Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla voert winst op dankzij kostenbesparingen en emissierechten

Tesla voert winst op dankzij kostenbesparingen en emissierechten

AUSTIN (ANP) - Tesla is erin geslaagd de winst in het derde kwartaal met 17 procent op te voeren in vergelijking met een jaar eerder. De fabrikant van elektrische auto's en opslagsystemen voor elektriciteit verkocht meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende het bedrijf veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten.

De nettowinst kwam uit op bijna 2,2 miljard dollar. Eerder deze maand maakte Tesla al bekend iets meer auto's te hebben verkocht dan in het derde kwartaal van vorig jaar. Mede daardoor steeg de omzet 8 procent tot 25,2 miljard dollar.

In heel 2024 verwacht Tesla iets meer auto's te verkopen dan vorig jaar. Dat is opvallend, want het Amerikaanse bedrijf heeft te maken met fellere concurrentie uit China. Ook zijn veel autokopers minder happig op elektrische auto's door het afbouwen van subsidies, wat Europese autoconcerns als Volkswagen dwarszit.

Robotaxi

Tesla benadrukte in het kwartaalbericht nog altijd te werken aan een betaalbaardere elektrische auto dan de huidige modellen. Het bedrijf denkt die goedkopere Tesla's in de eerste helft van volgend jaar op de markt te brengen. Over de ontwikkeling van goedkopere auto's ontstonden zorgen door alle aandacht die topman Elon Musk besteedt aan een autonoom rijdende 'robotaxi'.

Betaalde functies die chauffeurs in een Tesla helpen bij het sturen, versnellen en remmen droegen volgens Tesla ook bij aan de winst. Hetzelfde geldt volgens Tesla voor een foefje dat de veelbesproken Cybertrucks op parkeerplaatsen naar hun eigenaren laat rijden. Op de futuristisch ogende Cybertrucks, die worden geplaagd door allerlei gebreken, behaalde Tesla ook voor het eerst een positieve marge.

Beleggers lijken enthousiast over het kwartaalbericht. In de nabeurshandel stonden aandelen van Tesla woensdagavond laat ruim 8 procent hoger.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

5 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

9 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

10 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden