Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

The Body Shop blijft open in Duitsland ondanks problemen

The Body Shop blijft open in Duitsland ondanks problemen

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De winkels van The Body Shop in Duitsland blijven voorlopig open ondanks dat het bedrijf in onder meer dat land kampt met financiële problemen, meldt bewindvoerder Biner Bähr. Volgens hem wordt nu gezocht naar een koper die alle winkels wil overnemen. Hij hoopt dat dit tegen eind april geregeld is.

The Body Shop vroeg twee weken geleden een vorm van faillissement aan in Duitsland. Bähr meldt dat de activiteiten van het bedrijf nu stabiel zijn en dat wordt gekeken naar manieren om het bedrijf te herstructureren. Bij The Body Shop in Duitsland werken meer dan vierhonderd mensen in 63 winkels.

De bewindvoerder kijkt voor het voortbestaan van de cosmeticaketen ook naar de Duitse consument. "Ik hoop dat ze loyaal aan ons blijven, wat natuurlijk helpt bij de herstructureringsinspanningen."

Andere landen

Niet alleen in Duitsland kampt The Body Shop met financiële problemen. Twee weken geleden werd bekend dat de Britse tak van de cosmeticaketen failliet is. Kledingverkoper Next heeft de bewindvoerders van de Britse tak benaderd voor een mogelijke deal om een deel van de cosmeticaketen over te nemen, werd recent bekend. Ook in België is het bedrijf bankroet gegaan.

The Body Shop is sinds november in handen van de Duitse participatiemaatschappij Aurelius. De keten kwam rond kerst, een belangrijke periode voor winkeliers, in de problemen. De curatoren van de Britse tak stelden eerder in een verklaring dat het bedrijf onder de vorige eigenaar kampte met "een lange periode van financiële uitdagingen, die samenvielen met een moeilijk handelsklimaat voor de detailhandel in het algemeen".

Ruim 10.000 medewerkers

In totaal heeft The Body Shop ongeveer 3000 winkels in ruim zeventig landen. Bij het bedrijf zijn ongeveer 10.000 mensen in dienst en nog eens 12.000 via franchises. De keten heeft in Nederland zo'n 150 werknemers en 27 vestigingen, die openblijven, werd eerder bekend.

Meer uit Financieel

Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

1 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

18 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

19 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

21 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

22 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

1 dag geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

1 dag geleden