Texas staakt heropenen economie vanwege corona
HOUSTON (ANP/RTR) - De Texaanse gouverneur Greg Abbott heeft de gefaseerde heropening van de economie in zijn staat een halt toegeroepen vanwege het fors toenemende aantal coronabesmettingen. Dat maakte Abbott donderdag bekend in een verklaring.
Bedrijven die al open mochten gaan in de staat hoeven niet hun deuren te sluiten, maar mogen niet hun bezetting uitbreiden. Ook zijn niet-noodzakelijke operaties in de grootste steden van Texas opgeschort om ziekenhuisruimte vrij te maken.
"Het laatste wat we willen doen als staat is achteruitgaan en bedrijven sluiten", stelde Abbott in de verklaring. "Deze tijdelijke pauze zal onze staat helpen de verspreiding in te tomen."
Texas is onder de twaalf staten in het westen en zuiden van de VS waar de afgelopen dagen recordaantallen nieuwe besmettingen werden gemeld. In Texas werden maandag voor het eerst 6000 nieuwe infecties vastgesteld. Ook zijn dertien dagen op rij records gebroken qua aantal ziekenhuisopnames in de staat.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.
38 minuten geledenNUUK (ANP) - In Groenland is een vliegtuig met extra militairen uit Denemarken aangekomen, meldden de Deense zenders TV2 en DR. Het is niet duidelijk om hoeveel militairen het gaat, maar het leger had het eerder over een "substantiële bijdrage". Ook de Deense legerleider Peter Boysen is volgens DR naar Nuuk afgereisd.
48 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.
1 uur geledenSHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.
2 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.
2 uur geledenKADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.
2 uur geleden