
Theater De Verwachting in Ritthem maakt doorstart
VLISSINGEN - Peter de Neef zit er wat beduusd bij, op de bank van zijn nieuwe huis in De Broederband in Vlissingen, hij kan het nog niet helemaal bevatten. Vorige maand moesten hij en zijn vrouw Esther met pijn in het hart besluiten om hun huiskamertheater De Verwachting in Ritthem voorgoed te sluiten en het pand te verkopen. Nu is de situatie ineens compleet anders; er heeft zich een mecenas aangediend die het theater heeft gekocht en aan Peter en Esther de Neef heeft gevraagd om hun activiteiten voort te zetten.
Het doek leek definitief gevallen voor theater De Verwachting, sinds 2015 gevestigd in het voormalig dorpshuis van Ritthem. “We hebben door corona anderhalf jaar geen inkomsten gehad”, vertelt Peter de Neef. “De boekhouder zei ons dat het niet langer vol te houden was en we serieus moesten overwegen om het theater te verkopen.” Na een paar slapeloze nachten hakten Peter en Esther de Neef de knoop vorige maand door en kwam De Verwachting in de verkoop. Tot groot verdriet van de inwoners van Ritthem en theaterliefhebbers uit de wijde omtrek. De Neef verhuisde naar een huurhuis in De Broederband op het voormalige Scheldeterrein in Vlissingen met de bedoeling van daaruit toch in ieder geval de programmering van Theaters aan Zee voort te zetten. Hoewel er vanuit Den Haag miljoenen beschikbaar zijn gesteld om de cultuursector overeind te houden was er geen redding meer mogelijk voor De Verwachting. “We hebben wel meteen een delegatie van de gemeente over de vloer gehad om de mogelijkheden te bespreken, maar de gemeente Vlissingen heeft de artikel-12 status en er is gewoon weinig mogelijk. Er bestaat alleen nog een aanjaagfonds waaraan de voorwaarde is gekoppeld dat je binnen drie jaar tijd jezelf kunt bedruipen, maar ook daar waren we niet mee geholpen.”
Doorstart
Wat aanvankelijk een tragedie leek te worden kreeg ineens een verrassende wending. “Johan de Visser van bouwbedrijf Joziasse uit Vlissingen meldde zich. Hij is oud-inwoner van Ritthem en is van mening dat het theater behouden moet blijven. Hij heeft De Verwachting gekocht en ons gevraagd om de programmering voort te zetten. Uiteraard doen we niets liever dan dat.” Hoewel De Neef volgend jaar de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, denkt hij nog lang niet aan ophouden. “Ik wil dit tot mijn tachtigste blijven doen. Ik ga nu beginnen met een nieuwe programmering voor als het theater in september weer open gaat”, vertelt De Neef enthousiast. “De volgende stap is om te onderzoeken of we toch ook wat ondersteuning van de overheid kunnen krijgen.” Hoewel De Neef weer opgelucht kan ademhalen zijn er toch ook nog wel hindernissen die genomen moeten worden. “De energiekosten bijvoorbeeld, die gaan gewoon door. Dat wordt nog wel een uitdaging, maar voorlopig zijn we vol goede moed.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De 27e editie van Film by the Sea in Vlissingen is in volle gang. Dit weekeinde was actrice Monique van de Ven eregast en kreeg de Career Achievement Award uitgereikt. Het filmfestival duurt nog tot en met zondag (21 september) en brengt dagelijks een vol programma.
21 uur geledenOOST-SOUBURG - Een deels omgevallen boom heeft maandagochtend voor een tijdelijke afsluiting gezorgd van een toerit van de A58 bij Oost-Souburg.
