The Body Shop blijft open in Duitsland ondanks problemen
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De winkels van The Body Shop in Duitsland blijven voorlopig open ondanks dat het bedrijf in onder meer dat land kampt met financiële problemen, meldt bewindvoerder Biner Bähr. Volgens hem wordt nu gezocht naar een koper die alle winkels wil overnemen. Hij hoopt dat dit tegen eind april geregeld is.
The Body Shop vroeg twee weken geleden een vorm van faillissement aan in Duitsland. Bähr meldt dat de activiteiten van het bedrijf nu stabiel zijn en dat wordt gekeken naar manieren om het bedrijf te herstructureren. Bij The Body Shop in Duitsland werken meer dan vierhonderd mensen in 63 winkels.
De bewindvoerder kijkt voor het voortbestaan van de cosmeticaketen ook naar de Duitse consument. "Ik hoop dat ze loyaal aan ons blijven, wat natuurlijk helpt bij de herstructureringsinspanningen."
Andere landen
Niet alleen in Duitsland kampt The Body Shop met financiële problemen. Twee weken geleden werd bekend dat de Britse tak van de cosmeticaketen failliet is. Kledingverkoper Next heeft de bewindvoerders van de Britse tak benaderd voor een mogelijke deal om een deel van de cosmeticaketen over te nemen, werd recent bekend. Ook in België is het bedrijf bankroet gegaan.
The Body Shop is sinds november in handen van de Duitse participatiemaatschappij Aurelius. De keten kwam rond kerst, een belangrijke periode voor winkeliers, in de problemen. De curatoren van de Britse tak stelden eerder in een verklaring dat het bedrijf onder de vorige eigenaar kampte met "een lange periode van financiële uitdagingen, die samenvielen met een moeilijk handelsklimaat voor de detailhandel in het algemeen".
Ruim 10.000 medewerkers
In totaal heeft The Body Shop ongeveer 3000 winkels in ruim zeventig landen. Bij het bedrijf zijn ongeveer 10.000 mensen in dienst en nog eens 12.000 via franchises. De keten heeft in Nederland zo'n 150 werknemers en 27 vestigingen, die openblijven, werd eerder bekend.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
14 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
14 uur geleden