
Testcentrum voor Hyperloop komt mogelijk naar Zeeland
ZEELAND - De provincie Zeeland is samen met Groningen in de race als locatie voor het European Hyperloop Center (EHC). Deze snelle transporttechnologie heeft als doel een oplossing te bieden voor de wereldwijde groei van passagiers- en goederenstromen. De hyperloop kan op den duur korte afstandsvluchten vervangen.
Tot vandaag streden er nog vier provincies om de testbaan naar hun regio te krijgen. Daar zijn er nu nog maar twee van over: Zeeland en Groningen. "Deze provincies kwamen allebei met een goed voorstel. Beiden hebben een mooie locatie beschikbaar waar wij goede mogelijkheden zien om dit centrum te realiseren", laat Tim Houter, CEO van Hardt Hyperloop weten.
Het EHC is een initiatief van de Nederlandse ontwikkelaar Hardt Hyperloop. Het testcentrum zal bestaan uit een high-speed testbaan van drie kilometer en een onderzoekslaboratorium. Uit onderzoek moet blijken in hoeverre de hyperloop een realistisch alternatief is voor korte afstandsvluchten. Naar verwachting wordt het testcentrum in 2022 geopend.
Binnen een maand wordt de knoop definitief doorgehakt. Tot die tijd hebben de twee overgebleven provincies de mogelijkheid om hun voorstel voor het EHC te concretiseren.
Slimme mobiliteit
"De hyperloop past goed bij Zeeland en onze ambities als het gaat om duurzaamheid en innovatie", laat Jo-Annes de Bat, gedeputeerde voor provincie Zeeland weten. "Zeeland is aangewezen door de Rijksoverheid als proeftuin voor slimme mobiliteit; we testen hier verschillende nieuwe innovatieve vervoersmogelijkheden. Nu we weer een stap dichter bij de realisatie zijn willen we met alle betrokken partijen zo snel mogelijk om de tafel."
Hyperloop
De hyperloop is een veelbelovende technologie voor vervoer van mensen en goederen. In een buizensysteem verplaatsen voertuigen zich autonoom door middel van een volledig elektrisch magnetisch aandrijfsysteem. De lagedrukbuizen zorgen ervoor dat de voertuigen beschermd zijn tegen weer en wind en zeer energiezuinig kunnen voortbewegen. Reizen met de hyperloop is CO2 neutraal én erg snel. Vanuit Amsterdam reis je met de hyperloop in slechts 15 minuten naar Eindhoven en ben je binnen 50 minuten in Frankfurt. Aangezien de hyperloop tweemaal zoveel personen kan vervoeren dan de huidige hogesnelheidstrein, biedt deze technologie een duurzame oplossing voor de wereldwijd exponentieel groeiende passagiers- en goederenstromen.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - De braderie strijkt aanstaande zaterdag 2 augustus weer neer in Sint-Maartensdijk. Het belooft een gezellige dag te worden voor jong en oud. Er staan ongeveer 80 kramen aan de Markt en er is livemuziek. Het hele dorp verandert voor één dag in een groot marktplein.
14 uur geledenKlanten van Odido ondervinden vrijdagochtend flinke problemen met hun mobiele netwerk en wifi. De provider heeft te maken met een grote storing en is bezig met het zoeken naar een oplossing.
21 uur geledenTHOLEN - Bezoekers van de Open Atelierroute kunnen zich komende zaterdag verheugen op een extra verrassing. Naast de zestien vaste deelnemers doen drie nieuwe kunstenaars mee aan de kunstroute.
22 uur geledenTHOLEN - Ensemble Rossignol brengt aanstaande zaterdag een concert ten gehore in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten verzorgt het duo een muzikaal programma.
1 dag geledenTHOLEN - De eerste digitale zomerkrant van De Bode en BredaVandaag is een feit. De gratis, digitale zomereditie van meer dan 80 pagina's is nu te lezen. De uitgave bundelt de meest gelezen en besproken verhalen van het afgelopen halfjaar uit de vijftien regio's waar Uitgeverij De Bode actief is als huis-aan-huis krant. De zomereditie werd al enthousiast ontvangen: Binnen twaalf uur na publicatie is de E-paper al tienduizend keer geopend.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - In het buitengebied van Sint Philipsland is donderdagochtend brand uitgebroken in opgerolde hooibalen. De brandweer werd rond 6.45 uur gealarmeerd en schakelde een waterwagen in vanwege de afgelegen locatie.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Floriaan van Twist uit Scherpenisse heeft tijdens het Profile Truckstar Festival in Assen een mooie prestatie neergezet. Zijn DAF XG+ 530 eindigde als derde in de categorie Losse Trekkers bij de verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland 2025. De jury prees zijn truck vanwege het stijlvolle James Bond-thema en de originele afwerking.
2 dagen geleden