Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verliest op Wall Street na bericht opstappen bestuurder

Tesla verliest op Wall Street na bericht opstappen bestuurder

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft donderdag opnieuw aan beurswaarde verloren op Wall Street. Beleggers reageerden onder meer op nieuwe problemen met de Cybertrucks van het Amerikaanse concern. Daarnaast hebben medewerkers van Tesla te horen gekregen dat Nagesh Saldi, een belangrijke bestuurder, opstapt.

Het aandeel Tesla zakte ruim 3 procent. Het bedrijf houdt op de Amerikaanse markt een zogeheten recall voor meer dan 27.000 Cybertrucks omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen.

Het nieuws over Saldi is opmerkelijk omdat Tesla over enkele dagen zijn nieuwe robotaxi zal onthullen tijdens een groots opgezet evenement in Californië. Saldi was verantwoordelijk voor de IT- en beveiligingsstrategieën, inclusief datacenters. Zijn vertrek is nog niet door Tesla bevestigd. Op woensdag verloor Tesla ook al op de beurs door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.

Olieprijzen

Verder viel donderdag het stevige oplopen van de olieprijzen op. Handelaren leken zich voor te bereiden op een mogelijke Israëlische aanval op de Iraanse olie-industrie. Amerikaanse olie ging meer dan 5 procent in prijs omhoog. Voor een vat Brentolie moest bijna 78 dollar betaald worden. Dat komt ook neer op een toename van dik 5 procent.

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen licht omlaag. De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent lager op 42.011,59 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 5699,94 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor een fractie tot 17.918,48 punten.

Levi Strauss

Het lijkt erop dat beleggers voorzichtig zijn in aanloop naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid van vrijdag, concludeerde een deskundige van de firma 50 Park Investments. "Het is normaal om wat winstnemingen te zien na een grote rally zoals we de afgelopen twee, drie weken hebben gehad", gaf hij ook aan.

Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss was wel een grote verliezer. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop bijna 8 procent in het rood.

Meer uit Financieel

Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

15 minuten geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

28 minuten geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

2 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

2 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

3 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

4 uur geleden
Bronnen: vermogensbeheerder BlackRock schrapt meer banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.

6 uur geleden