Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla overschrijdt limieten afvalwater in Berlijn

Tesla overschrijdt limieten afvalwater in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla overschrijdt de limieten voor afvalwater in zijn fabriek bij Berlijn "voortdurend en aanzienlijk", stelt het Duitse drinkwaterbedrijf Water Association Strausberg-Erkner (WSE). "Verschillende verzoeken en waarschuwingen bleven zonder resultaat. Er werd geen oplossing voorgesteld of beloofd voor de toekomst", aldus de organisatie. Tesla zou ook de stikstofnormen in de fabriek overschrijden.

Tijdens een buitengewone vergadering in maart wil WSE bespreken of ze de afvoer van afvalwater bij de Tesla-fabriek in Grünheide, net buiten Berlijn, gaat stopzetten. Anders zou het waterbedrijf te maken kunnen krijgen miljoenen aan extra kosten.

Tesla zegt nog niet op de hoogte te zijn gesteld van de buitengewone vergadering en het bijbehorende agendapunt. De fabrikant van elektrische auto's zegt zijn eigen installaties te gebruiken voor de behandeling van industrieel afvalwater.

Onlangs kreeg Tesla fikse kritiek van omwonenden op zijn plannen om zijn grote fabrieksterrein in Grünheide nog verder uit te breiden. Ook milieuactivisten verzetten zich tegen de plannen, omdat er bos gekapt moet worden. Daarbij ligt een deel van het gebied binnen een waterbeschermingsgebied.

Meer uit Financieel

Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

49 minuten geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

3 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

3 uur geleden
Duitse milieuminister pleit voor verbod op wegwerp-e-sigaretten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."

4 uur geleden
Veel Duitse bedrijfstakken verwachten banenverlies in 2026

KEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.

4 uur geleden
Chipmachinemaker ASML populair bij Nederlandse beleggers in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.

4 uur geleden
Grote drukte met afhalers bij vuurwerkwinkels

DEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.

6 uur geleden