Tesla verliest op Wall Street na bericht opstappen bestuurder
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft donderdag opnieuw aan beurswaarde verloren op Wall Street. Beleggers reageerden onder meer op nieuwe problemen met de Cybertrucks van het Amerikaanse concern. Daarnaast hebben medewerkers van Tesla te horen gekregen dat Nagesh Saldi, een belangrijke bestuurder, opstapt.
Het aandeel Tesla zakte ruim 3 procent. Het bedrijf houdt op de Amerikaanse markt een zogeheten recall voor meer dan 27.000 Cybertrucks omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen.
Het nieuws over Saldi is opmerkelijk omdat Tesla over enkele dagen zijn nieuwe robotaxi zal onthullen tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Saldi was verantwoordelijk voor de IT- en beveiligingsstrategieën, inclusief datacenters. Zijn vertrek is nog niet door Tesla bevestigd. Op woensdag verloor Tesla ook al op de beurs door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.
Olieprijzen
Verder viel donderdag het stevige oplopen van de olieprijzen op. Handelaren leken zich voor te bereiden op een mogelijke Israëlische aanval op de Iraanse olie-industrie. Amerikaanse olie ging meer dan 5 procent in prijs omhoog. Voor een vat Brentolie moest bijna 78 dollar betaald worden. Dat komt ook neer op een toename van dik 5 procent.
De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen licht omlaag. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.011,59 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5699,94 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor een fractie tot 17.918,48 punten.
Levi Strauss
Het lijkt erop dat beleggers voorzichtig zijn in aanloop naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid van vrijdag, concludeerde een deskundige van de firma 50 Park Investments. "Het is normaal om wat winstnemingen te zien na een grote rally zoals we de afgelopen twee, drie weken hebben gehad", gaf hij ook aan.
Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss was wel een grote verliezer. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop bijna 8 procent in het rood.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiële markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
14 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
16 uur geleden