Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla stijgt op Wall Street door hoop goedkeuring megabonus Musk

Tesla stijgt op Wall Street door hoop goedkeuring megabonus Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een koerswinst van ruim 5 procent. De fabrikant van elektrische auto's houdt donderdag zijn aandeelhoudersvergadering, waarop opnieuw zal worden gestemd over de megabeloning voor topman Elon Musk. Hij liet voorafgaand aan die vergadering weten dat een meerderheid van de aandeelhouders lijkt in te stemmen met zijn beloningspakket van 56 miljard dollar (zo'n 52 miljard euro).

Ook blijkt volgens Musk uit de voorlopige resultaten dat zijn plan om Tesla's vestigingsplaats van Delaware naar Texas te verplaatsen zal worden aangenomen. Meerdere grote Tesla-beleggers hadden juist aangegeven tegen Musks megabeloning en verhuisplannen te stemmen. In 2018 keurden aandeelhouders het megapakket van aandelenopties voor Musk al goed, maar in januari dit jaar zette een rechter in Delaware een streep door het pakket. Andere belangrijke Tesla-investeerders benadrukten daarentegen het belang van Musk voor Tesla en waarschuwden dat hij bij een tegenstem het bedrijf zou kunnen verlaten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 38.589 punten. De brede S&P 500-index steeg juist 0,2 procent tot 5431 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent tot 17.704 punten. De S&P 500 en de Nasdaq scherpten woensdag de slotrecords verder aan, dankzij meevallende Amerikaanse inflatiecijfers.

Rentebesluit

Op de financiële markten was ook aandacht voor nieuwe cijfers over de productenprijzen in de VS. De prijzen die fabrikanten in mei voor hun producten rekenden, daalden 0,2 procent ten opzichte van de voorgaande maand. Dat is een nieuwe meevaller die wijst op minder hevige inflatie.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht het rentetarief ongewijzigd. Fed-voorzitter Jerome Powell noemde het inflatiecijfer over mei een stap in de goede richting, maar zei dat er meer goede inflatiemetingen nodig zijn voordat de rente omlaag kan. Ook verwachten de beleidsmakers van de Fed dit jaar de rente maar één keer te verlagen.

Broadcom maakte een koerssprong van bijna 16 procent. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de sterke vraag naar zijn producten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Ook gaf het bedrijf sterke vooruitzichten af voor het hele jaar boekjaar.

Meer uit Financieel

Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

14 minuten geleden
Hamsteraars met jerrycan bij pompstations, meer drukte verwacht

VOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.

23 minuten geleden
Werkgeversorganisaties: FNV haalt met Spekman ervaren bestuurder

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met de benoeming van Hans Spekman "een ervaren bestuurder in huis gehaald". Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland in een reactie op de aanstelling van de voormalige PvdA-politicus tot nieuwe voorzitter.

24 minuten geleden
Rijlessen mogelijk duurder door stijgende brandstofprijs

DEN HAAG (ANP) - Rijlessen worden mogelijk duurder als gevolg van de stijgende brandstofprijs. Het is aan rijschoolhouders om te bepalen of die kosten worden doorberekend, stellen brancheverenigingen. Hoe langer de hoge prijzen aanhouden, hoe eerder dat gebeurt, vertelt voorzitter van de Landelijke Beroepsvereniging Kwaliteitsbevordering Rijschoolbranche Irene van Drongelen.

25 minuten geleden
Brussel: geen zorgen over tekorten, EU heeft voldoende olie

BRUSSEL (ANP/RTR/FP) - De lidstaten van de Europese Unie hebben voldoende olie en er zijn geen zorgen over acute tekorten door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd. Door de oorlog zijn de energieprijzen hard aan het stijgen. De olieprijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

26 minuten geleden
Bronnen: Saudi-Arabië verlaagt productie op twee olievelden

RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.

1 uur geleden
CNV en De Unie: samen met Spekman optrekken tegen plannen kabinet

UTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.

1 uur geleden