
Tesla roept bijna alle in China verkochte auto's terug
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla moet bijna elke auto die het ooit in China heeft verkocht, terugroepen naar de garage. Volgens een verklaring van de Chinese toezichthouder SAMR moet de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's, die een grote fabriek heeft in Shanghai, namelijk zo'n 1,1 miljoen auto's repareren vanwege een probleem met de versnellingssystemen van de voertuigen.
Het probleem met de Tesla-modellen doet zich voor wanneer een bestuurder zijn voet van het 'gaspedaal' haalt om te vertragen. Wanneer de bestuurder dat doet wordt er vaak extra vermogen overgebracht naar de accu van de auto om deze op te laden en kan het lijken dat de auto wat traag afremt. Dit kan volgens de Chinese toezichthouder het risico op botsingen vergroten.
Het gaat om de voertuigen die tussen januari 2019 en april dit jaar zijn gemaakt in de Tesla-fabriek in Shanghai of zijn geïmporteerd naar China. Vertegenwoordigers van Tesla reageerden niet onmiddellijk op een verzoek om commentaar van persbureau Bloomberg.
Volgens gegevens van de Chinese autobranche en van Bloomberg Intelligence heeft Tesla tussen 2014 en maart dit jaar in totaal bijna 1,13 miljoen auto's verkocht in China.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
8 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
5 uur geleden