Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tevreden tennisser Van de Zandschulp 'kreeg minder gratis punten'

Tevreden tennisser Van de Zandschulp 'kreeg minder gratis punten'

MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp kijkt met tevredenheid terug op het grootste gedeelte van zijn duel met Daniil Medvedev in de derde ronde van de Australian Open. Hij moest naar eigen zeggen alleen té hard werken om de punten binnen te halen tegen de nummer 2 van de wereld.

"Ik vond dat ik tweeënhalve set goed speelde. In het begin van de derde set had ik er nog wel geloof in, maar toen hij goed bleef serveren ging dat wel weg", zei Van de Zandschulp na zijn 6-4 6-4 6-2-nederlaag. "Ik ben enigszins teleurgesteld, want elke wedstrijd die je speelt wil je gewoon winnen."

Vier maanden geleden wist Van de Zandschulp (26) op de US Open nog een set te winnen van Medvedev, toch vond hij zichzelf nu kansrijker. Op 5-4 in de eerste set liet hij twee breakkansen onbenut. "Jammer dat ik mijn kansen daar niet benutte, ik had twee keer de return moeten maken. Die móét ik maken als ik kans wil maken tegen dit soort jongens", oordeelde de nummer 57 van de wereld.

Progressie

Van de Zandschulp wil zichzelf vaker in de gelegenheid brengen om tegen de absolute top te spelen. "Ik wil veel vaker tegen dit dit soort jongens spelen, omdat ik daar veel van kan leren, waardoor ik een hoger niveau ga halen. Als je alleen maar tegen jongens speelt die rond plek 50 staan, dan is het moeilijk om tegen jongens te spelen die in de top 10 staan. Je moet naar dat niveau kunnen groeien."

Vooral op zijn eigen service heeft Van de Zandschulp nog progressie te boeken, zo vindt hij zelf. "Ik moet nog beter serveren om meer gratis punten te halen. Als ik 15-30 sta in de servicegame van Medvedev, dan gooit hij bij wijze van spreken drie keer op en dan heeft-ie de game."

Die 'gratis' punten waar Van de Zandschulp het over heeft, kreeg hij meer in zijn vorige ontmoeting met Medvedev. "Hier is de baan misschien iets trager dan op de US Open. Hij zat iets meer achter mijn service. En ik denk dat het verschil zat in onze services. In veel rally's had ik het gevoel dat ik gelijkwaardig was en af en toe, in fases, zelfs beter. Na de eerste twee sets keek ik naar het scorebord en zag ik best prima statistieken. Toch stond er 6-4 6-4 voor Medvedev. Dat is best lastig om te accepteren, maar zulke wedstrijden heb je nodig."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

12 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

17 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

18 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden