Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Theater De Verwachting in Ritthem maakt doorstart

Theater De Verwachting in Ritthem maakt doorstart

VLISSINGEN - Peter de Neef zit er wat beduusd bij, op de bank van zijn nieuwe huis in De Broederband in Vlissingen, hij kan het nog niet helemaal bevatten. Vorige maand moesten hij en zijn vrouw Esther met pijn in het hart besluiten om hun huiskamertheater De Verwachting in Ritthem voorgoed te sluiten en het pand te verkopen. Nu is de situatie ineens compleet anders; er heeft zich een mecenas aangediend die het theater heeft gekocht en aan Peter en Esther de Neef heeft gevraagd om hun activiteiten voort te zetten.

Het doek leek definitief gevallen voor theater De Verwachting, sinds 2015 gevestigd in het voormalig dorpshuis van Ritthem. “We hebben door corona anderhalf jaar geen inkomsten gehad”, vertelt Peter de Neef. “De boekhouder zei ons dat het niet langer vol te houden was en we serieus moesten overwegen om het theater te verkopen.” Na een paar slapeloze nachten hakten Peter en Esther de Neef de knoop vorige maand door en kwam De Verwachting in de verkoop. Tot groot verdriet van de inwoners van Ritthem en theaterliefhebbers uit de wijde omtrek. De Neef verhuisde naar een huurhuis in De Broederband op het voormalige Scheldeterrein in Vlissingen met de bedoeling van daaruit toch in ieder geval de programmering van Theaters aan Zee voort te zetten. Hoewel er vanuit Den Haag miljoenen beschikbaar zijn gesteld om de cultuursector overeind te houden was er geen redding meer mogelijk voor De Verwachting. “We hebben wel meteen een delegatie van de gemeente over de vloer gehad om de mogelijkheden te bespreken, maar de gemeente Vlissingen heeft de artikel-12 status en er is gewoon weinig mogelijk. Er bestaat alleen nog een aanjaagfonds waaraan de voorwaarde is gekoppeld dat je binnen drie jaar tijd jezelf kunt bedruipen, maar ook daar waren we niet mee geholpen.”

Doorstart
Wat aanvankelijk een tragedie leek te worden kreeg ineens een verrassende wending. “Johan de Visser van bouwbedrijf Joziasse uit Vlissingen meldde zich. Hij is oud-inwoner van Ritthem en is van mening dat het theater behouden moet blijven. Hij heeft De Verwachting gekocht en ons gevraagd om de programmering voort te zetten. Uiteraard doen we niets liever dan dat.” Hoewel De Neef volgend jaar de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, denkt hij nog lang niet aan ophouden. “Ik wil dit tot mijn tachtigste blijven doen. Ik ga nu beginnen met een nieuwe programmering voor als het theater in september weer open gaat”, vertelt De Neef enthousiast. “De volgende stap is om te onderzoeken of we toch ook wat ondersteuning van de overheid kunnen krijgen.” Hoewel De Neef weer opgelucht kan ademhalen zijn er toch ook nog wel hindernissen die genomen moeten worden. “De energiekosten bijvoorbeeld, die gaan gewoon door. Dat wordt nog wel een uitdaging, maar voorlopig zijn we vol goede moed.”

Meer uit Vlissingen

UPDATE: Vlissingse en Dordtenaar opgepakt met harddrugs in hotel boulevard

VLISSINGEN - Een 46-jarige vrouw uit Vlissingen en een man (48) uit Dordrecht zijn woensdagavond opgepakt bij de inval in een hotel aan de boulevard in Vlissingen. Het duo had harddrugs in haar bezit.

19 uur geleden
Arrestatieteam houdt twee personen aan in hotel boulevard

VLISSINGEN - Leden van de Dienst Speciale Interventies hebben woensdagavond twee personen aangehouden in een hotel op de boulevard in Vlissingen.

1 dag geleden
Leerlingen Frans Naereboutschool ontbijten met burgemeester voor gezonde start van de dag

VLISSINGEN - De groepen 3, 4, 5 en 6 van de Frans Naereboutschool in Vlissingen hebben vrijdag ontbeten met burgemeester Bas van den Tillaar. Hiervoor brachten de kinderen een bezoek aan het stadhuis in Vlissingen.

1 dag geleden
Klimaatklok luidt zaterdag in Sint Jacobskerk in Vlissingen: ‘Het is vijf voor twaalf’

VLISSINGEN - Op zaterdag 18 oktober worden overal in Nederland om 11.55 uur klokken geluid. 'Wij willen de klokken van de Sint Jacobskerk op die tijd laten horen', laat de organisatie in Vlissingen weten. Dit zijn de Jonge Klimaatbeweging (JKB), samen met Grootouders voor het Klimaat en Groene Kerken. 

1 dag geleden
Buurtatelier Buurtbrouwsels krijgt predicaat ‘Gezonde Buurtlocatie’ toegekend

VLISSINGEN - Op donderdag 30 oktober wordt in Buurtatelier Buurtbrouwsels in Vlissingen een bijzonder moment gevierd: de feestelijke overhandiging van het topprestatiebord, als afsluiting van een inspirerende themamaand rond gezond eten en bewegen. Iedereen is van harte welkom tussen 14.30 uur en 15.30 uur in Archipelschool De Omnibus, waarin het buurtatelier gevestigd is.

1 dag geleden
Slachtoffer dodelijk ongeval Koudekerkseweg is 78-jarige Vlissingse

VLISSINGEN - De fietsster die dinsdagmiddag om het leven is gekomen bij het verkeersongeval op de Koudekerkseweg in Vlissingen is een 78-jarige vrouw uit deze plaats. Zij kwam met haar fiets in botsing met een lijnbus.

2 dagen geleden
Herfstvakantietip: middag vol met lego-bouwplezier in Vlissingen

VLISSINGEN - In de schoolvakanties zijn er in de bibliotheek in Vlissingen bouwmiddagen voor fans van lego. In deze herfstvakantie is iedereen vrijdag (17 oktober) van 14.00 tot 16.00 uur welkom om mee te bouwen. 

2 dagen geleden