Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliest op Wall Street na bericht opstappen bestuurder

Tesla verliest op Wall Street na bericht opstappen bestuurder

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft donderdag opnieuw aan beurswaarde verloren op Wall Street. Beleggers reageerden onder meer op nieuwe problemen met de Cybertrucks van het Amerikaanse concern. Daarnaast hebben medewerkers van Tesla te horen gekregen dat Nagesh Saldi, een belangrijke bestuurder, opstapt.

Het aandeel Tesla zakte ruim 3 procent. Het bedrijf houdt op de Amerikaanse markt een zogeheten recall voor meer dan 27.000 Cybertrucks omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen.

Het nieuws over Saldi is opmerkelijk omdat Tesla over enkele dagen zijn nieuwe robotaxi zal onthullen tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Saldi was verantwoordelijk voor de IT- en beveiligingsstrategieën, inclusief datacenters. Zijn vertrek is nog niet door Tesla bevestigd. Op woensdag verloor Tesla ook al op de beurs door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.

Olieprijzen

Verder viel donderdag het stevige oplopen van de olieprijzen op. Handelaren leken zich voor te bereiden op een mogelijke Israëlische aanval op de Iraanse olie-industrie. Amerikaanse olie ging meer dan 5 procent in prijs omhoog. Voor een vat Brentolie moest bijna 78 dollar betaald worden. Dat komt ook neer op een toename van dik 5 procent.

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen licht omlaag. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.011,59 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5699,94 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor een fractie tot 17.918,48 punten.

Levi Strauss

Het lijkt erop dat beleggers voorzichtig zijn in aanloop naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid van vrijdag, concludeerde een deskundige van de firma 50 Park Investments. "Het is normaal om wat winstnemingen te zien na een grote rally zoals we de afgelopen twee, drie weken hebben gehad", gaf hij ook aan.

Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss was wel een grote verliezer. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop bijna 8 procent in het rood.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

25 minuten geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

1 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

2 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

2 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

5 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

7 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

8 uur geleden