Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla opnieuw wat omlaag op Wall Street na koersval

Tesla opnieuw wat omlaag op Wall Street na koersval

NEW YORK (ANP) - Tesla verloor vrijdag opnieuw wat terrein op de aandelenbeurzen in New York, na de koersval een dag eerder. De autofabrikant verhoogde de prijzen van zijn voertuigen Model S en Model X op de Amerikaanse thuismarkt. De verhoging komt daags na de afstraffing van het aandeel na tegenvallende winstcijfers van het autobedrijf. De winstmarges zijn flink onder druk komen te staan door scherpe prijsverlagingen van de modellen, waardoor het automerk donderdag bijna 10 procent lager werd gezet. Vrijdag leverde het aandeel 0,7 procent in.

De prijsverhogingen van Tesla komen onverwacht. Eerder deze week verlaagde het bedrijf namelijk nog de prijzen van een aantal andere modellen om de vraag aan te jagen. Ook zei topman Elon Musk donderdag nog door te zullen gaan met prijsverlagingen.

Het grillige gedrag van Musk zorgt ook voor kritiek bij aandeelhouders. Volgens persbureau Bloomberg beschuldigt een groep aandeelhouders, die samen voor meer dan 1,5 miljard dollar aandelen Tesla bezitten, Musk van wanbeleid. Ze vinden dat Musk wordt afgeleid door zijn andere bedrijven, zoals ruimtevaartbedrijf SpaceX en berichtendienst Twitter.

Stemming negatief

De algehele stemming op Wall Street bleef overwegend negatief na de verliesbeurt een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 33.809 punten. De brede S&P 500 daalde juist 0,1 procent tot 4125 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 12.019 punten.

Procter & Gamble steeg 4 procent. Het levensmiddelenconcern, bekend van merken als Pampers, Gillette en Head & Shoulders, behaalde afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan verwacht dankzij hogere verkoopprijzen.

Boeing

Boeing daalde 0,4 procent. De vliegtuigfabrikant lijkt de leveringen van zijn 737 MAX-toestellen aan Chinese luchtvaartmaatschappijen weer te mogen hervatten. De Chinese luchtvaartautoriteit heeft volgens persbureau Reuters een rapport gepubliceerd dat door Boeing als een belangrijke stap wordt gezien om de leveringen weer op te starten. Die werden meer dan vier jaar geleden stopgezet na twee dodelijke crashes in Ethiopië en Indonesië.

PPG Industries dikte 1 procent aan. Het verfconcern, een concurrent van het Nederlandse AkzoNobel, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en gaf optimistische verwachtingen af.

De euro was 1,0959 dollar waard, tegen 1,0970 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 77,91 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 81,64 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

9 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

9 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

11 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

12 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

13 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

13 uur geleden