23 uur geledenVLISSINGEN- Op de kruising van de Burgemeester van Woelderenlaan en de Paauwenburgweg heeft in de nacht van zaterdag op zondag een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. De bestuurder van een Tesla reed hier rechtdoor, rakelings langs een herdenkingsmonumentje, een droge sloot in. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst controleerden de bestuurder maar hij bleek niet gewond te zijn geraakt. Later werd ook de brandweer opgeroepen omdat er mogelijk brand was. Hier bleek geen sprake van te zijn. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De politie heeft de bestuurder overgebracht naar het politiebureau. Ook heeft zij een andere betrokkene gehoord.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Karolingenmarkt, wedstrijd ringrijden, kleedjesmarkt en meer brengt zaterdag een gezellige hoeveelheid publiek op de been in Oost-Souburg.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een 28-jarige man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een steekincident eerder die avond. Dit incident vond plaats aan de Badhuisstraat en hierbij zou een 63-jarige vrouw ernstig gewond zijn geraakt. Hulpdiensten hebben de vrouw naar het ziekenhuis gebracht. Hoe het nu met haar gaat, is niet bekend.
3 dagen geledenDe Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en dienstslachtoffers (BNMO) bestaat tachtig jaar. Het bestuur van de Zeeuwse afdeling organiseert een viering op zaterdag 27 september.De BNMO is een belangenbehartiger voor (voormalige) medewerkers van defensie, politie en overige geüniformeerden in overheidsdienst met lichamelijk of psychisch letsel die bij de uitoefening van hun dienst een blijvende, erkende aandoening hebben opgelopen. Ook hun gezinsleden zijn onder bepaalde voorwaarden welkom, legt secretaris Hans den Hollander van BNMO Zeeland uit. De afdeling heeft zo'n honderdveertig leden. Deze lotgenoten komen bij elkaar en maken uitstapjes, waarbij de partner en ook het hele gezin welkom is.Allerlei programma'sDe bond begeleidt leden ook, onder meer met het doorverwijzen naar (zorg)instanties. "We helpen leden met bijvoorbeeld de aanvraag van hulpmiddelen en doorverwijzing naar het Nederlands Veteranen Instituut. Dit instituut heeft een locatie in Doorn waar de BNMO allerlei programma's aanbiedt aan haar leden. "Je kunt er ook met je partner een weekje verblijven", legt Den Hollander uit. "Dat is fijn voor lotgenotencontact, maar je kunt je ook afzonderen van prikkels om tot rust te komen."GezelligDen Hollander is al ruim vijfentwintig jaar lid van de BNMO. Hij vertelt dat de leden bij samenkomsten niet per se over hun gezondheid praten, maar het vooral gezellig hebben. We hebben een variëteit aan activiteiten en ontmoetingen met lotgenoten. "De nieuwjaarsreceptie bij Landlust in Nieuwdorp is vaste prik en verder zijn we al eens naar 'de Poort van Vlaanderen' in Terneuzen en allerlei musea geweest. We houden lezingen en als we bij de jaarvergadering jubilarissen hebben, komt onze beschermheer, de commissaris van de koning in Zeeland, onder andere de jaartekens uitreiken."'Kom gewoon'De BNMO krijgt subsidie van het Vfonds (Nationaal Fonds voor Vrede, Vrijheid en Veteranenzorg) en de leden betalen een jaarlijkse contributie. Voor de activiteiten vraagt de afdeling een eigen bijdrage om de organisatie rond te krijgen. Den Hollander hoopt dat mensen die zich aangesproken voelen, zich aanmelden. "Iedere persoon die we bereiken, is er een. We kunnen geen problemen oplossen, maar wel doorverwijzen. We zijn er voor elkaar, met bijvoorbeeld een kaartje of een belletje. Het voelt misschien alsof je een drempel over moet om voor het eerst met de groep op stap te gaan, maar kom gewoon. Dan maken we er samen een leuke dag van."Meer informatieKijk voor meer informatie over de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs- en dienstslachtoffers op www.bnmo.nl
3 dagen geledenVLISSINGEN - De 27e editie van Film by the Sea in Vlissingen opent vrijdagavond met Partir un jour van scenarist en regisseur Amélie Bonnin. Eerder dit jaar opende het festival van Cannes met deze film.
3 dagen geleden