Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Texas staakt heropenen economie vanwege corona

Texas staakt heropenen economie vanwege corona

HOUSTON (ANP/RTR) - De Texaanse gouverneur Greg Abbott heeft de gefaseerde heropening van de economie in zijn staat een halt toegeroepen vanwege het fors toenemende aantal coronabesmettingen. Dat maakte Abbott donderdag bekend in een verklaring.

Bedrijven die al open mochten gaan in de staat hoeven niet hun deuren te sluiten, maar mogen niet hun bezetting uitbreiden. Ook zijn niet-noodzakelijke operaties in de grootste steden van Texas opgeschort om ziekenhuisruimte vrij te maken.

"Het laatste wat we willen doen als staat is achteruitgaan en bedrijven sluiten", stelde Abbott in de verklaring. "Deze tijdelijke pauze zal onze staat helpen de verspreiding in te tomen."

Texas is onder de twaalf staten in het westen en zuiden van de VS waar de afgelopen dagen recordaantallen nieuwe besmettingen werden gemeld. In Texas werden maandag voor het eerst 6000 nieuwe infecties vastgesteld. Ook zijn dertien dagen op rij records gebroken qua aantal ziekenhuisopnames in de staat.

Meer uit Buitenland

Venezuela: 100 doden bij aanval door de VS

CARACAS (ANP/AFP) - De aanval van de Verenigde Staten op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro afgelopen weekend gevangen werd genomen, heeft aan 100 mensen het leven gekost. Dat meldde de Venezolaanse minister van Binnenlandse Zaken, Diosdado Cabello.

34 minuten geleden
Von der Leyen: recht is sterker dan geweld, ook voor Groenland

NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.

8 uur geleden
VS spreken Denemarken volgende week over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.

9 uur geleden
Rubio: VS hebben stappenplan voor Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".

9 uur geleden
Voorzitter Huis VS spreekt van enkel diplomatie over Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.

10 uur geleden
Kremlin noemt inbeslagname tanker door VS in strijd met recht

MOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.

11 uur geleden
Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

14 uur geleden