Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testen voor reis naar Verenigd Koninkrijk vrijdag niet meer nodig

Testen voor reis naar Verenigd Koninkrijk vrijdag niet meer nodig

LONDEN (ANP) - Het is vanaf vrijdagochtend 05.00 uur niet meer nodig om voor een reis naar het Verenigd Koninkrijk een coronatest te doen. Reizigers moeten wel binnen twee dagen na aankomst een coronatest doen, maar dan is een sneltest voldoende. Er is geen verplichte quarantaine meer na aankomst. De Britten kunnen ook op reis zonder eerst een coronatest te doen. Premier Boris Johnson wil hiermee de economie steunen en de mensen verlossen van de angst dat ze veel geld verliezen door een mislukte reis of door opgelegde isolatie.

Ook de Britse reisbranche heeft aangedrongen op versoepeling. Critici vinden het massaal testen van reizigers zonder klachten niet meer zinvol vanwege het hoge aantal besmettingen in het land. "We zijn het punt al voorbij waarop beperkingen voor het internationale reisverkeer nog een rol kunnen spelen in het onder controle krijgen van die piek", zei een bestuurder van luchthavenexploitant Manchester Airports Group bij de BBC. De zich snel verspreidende coronavariant die domineert is omikron. Die is weliswaar erg besmettelijk, maar minder gevaarlijk. Veel landen komen in problemen door de coronamaatregelen die waren afgestemd op een gevaarlijker type corona en die vrijwel gezonde werkkrachten thuis houden.

De Britse regering versoepelt daarom het beleid om coronabesmettingen op te sporen. Mensen zonder ziekteverschijnselen hoeven in Engeland na een positieve thuistest niet ook nog een PCR-test te doen om de uitslag te bevestigen, berichten Britse media. Dat moet voorkomen dat werknemers langer dan nodig in zelfisolatie zitten. Ze kunnen volgens de nieuwe regels vanaf 11 januari meteen na hun sneltest in quarantaine. De Britse Health Security Agency (UKHSA) benadrukt volgens de BBC dat de thuistesten ook erg nauwkeurig zijn.

Voorbeeld VS

De beleidswijziging valt samen met een flinke toename van het aantal vastgestelde coronagevallen in het land. Dat zag de afgelopen tijd herhaaldelijk besmettingsrecords sneuvelen. Daardoor komen ook steeds meer mensen thuis te zitten. Het gaat momenteel om ongeveer een miljoen mensen, schatte een onderminister van Volksgezondheid bij Sky News.

In het Verenigd Koninkrijk gaan al langer stemmen op om het voorbeeld van de Verenigde Staten te volgen en de tijd te verkorten die mensen in zelfisolatie moeten doorbrengen. Zo moeten de economie en de zorg worden ontzien. Gezondheidsdienst NHS kreeg de afgelopen tijd te maken met een flinke stijging van het aantal medewerkers dat door quarantaineregels niet kan komen werken.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

17 minuten geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

6 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

6 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

9 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

15 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

16 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

17 uur geleden