Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verlaagt prijzen opnieuw om vraag aan te jagen

Tesla verlaagt prijzen opnieuw om vraag aan te jagen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla komt in de Verenigde Staten opnieuw met een prijsverlaging voor zijn Model S en X in een poging om vraag naar zijn elektrische voertuigen aan te jagen. Dat doet Tesla omdat de aanschaf van de wagens te midden van de flink gestegen inflatie en opgelopen rente voor veel mensen steeds lastiger wordt.

Voor de Model S-sedan ben je op de thuismarkt van Tesla nu minstens 84.990 dollar kwijt, 5000 dollar minder dan vorige maand. De prijs voor de Model X begint nu bij 94.990 dollar, ook een korting van 5000 dollar.

Dit is al de derde prijsverlaging dit jaar van Tesla in de VS. Ook schrapte de onderneming al zijn prijzen in China, wat eveneens een zeer belangrijke markt is voor het bedrijf. "Prijs doet er echt toe", verklaarde topman Elon Musk nog in januari. "Ik denk dat er een groot aantal mensen is die een Tesla-auto willen kopen, maar het niet kunnen betalen. En dus maken deze prijsveranderingen echt een verschil voor de gemiddelde consument."

Tesla heeft het afgelopen kwartaal wel een recordaantal elektrische auto’s verkocht. Het waren er 36 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Maar van de 422.875 wagens waren er slechts 10.695 een Model S en X. Dit terwijl de ambities van het bedrijf groot zijn. Musk verwacht dit jaar 2 miljoen auto’s te verkopen, liet hij eerder weten. Dat is 52 procent meer dan vorig jaar.

Meer uit Financieel

Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

38 minuten geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

41 minuten geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

2 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

4 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

5 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

6 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

7 uur geleden