Tesla voert winst op dankzij kostenbesparingen en emissierechten
AUSTIN (ANP) - Tesla is erin geslaagd de winst in het derde kwartaal met 17 procent op te voeren in vergelijking met een jaar eerder. De fabrikant van elektrische auto's en opslagsystemen voor elektriciteit verkocht meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende het bedrijf veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten.
De nettowinst kwam uit op bijna 2,2 miljard dollar. Eerder deze maand maakte Tesla al bekend iets meer auto's te hebben verkocht dan in het derde kwartaal van vorig jaar. Mede daardoor steeg de omzet 8 procent tot 25,2 miljard dollar.
In heel 2024 verwacht Tesla iets meer auto's te verkopen dan vorig jaar. Dat is opvallend, want het Amerikaanse bedrijf heeft te maken met fellere concurrentie uit China. Ook zijn veel autokopers minder happig op elektrische auto's door het afbouwen van subsidies, wat Europese autoconcerns als Volkswagen dwarszit.
Robotaxi
Tesla benadrukte in het kwartaalbericht nog altijd te werken aan een betaalbaardere elektrische auto dan de huidige modellen. Het bedrijf denkt die goedkopere Tesla's in de eerste helft van volgend jaar op de markt te brengen. Over de ontwikkeling van goedkopere auto's ontstonden zorgen door alle aandacht die topman Elon Musk besteedt aan een autonoom rijdende 'robotaxi'.
Betaalde functies die chauffeurs in een Tesla helpen bij het sturen, versnellen en remmen droegen volgens Tesla ook bij aan de winst. Hetzelfde geldt volgens Tesla voor een foefje dat de veelbesproken Cybertrucks op parkeerplaatsen naar hun eigenaren laat rijden. Op de futuristisch ogende Cybertrucks, die worden geplaagd door allerlei gebreken, behaalde Tesla ook voor het eerst een positieve marge.
Beleggers lijken enthousiast over het kwartaalbericht. In de nabeurshandel stonden aandelen van Tesla woensdagavond laat ruim 8 procent hoger.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
9 uur geleden