Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla verhoogt prijzen Model S en X in VS

Tesla verhoogt prijzen Model S en X in VS

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft de prijzen van zijn voertuigen Model S en Model X op de Amerikaanse thuismarkt verhoogd. De verhoging komt daags na de verlaging van de prijzen van enkele andere modellen van de elektrische autofabrikant en de koersval van het aandeel Tesla op de beurs na tegenvallende winstcijfers van het bedrijf.

De in Austin, Texas, gevestigde elektrische autofabrikant verhoogde de startprijzen van alle varianten van zijn premium Model S sedans en Model X SUV's met 2500 dollar, of ongeveer 2 tot 3 procent, volgens de Amerikaanse website van het bedrijf. De nieuwe startprijzen van beide modellen bedragen nu respectievelijk 87.490 dollar en 97.490 dollar.

De stap herstelt enkele van de scherpe prijsverlagingen die Tesla eerder dit jaar doorvoerde en die de winstmarges van het bedrijf flink onder druk hebben gezet. Zo kromp de winstmarge in het eerste kwartaal tot 11,4 procent. Dat is het laagste niveau in bijna twee jaar.

Het aandeel Tesla kelderde donderdag op de beurs in New York met bijna 10 procent na publicatie van de kwartaalresultaten. Dat kwam mede doordat topman Elon Musk aangaf nog niet klaar te zijn met het verlagen van de prijzen. Hij verklaarde in de huidige economie omzetgroei belangrijker te vinden dan een hoge winst. Eerder deze week verlaagde Tesla nog de prijzen van zijn Model Y en Model 3 in de Verenigde Staten.

Meer uit Financieel

OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

7 minuten geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

20 minuten geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

55 minuten geleden
Betaalbedrijf Adyen bij stijgers op Damrak na nieuwe doelen

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde dinsdag tot de stijgers op het Damrak met een plus van bijna 2 procent. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Financieel topman Ethan Tandowsky zei verder "aanzienlijke kansen" te zien voor Adyen om een van de grootste spelers in de branche te worden.

2 uur geleden
Klimaatdenktank: Chinese CO2-uitstoot laat mogelijk daling zien

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De uitstoot van CO2 in China laat over heel dit jaar mogelijk een afname zien. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens cijfers van de organisatie is het beeld over de afgelopen achttien maanden al grotendeels stabiel.

3 uur geleden
Prijzen kleding en gas drukken inflatie in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,3 procent in september.

4 uur geleden
Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

13 uur geleden