Tesla voert winst op dankzij kostenbesparingen en emissierechten
AUSTIN (ANP) - Tesla is erin geslaagd de winst in het derde kwartaal met 17 procent op te voeren in vergelijking met een jaar eerder. De fabrikant van elektrische auto's en opslagsystemen voor elektriciteit verkocht meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende het bedrijf veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten.
De nettowinst kwam uit op bijna 2,2 miljard dollar. Eerder deze maand maakte Tesla al bekend iets meer auto's te hebben verkocht dan in het derde kwartaal van vorig jaar. Mede daardoor steeg de omzet 8 procent tot 25,2 miljard dollar.
In heel 2024 verwacht Tesla iets meer auto's te verkopen dan vorig jaar. Dat is opvallend, want het Amerikaanse bedrijf heeft te maken met fellere concurrentie uit China. Ook zijn veel autokopers minder happig op elektrische auto's door het afbouwen van subsidies, wat Europese autoconcerns als Volkswagen dwarszit.
Robotaxi
Tesla benadrukte in het kwartaalbericht nog altijd te werken aan een betaalbaardere elektrische auto dan de huidige modellen. Het bedrijf denkt die goedkopere Tesla's in de eerste helft van volgend jaar op de markt te brengen. Over de ontwikkeling van goedkopere auto's ontstonden zorgen door alle aandacht die topman Elon Musk besteedt aan een autonoom rijdende 'robotaxi'.
Betaalde functies die chauffeurs in een Tesla helpen bij het sturen, versnellen en remmen droegen volgens Tesla ook bij aan de winst. Hetzelfde geldt volgens Tesla voor een foefje dat de veelbesproken Cybertrucks op parkeerplaatsen naar hun eigenaren laat rijden. Op de futuristisch ogende Cybertrucks, die worden geplaagd door allerlei gebreken, behaalde Tesla ook voor het eerst een positieve marge.
Beleggers lijken enthousiast over het kwartaalbericht. In de nabeurshandel stonden aandelen van Tesla woensdagavond laat ruim 8 procent hoger.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
18 minuten geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties voor consumenten hebben kritisch gereageerd op het voorstel van het kabinet om banken onder strenge voorwaarden toegang te geven tot de Basisregistratie Personen (BRP). De maatregel moet het banken makkelijker maken gegevens van hun klanten te controleren om witwassen en het financieren van terrorisme tegen te gaan. Maar de stichting Privacy First en de Consumentenbond zijn bezorgd dat dit ten koste gaat van de privacy.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland heeft nieuwe plannen gepresenteerd om de CO2-uitstoot in te dammen, waarbij de regering in Berlijn 8 miljard euro extra uittrekt. Het geld is onder andere bedoeld voor de bouw van extra windmolens en subsidies voor de aanschaf van elektrische auto's. Experts zijn echter kritisch en betwijfelen dat het voldoende zal zijn.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.
2 uur geleden