Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verhoogt prijzen Model S en X in VS

Tesla verhoogt prijzen Model S en X in VS

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft de prijzen van zijn voertuigen Model S en Model X op de Amerikaanse thuismarkt verhoogd. De verhoging komt daags na de verlaging van de prijzen van enkele andere modellen van de elektrische autofabrikant en de koersval van het aandeel Tesla op de beurs na tegenvallende winstcijfers van het bedrijf.

De in Austin, Texas, gevestigde elektrische autofabrikant verhoogde de startprijzen van alle varianten van zijn premium Model S sedans en Model X SUV's met 2500 dollar, of ongeveer 2 tot 3 procent, volgens de Amerikaanse website van het bedrijf. De nieuwe startprijzen van beide modellen bedragen nu respectievelijk 87.490 dollar en 97.490 dollar.

De stap herstelt enkele van de scherpe prijsverlagingen die Tesla eerder dit jaar doorvoerde en die de winstmarges van het bedrijf flink onder druk hebben gezet. Zo kromp de winstmarge in het eerste kwartaal tot 11,4 procent. Dat is het laagste niveau in bijna twee jaar.

Het aandeel Tesla kelderde donderdag op de beurs in New York met bijna 10 procent na publicatie van de kwartaalresultaten. Dat kwam mede doordat topman Elon Musk aangaf nog niet klaar te zijn met het verlagen van de prijzen. Hij verklaarde in de huidige economie omzetgroei belangrijker te vinden dan een hoge winst. Eerder deze week verlaagde Tesla nog de prijzen van zijn Model Y en Model 3 in de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

Delen failliete Paardekooper naar Zweedse onderneming

DEN HAAG (ANP) - Delen van het failliete verpakkingsbedrijf Paardekooper gaan over naar een Zweedse onderneming. Dit bedrijf, OptiGroup, mag van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) de overname van de voedsel-, retail-, industrie- en serviceactiviteiten van Paardekooper al in gang zetten voor officiële goedkeuring van de toezichthouder, omdat Paardekooper kampt met financiële problemen.

17 minuten geleden
LTO 'zeer verheugd' over goedkeuring kunstmestvervanger Renure

DEN HAAG (ANP) - LTO is "zeer verheugd" over de toelating van Renure. Daarmee reageert de boerenorganisatie op het instemmen van Europese lidstaten met de toepassing van de kunstmestvervanger. Renure is een bewerkte vorm van dierlijke mest en kan voor boeren een vervanger zijn van dure kunstmest. LTO heeft naar eigen zeggen jarenlang intensief gelobbyd om goedkeuring te krijgen.

46 minuten geleden
Duitsland staat open voor gebruik Russische bevroren tegoeden

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Duitsland wil productief meewerken aan ideeën over het gebruik van Russische tegoeden die in de Europese Unie zijn bevroren. Dat zei de Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil vrijdag in Kopenhagen. "Alles moet zorgvuldig worden onderzocht", aldus Klingbeil voorafgaand aan de gesprekken met zijn EU-collega's.

1 uur geleden
Xiaomi past fout aan in 100.000 stekkerauto's na dodelijke crash

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese smartphone- en elektrische autofabrikant Xiaomi gaat bij ruim 100.000 van zijn stekkerauto's op afstand een fout in het rijhulpsysteem herstellen. Dat hebben het bedrijf en Chinese toezichthouders vrijdag bekendgemaakt. De stap volgt maanden na een dodelijk ongeval met het populaire model SU7.

3 uur geleden
Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML dalen op Damrak na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de stevige winstbeurt een dag eerder. ASMI, Besi en ASML daalden tot 1 procent. De chipbedrijven kregen er donderdag nog tot bijna 9 procent bij. Een miljardeninvestering van Nvidia in branchegenoot Intel zorgde voor optimisme in de chipsector en voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

3 uur geleden
Bedrijven in EU staken productie door tekort Chinese aardmetalen

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bedrijven in de Europese Unie hebben hun productie stilgelegd door een gebrek aan zeldzame aardmetalen uit China. Tegelijkertijd voert het Aziatische land de uitvoer van deze belangrijke grondstoffen voor de techsector wereldwijd op.

3 uur geleden
Chocoladereclame in MrBeast-video's misleidend, stelt waakhond

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).

4 uur geleden