Tesla verhoogt prijzen Model S en X in VS
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft de prijzen van zijn voertuigen Model S en Model X op de Amerikaanse thuismarkt verhoogd. De verhoging komt daags na de verlaging van de prijzen van enkele andere modellen van de elektrische autofabrikant en de koersval van het aandeel Tesla op de beurs na tegenvallende winstcijfers van het bedrijf.
De in Austin, Texas, gevestigde elektrische autofabrikant verhoogde de startprijzen van alle varianten van zijn premium Model S sedans en Model X SUV's met 2500 dollar, of ongeveer 2 tot 3 procent, volgens de Amerikaanse website van het bedrijf. De nieuwe startprijzen van beide modellen bedragen nu respectievelijk 87.490 dollar en 97.490 dollar.
De stap herstelt enkele van de scherpe prijsverlagingen die Tesla eerder dit jaar doorvoerde en die de winstmarges van het bedrijf flink onder druk hebben gezet. Zo kromp de winstmarge in het eerste kwartaal tot 11,4 procent. Dat is het laagste niveau in bijna twee jaar.
Het aandeel Tesla kelderde donderdag op de beurs in New York met bijna 10 procent na publicatie van de kwartaalresultaten. Dat kwam mede doordat topman Elon Musk aangaf nog niet klaar te zijn met het verlagen van de prijzen. Hij verklaarde in de huidige economie omzetgroei belangrijker te vinden dan een hoge winst. Eerder deze week verlaagde Tesla nog de prijzen van zijn Model Y en Model 3 in de Verenigde Staten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
10 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
13 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
15 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
17 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
19 uur geleden