Tesla verlaagt opnieuw prijzen in China
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft zijn prijzen in China opnieuw verlaagd om meer klanten te lokken. De vrees voor een prijzenoorlog, die eerder juist leek te zijn afgenomen, laaide daardoor weer op. De Amerikaanse autofabrikant, die een enorme fabriek heeft in Shanghai, verlaagde de prijzen van Long-Range en Performance versies van de Model Y met 14.000 yuan (bijna 1800 euro).
Tesla verlengde ook een verzekeringssubsidie van 8000 yuan op nieuw aangeschafte Model 3-voertuigen met achterwielaandrijving tot eind volgende maand, meldde het bedrijf op zijn Chinese Weibo-account. De prijsverlagingen door Tesla volgen op die van concurrent Zeekr. Dat automerk van Geely Automobile Holdings verlaagde vorige week zijn prijzen met 37.000 yuan. Ook Zhejiang Leapmotor Technologies verlaagde aan het begin van de maand zijn prijzen met 20.000 yuan.
Tesla veroorzaakte eind vorig jaar al een prijzenoorlog in China met een eerste ronde van prijsverlagingen, gevolgd door verdere kortingen in januari. De in China gemaakte Tesla's werden daardoor 14 procent goedkoper dan vorig jaar. In sommige gevallen zijn de in China gemaakte Tesla's bijna de helft goedkoper dan in de Verenigde Staten en Europa.
Thuismarkt
Tesla is nog altijd veruit de grootste fabrikant van elektrische voertuigen op de Amerikaanse thuismarkt, maar blijft in China, de grootste automarkt ter wereld, achter bij de Chinese concurrent BYD. Zo zag Tesla het aantal leveringen in China in juli met 31 procent dalen tot het laagste niveau van dit jaar, terwijl concurrenten als BYD, Li Auto en Nio allemaal nieuwe verkooprecords behaalden.
In juli besloten Tesla en andere grote Chinese autofabrikanten nog tot een wapenstilstand om "abnormale prijzen" te voorkomen. Die specifieke toezegging werd kort daarna ingetrokken en de Chinese autoriteiten drongen er bij de bedrijven op aan de regels te volgen en een eerlijke concurrentiestrijd te voeren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
1 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
19 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
22 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geleden