi Ali in het lichaam van de regisseur. B. zit momenteel een levenslange gevangenisstraf uit voor de moord op Van Gogh.

Meer uit Binnenland

Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

7 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

8 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

9 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

10 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

10 uur geleden
Eis: 30 jaar cel tegen Drutense Syriër voor ernstig militiegeweld

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.

10 uur geleden