
Tesla zet voor het eerst mensachtige robots aan het werk
SAN JOSE (ANP/DPA) - Tesla heeft voor het eerst twee van zijn mensachtige Optimus-robots aan het werk gezet in een fabriek, zo kondigde de Amerikaanse autofabrikant aan op X. "Ze zijn autonoom taken aan het uitvoeren in de fabriek", meldt het bedrijf van Elon Musk.
Welke fabriek en welke taken het betreft, is niet bekendgemaakt. Volgens Tesla lopen de mensachtige robots al dagelijks door het kantoor en de laboratoria. "In de afgelopen twee jaar hebben we drie belangrijke ontwerpwijzigingen van Optimus en vier aanpassingen van de hand ontwikkeld", aldus het concern.
In april zei Musk dat de robots eenvoudige productietaken in het laboratorium konden uitvoeren en dat het de bedoeling was ze beperkt in te zetten op de productielijn. Ze zouden tegen het einde van 2025 te koop worden aangeboden aan andere bedrijven. Musk denkt dat Optimus op de lange termijn waardevoller wordt dan alle andere producten van het bedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden verheugd op de wapenstilstand tussen Israël en Iran. Ook hadden ze aandacht voor uitspraken van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve. Hij verscheen voor het Amerikaanse Congres om verklaringen af te leggen over het rentebeleid, iets wat de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank twee keer per jaar doet.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk moeten nog eens 800.000 voertuigen met airbags van het merk Takata aan de kant worden gezet. Dat heeft het Franse ministerie van Transport dinsdag opgedragen aan autofabrikanten van verschillende merken.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische investeringsmaatschappij Gimv neemt een meerderheidsbelang in het Nederlandse Alpine, bekend van zijn oordoppen voor festivals, concerten en motorrijders. Het belang wordt overgenomen van investeerder Vendis Capital, de oprichters en het managementteam, werd dinsdag bekend.
9 uur geledenLIJNDEN (ANP) - De werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU vindt de aangekondigde staking van FNV bij distributiecentra van Albert Heijn "onverantwoord en onbegrijpelijk". Honderden uitzendkrachten leggen vanaf woensdag het werk neer omdat ze een goede eigen cao willen, meldde de vakbond dinsdag.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index, met daarin de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is dinsdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers haalden opgelucht adem na het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran dat werd aangekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Ze leken zich daarbij weinig aan te trekken van wat Trump beschreef als schendingen van datzelfde bestand.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse woonwinkelketen Rivièra Maison is dinsdag failliet verklaard, hebben medewerkers van twee vestigingen bevestigd. Het personeel van het bedrijf, met zeven vestigingen in Nederland, is dinsdagmiddag ingelicht.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Advocaten voor oud-Jumbo-topman Frits van Eerd stellen dat hun cliënt ten onrechte het "nadeel van de twijfel" krijgt. Het Openbaar Ministerie verdenkt Van Eerd van witwassen, het zich laten omkopen en valsheid in geschrifte. De advocaten vinden dat er niets van het bewijs overblijft en willen vrijspraak.
11 uur geleden