Thema-avond in Kapelle over opslag en verdelen van zelfopgewekte energie
KAPELLE - Wie zonnepanelen op het dak heeft, merkt dat daar veel verandert: je moet steeds vaker terugleverkosten betalen, de salderingsregeling wordt afgeschaft en in sommige delen van Zeeland moesten de panelen al eens helemaal uit. Op een thema-avond op 7 november in Kapelle gaan we het daarom hebben over wat voor mogelijkheden er zijn om zelf-opgewekte energie te benutten voor jezelf en je buurt. Iedereen is van harte welkom. Ook mensen zonder eigen zonnepanelen, want energie hebben we allemaal nodig.
Meer uit Reimerswaal
WEMELDINGE/ KAPELLE - In de zomer van 1823 trokken schrijver Jacob van Lennep en zijn reisgenoot Dirk van Hogendorp door Zeeland. In zijn dagboek beschreef Van Hogendorp hun tocht langs dorpen als Wemeldinge, Kapelle en Heinkenszand. Columnist Albert Kort neemt ons mee op reis door het Zeeland van twee eeuwen geleden.
1 uur geledenKRABBENDIJKE - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft dinsdagavond 28 oktober unaniem ingestemd met de begroting voor 2026. De begroting is financieel sluitend, maar de gemeente ziet voor de langere termijn nog steeds grote uitdagingen.
3 dagen geledenKAPELLE - Met vijftien punten uit de eerste vijf wedstrijden kent VV Kapelle een goede start van de competitie. Toch gaat niet alles rooskleurig. Na zes weken trainen op het grasveld ligt het trainingsveld van VV Kapelle er namelijk gehavend bij: kale plekken, losse grashopen, diepe sporen. Trainer Marcel Kole zucht terwijl hij de pionnen neerzet: "Het is eigenlijk niet meer verantwoordt om hier te trainen." Hoe komt het dat het veld er zo slecht bij ligt en wat kan de club eraan doen?
3 dagen geledenWEMELDINGE - Zodra de schemer valt, vullen verklede kinderen en buurtbewoners de straat voor de jaarlijkse Halloweentocht. Achter elke voordeur schuilt een verrassing, van griezelige geluiden tot plotselinge rookwolken, en dat alles dankzij buurtvereniging 't Halve Durp."Toen ik hier zo'n vijf jaar geleden kwam wonen, werd er al iets met Halloween gedaan," vertelt Roberto Cornelisse, bestuurslid van de buurtvereniging. "Toen ik erbij kwam, dacht ik: dit moeten we blijven voortzetten. Het is gewoon te leuk om verloren te laten gaan." Inmiddels is het dorpsfeest niet meer weg te denken uit de straat.
4 dagen geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - Overal in Nederland gaan vrijwilligers begin november weer aan de slag voor de natuur. Ook in Zeeland wordt flink gewerkt tijdens de Nationale Natuurwerkdag, die dit jaar voor de 25e keer wordt gehouden. In de gemeenten Reimerswaal en Kapelle zijn er activiteiten in Krabbendijke en Wemeldinge, waar knotwilgen worden geknot en struiken worden gesnoeid.
4 dagen geledenREIMERSWAAL/KAPELLE - Vandaag mogen inwoners van Reimerswaal en Kapelle hun stem uitbrengen voor de verkiezingen van de Tweede Kamer. Alle stembureaus zijn open van 7.30 tot 21.00 uur.Iedereen met een geldige stempas en identiteitsbewijs kan in elk stembureau binnen de eigen gemeente terecht.
5 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft de omgevingsvergunning verleend voor een kleinschalige noodopvang voor asielzoekers op bedrijventerrein De Smokkelhoek. Ook is het Veiligheid- en Leefbaarheidsplan vastgesteld.
6 dagen geleden