Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla zakt op Wall Street na oprichting partij door Musk

Tesla zakt op Wall Street na oprichting partij door Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla ging maandag onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging van topman Elon Musk om een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten op te richten. Met de 'American Party' wil de voormalige bondgenoot van president Donald Trump Amerikanen hun vrijheid teruggeven. De Tesla-baas uitte eerder al forse kritiek op Trumps nieuwe begrotingswet en zinspeelde al op de oprichting van een nieuwe partij als die wet zou worden ingevoerd.

Trump haalde op zijn berichtenplatform Truth Social uit naar Musk, die volgens hem "volledig is ontspoord". Ook vindt Trump het belachelijk dat de techmiljardair een nieuwe partij begint. Trump hintte eerder op forse bezuinigingen op overheidssubsidies voor Musks bedrijven als SpaceX en Tesla. Het aandeel Tesla zakte 7,6 procent.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend. Beleggers wachten vooral op meer duidelijkheid over de importheffingen van Trump. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 44.732 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 6254 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,6 procent tot 20.471 punten. Vrijdag was Wall Street gesloten vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag. Donderdag sloten de S&P 500 en de Nasdaq op nieuwe recordstanden.

Trump zei zondag dat de handelstarieven, die hij drie maanden geleden al aankondigde, op 1 augustus van kracht worden voor landen die nog geen handelsakkoord met de VS hebben bereikt. Die hoge tarieven werden na grote onrust op de beurzen in april uitgesteld tot 9 juli om landen meer tijd te geven om te onderhandelen. Volgens de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zullen er in de komende dagen meerdere handelsakkoorden worden gesloten.

Trump dreigde ondertussen ook met een extra tarief van 10 procent voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van de BRICS-groep, die onder meer bestaat uit Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika.

Apple daalde 0,1 procent. Het techconcern gaat in beroep tegen een boete van 500 miljoen euro die de Europese Commissie in april had opgelegd. De iPhone-maker kreeg de boete omdat het bedrijf erop aanstuurt apps alleen in de eigen appstore aan te bieden.

Meer uit Financieel

CPB waarschuwt voor fors hogere inflatie door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.

42 minuten geleden
KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

2 uur geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

2 uur geleden
KVNR: reders evacueren bemanning Perzische Golf voorlopig niet

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.

2 uur geleden
India in gesprek met Iran over veilige doorgang tankers

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.

3 uur geleden
Reisorganisatie: meer vakanties in Europa door oorlog

DEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI en Corendon zien veranderingen in het zoek- en boekgedrag.

3 uur geleden
Nederlandse fabrikant stapt met Rheinmetall in defensietrailers

WIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.

3 uur geleden