Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliest op Wall Street na bericht opstappen bestuurder

Tesla verliest op Wall Street na bericht opstappen bestuurder

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft donderdag opnieuw aan beurswaarde verloren op Wall Street. Beleggers reageerden onder meer op nieuwe problemen met de Cybertrucks van het Amerikaanse concern. Daarnaast hebben medewerkers van Tesla te horen gekregen dat Nagesh Saldi, een belangrijke bestuurder, opstapt.

Het aandeel Tesla zakte ruim 3 procent. Het bedrijf houdt op de Amerikaanse markt een zogeheten recall voor meer dan 27.000 Cybertrucks omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen.

Het nieuws over Saldi is opmerkelijk omdat Tesla over enkele dagen zijn nieuwe robotaxi zal onthullen tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Saldi was verantwoordelijk voor de IT- en beveiligingsstrategieën, inclusief datacenters. Zijn vertrek is nog niet door Tesla bevestigd. Op woensdag verloor Tesla ook al op de beurs door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.

Olieprijzen

Verder viel donderdag het stevige oplopen van de olieprijzen op. Handelaren leken zich voor te bereiden op een mogelijke Israëlische aanval op de Iraanse olie-industrie. Amerikaanse olie ging meer dan 5 procent in prijs omhoog. Voor een vat Brentolie moest bijna 78 dollar betaald worden. Dat komt ook neer op een toename van dik 5 procent.

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen licht omlaag. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.011,59 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5699,94 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor een fractie tot 17.918,48 punten.

Levi Strauss

Het lijkt erop dat beleggers voorzichtig zijn in aanloop naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid van vrijdag, concludeerde een deskundige van de firma 50 Park Investments. "Het is normaal om wat winstnemingen te zien na een grote rally zoals we de afgelopen twee, drie weken hebben gehad", gaf hij ook aan.

Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss was wel een grote verliezer. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop bijna 8 procent in het rood.

Meer uit Financieel

ExxonMobil heeft pensioenen te weinig verhoogd, zegt rechter

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.

29 minuten geleden
FrieslandCampina speelt met 90 miljoen in op eiwitrijke trend

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.

1 uur geleden
EU-lidstaten gaan btw-fraude harder aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.

2 uur geleden
Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

2 uur geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.

2 uur geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

2 uur geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

3 uur geleden