Tesla verlaagt prijzen opnieuw om vraag aan te jagen
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla komt in de Verenigde Staten opnieuw met een prijsverlaging voor zijn Model S en X in een poging om vraag naar zijn elektrische voertuigen aan te jagen. Dat doet Tesla omdat de aanschaf van de wagens te midden van de flink gestegen inflatie en opgelopen rente voor veel mensen steeds lastiger wordt.
Voor de Model S-sedan ben je op de thuismarkt van Tesla nu minstens 84.990 dollar kwijt, 5000 dollar minder dan vorige maand. De prijs voor de Model X begint nu bij 94.990 dollar, ook een korting van 5000 dollar.
Dit is al de derde prijsverlaging dit jaar van Tesla in de VS. Ook schrapte de onderneming al zijn prijzen in China, wat eveneens een zeer belangrijke markt is voor het bedrijf. "Prijs doet er echt toe", verklaarde topman Elon Musk nog in januari. "Ik denk dat er een groot aantal mensen is die een Tesla-auto willen kopen, maar het niet kunnen betalen. En dus maken deze prijsveranderingen echt een verschil voor de gemiddelde consument."
Tesla heeft het afgelopen kwartaal wel een recordaantal elektrische auto’s verkocht. Het waren er 36 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Maar van de 422.875 wagens waren er slechts 10.695 een Model S en X. Dit terwijl de ambities van het bedrijf groot zijn. Musk verwacht dit jaar 2 miljoen auto’s te verkopen, liet hij eerder weten. Dat is 52 procent meer dan vorig jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
2 uur geledenVOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
4 uur geleden