Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Testcentrum voor Hyperloop komt mogelijk naar Zeeland

Testcentrum voor Hyperloop komt mogelijk naar Zeeland

ZEELAND - De provincie Zeeland is samen met Groningen in de race als locatie voor het European Hyperloop Center (EHC). Deze snelle transporttechnologie heeft als doel een oplossing te bieden voor de wereldwijde groei van passagiers- en goederenstromen. De hyperloop kan op den duur korte afstandsvluchten vervangen. 

Tot vandaag streden er nog vier provincies om de testbaan naar hun regio te krijgen. Daar zijn er nu nog maar twee van over: Zeeland en Groningen. "Deze provincies kwamen allebei met een goed voorstel. Beiden hebben een mooie locatie beschikbaar waar wij goede mogelijkheden zien om dit centrum te realiseren", laat Tim Houter, CEO van Hardt Hyperloop weten. 

Het EHC is een initiatief van de Nederlandse ontwikkelaar Hardt Hyperloop. Het testcentrum zal bestaan uit een high-speed testbaan van drie kilometer en een onderzoekslaboratorium. Uit onderzoek moet blijken in hoeverre de hyperloop een realistisch alternatief is voor korte afstandsvluchten. Naar verwachting wordt het testcentrum in 2022 geopend. 

Binnen een maand wordt de knoop definitief doorgehakt. Tot die tijd hebben de twee overgebleven provincies de mogelijkheid om hun voorstel voor het EHC te concretiseren. 

Slimme mobiliteit 

"De hyperloop past goed bij Zeeland en onze ambities als het gaat om duurzaamheid en innovatie", laat Jo-Annes de Bat, gedeputeerde voor provincie Zeeland weten. "Zeeland is aangewezen door de Rijksoverheid als proeftuin voor slimme mobiliteit; we testen hier verschillende nieuwe innovatieve vervoersmogelijkheden. Nu we weer een stap dichter bij de realisatie zijn willen we met alle betrokken partijen zo snel mogelijk om de tafel."

Hyperloop

De hyperloop is een veelbelovende technologie voor vervoer van mensen en goederen. In een buizensysteem verplaatsen voertuigen zich autonoom door middel van een volledig elektrisch magnetisch aandrijfsysteem. De lagedrukbuizen zorgen ervoor dat de voertuigen beschermd zijn tegen weer en wind en zeer energiezuinig kunnen voortbewegen. Reizen met de hyperloop is CO2 neutraal én erg snel. Vanuit Amsterdam reis je met de hyperloop in slechts 15 minuten naar Eindhoven en ben je binnen 50 minuten in Frankfurt. Aangezien de hyperloop tweemaal zoveel personen kan vervoeren dan de huidige hogesnelheidstrein, biedt deze technologie een duurzame oplossing voor de wereldwijd exponentieel groeiende passagiers- en goederenstromen. 

Meer uit Beveland

Rubriek Goes Gezien: Vogelvlucht, steunberen en de kerk in je winkel

Alvast voor Vaderdag kreeg ik een drone-met-camera en dat kwam goed uit, want ik wilde u laten zien hoe het koor ('de achterkant') van de Grote of Maria Magdalenakerk zijn stempel drukt in de Lange Kerkstraat. Je kunt dat namelijk alleen goed vanuit de lucht zien. Het is een smalle straat. Als je er winkelt, zullen de meeste mensen de hoog verheven kerk zelfs helemaal niet zien. Toch is de kerk erg aanwezig in deze winkelstraat. De contouren van de kerkachterkant zijn met een beetje goede wil namelijk zichtbaar in drie winkels. En deze vogelvluchtfoto is het resultaat, niet gek hè, voor een beginnende dronepiloot?

11 uur geleden
Twee gewonden gered na aanvaring op Westerschelde bij Rilland

RILLAND - Twee personen zijn vanmiddag uit de Westerschelde gered na een aanvaring tussen twee schepen op de Westerschelde bij Rilland. De hulpdiensten trokken massaal uit. 

1 dag geleden
Zeventig kinderen krijgen gevulde rugzak en uitje

GOES - De Rotaryclub Goes heeft 10.000 euro opgehaald voor Stichting Nationaal Fonds Kinderhulp. Met dit geld zullen zomerpret-rugzakken worden uitgereikt aan Zeeuwse kinderen die door financiële omstandigheden niets leuks kunnen ondernemen in de zomervakantie. 

1 dag geleden
Nepagenten actief in gemeente Borsele

BORSELE - De wijkagenten van de gemeente Borsele waarschuwen voor nepagenten die actief zijn in hun gemeente. Bij benadering of twijfel mag 112 gebeld worden.

1 dag geleden
Scooterrijder gewond na politieachtervolging

'S-GRAVENPOLDER - Een scooterrijder is donderdagavond tijdens een politieachtervolging ten val gekomen nadat hij eerder een stopteken negeerde. De 18-jarige man uit de gemeente Borsele raakt hierbij gewond en werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. 

1 dag geleden
N57 Kamperland korte tijd dicht vanwege gevallen scooter

KAMPERLAND - Bij een eenzijdig ongeval langs de N57 is donderdagavond een scooterbestuurder gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De N57 werd korte tijd afgesloten voor alle verkeer. 

1 dag geleden
Bijeenkomst kerncentrales naar Zeeland, waarom en hoe

MIDDELBURG - Als het aan het Kabinet ligt worden er in de toekomst twee (en mogelijk vier) nieuwe kerncentrales gebouwd in Nederland. In Zeeland wordt nu op drie plaatsen gekeken of er twee kerncentrales passen. Waarom is kernenergie eigenlijk belangrijk voor Nederland? Wat zijn de kenmerken van kernenergie? Wat komt er allemaal kijken bij het bouwen van nieuwe centrales? Wat zou het voor Zeeland betekenen? En wat vinden onze jongeren ervan?Op 12 juni houdt de Provincie Zeeland in de ZB Bibliotheek van Zeeland in Middelburg een bijeenkomst over de eventuele komst van nieuwe kerncentrales naar Zeeland. De avond wordt begeleid door Diederik Jekel, natuurkundige, wetenschapsjournalist en maker van de podcast 'Splijtstof'. Hij introduceert de sprekers, legt verbanden, haalt vragen op en zorgt dat er zoveel mogelijk antwoorden komen. De bijeenkomst is van 19.30 uur (inloop 19.15) tot ca 21.00 uur. Vanaf huis meedoen via een livestream kan ook. Aanmelden is noodzakelijk. Gasten: Lennert Goemans (ministerie van Klimaat en Groene Groei), Luc Verschuren (HZ University of Applied Sciences), Marcel Matthijsse (Veiligheidsregio Zeeland), Gerjo Bommeljé (North Sea Port), Jo-Annes de Bat (gedeputeerde Provincie Zeeland). Meedoen? Info/aanmelden op www.zeeland.nl.

2 dagen geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!