Tesla verlaagt prijzen van instapmodellen Model 3 en Model Y
PALO ALTO (ANP/RTR) - Automaker Tesla heeft de prijzen van instapmodellen Model 3 sedan en de sportieve terreinwagen (SUV) Model Y verlaagd. Daartegenover zijn de prijzen voor luxere varianten van de auto's verhoogd, zo staat op de website van de maker van elektrische auto's.
De prijs van de Model 3 Standard Range Plus is verlaagd van 37.990 dollar naar 36.990 dollar, terwijl de prijs van de Model Y Standard Range is gedaald van 41.990 dollar naar 39.990 dollar, aldus de website.
De autofabrikant heeft verschillende modellen betaalbaarder gemaakt. Dat gebeurt in een tijd waarin andere automakers ook de markt voor elektrische voertuigen op willen.
De standaardreeks van de Model Y werd in januari gelanceerd. Daardoor kwam de prijs van de SUV dichter bij die van de Model 3 sedan te liggen, de minst dure auto van Tesla. De prijs voor de zogeheten Performance-variant van de Model 3 steeg van 54.990 dollar naar 55.990 dollar en de Model Y van 59.990 dollar naar 60.990 dollar.
De aanpassingen en dan met name de prijsverlagingen komen op een moment dat Tesla zijn leveringen wil opvoeren. In totaal leverde het bedrijf vorig jaar 499.550 voertuigen af, meer dan kenners hadden verwacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
5 uur geleden