Tesla zet voor het eerst mensachtige robots aan het werk
SAN JOSE (ANP/DPA) - Tesla heeft voor het eerst twee van zijn mensachtige Optimus-robots aan het werk gezet in een fabriek, zo kondigde de Amerikaanse autofabrikant aan op X. "Ze zijn autonoom taken aan het uitvoeren in de fabriek", meldt het bedrijf van Elon Musk.
Welke fabriek en welke taken het betreft, is niet bekendgemaakt. Volgens Tesla lopen de mensachtige robots al dagelijks door het kantoor en de laboratoria. "In de afgelopen twee jaar hebben we drie belangrijke ontwerpwijzigingen van Optimus en vier aanpassingen van de hand ontwikkeld", aldus het concern.
In april zei Musk dat de robots eenvoudige productietaken in het laboratorium konden uitvoeren en dat het de bedoeling was ze beperkt in te zetten op de productielijn. Ze zouden tegen het einde van 2025 te koop worden aangeboden aan andere bedrijven. Musk denkt dat Optimus op de lange termijn waardevoller wordt dan alle andere producten van het bedrijf.
Meer uit Financieel
AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
21 minuten geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
55 minuten geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China wil dat Nederland meer stappen zet om het onderlinge conflict over chipbedrijf Nexperia op te lossen. Volgens de Chinese overheid hebben de Nederlanders nog geen zichtbare stappen ondernomen om schending van de rechten en belangen van Chinese bedrijven te stoppen en daarmee de stabiliteit van wereldwijde toeleveringsketens te herstellen.
5 uur geleden