Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla stijgt op Wall Street door hoop goedkeuring megabonus Musk

Tesla stijgt op Wall Street door hoop goedkeuring megabonus Musk

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een koerswinst van ruim 5 procent. De fabrikant van elektrische auto's houdt donderdag zijn aandeelhoudersvergadering, waarop opnieuw zal worden gestemd over de megabeloning voor topman Elon Musk. Hij liet voorafgaand aan die vergadering weten dat een meerderheid van de aandeelhouders lijkt in te stemmen met zijn beloningspakket van 56 miljard dollar (zo'n 52 miljard euro).

Ook blijkt volgens Musk uit de voorlopige resultaten dat zijn plan om Tesla's vestigingsplaats van Delaware naar Texas te verplaatsen zal worden aangenomen. Meerdere grote Tesla-beleggers hadden juist aangegeven tegen Musks megabeloning en verhuisplannen te stemmen. In 2018 keurden aandeelhouders het megapakket van aandelenopties voor Musk al goed, maar in januari dit jaar zette een rechter in Delaware een streep door het pakket. Andere belangrijke Tesla-investeerders benadrukten daarentegen het belang van Musk voor Tesla en waarschuwden dat hij bij een tegenstem het bedrijf zou kunnen verlaten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 38.589 punten. De brede S&P 500-index steeg juist 0,2 procent tot 5431 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent tot 17.704 punten. De S&P 500 en de Nasdaq scherpten woensdag de slotrecords verder aan, dankzij meevallende Amerikaanse inflatiecijfers.

Rentebesluit

Op de financiële markten was ook aandacht voor nieuwe cijfers over de productenprijzen in de VS. De prijzen die fabrikanten in mei voor hun producten rekenden, daalden 0,2 procent ten opzichte van de voorgaande maand. Dat is een nieuwe meevaller die wijst op minder hevige inflatie.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank hield zoals verwacht het rentetarief ongewijzigd. Fed-voorzitter Jerome Powell noemde het inflatiecijfer over mei een stap in de goede richting, maar zei dat er meer goede inflatiemetingen nodig zijn voordat de rente omlaag kan. Ook verwachten de beleidsmakers van de Fed dit jaar de rente maar één keer te verlagen.

Broadcom maakte een koerssprong van bijna 16 procent. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de sterke vraag naar zijn producten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Ook gaf het bedrijf sterke vooruitzichten af voor het hele jaar boekjaar.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

3 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

3 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

5 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

6 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

7 uur geleden