Tesla overschrijdt limieten afvalwater in Berlijn
BERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla overschrijdt de limieten voor afvalwater in zijn fabriek bij Berlijn "voortdurend en aanzienlijk", stelt het Duitse drinkwaterbedrijf Water Association Strausberg-Erkner (WSE). "Verschillende verzoeken en waarschuwingen bleven zonder resultaat. Er werd geen oplossing voorgesteld of beloofd voor de toekomst", aldus de organisatie. Tesla zou ook de stikstofnormen in de fabriek overschrijden.
Tijdens een buitengewone vergadering in maart wil WSE bespreken of ze de afvoer van afvalwater bij de Tesla-fabriek in Grünheide, net buiten Berlijn, gaat stopzetten. Anders zou het waterbedrijf te maken kunnen krijgen miljoenen aan extra kosten.
Tesla zegt nog niet op de hoogte te zijn gesteld van de buitengewone vergadering en het bijbehorende agendapunt. De fabrikant van elektrische auto's zegt zijn eigen installaties te gebruiken voor de behandeling van industrieel afvalwater.
Onlangs kreeg Tesla fikse kritiek van omwonenden op zijn plannen om zijn grote fabrieksterrein in Grünheide nog verder uit te breiden. Ook milieuactivisten verzetten zich tegen de plannen, omdat er bos gekapt moet worden. Daarbij ligt een deel van het gebied binnen een waterbeschermingsgebied.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
1 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
4 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
5 uur geleden