Tesla omhoog op afwachtend Wall Street in aanloop cijfers
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla stond maandag bij de winnaars op een afwachtend Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die de maker van elektrische auto's na het slot van de beurshandel naar buiten brengt. Het wordt een drukke week op de beurzen in New York, met resultaten van de grote techfondsen Apple, Amazon, Facebook, Microsoft en Google-moeder Alphabet, en een rentebesluit van de Federal Reserve.
Tesla sloot ruim 2 procent hoger. Het bedrijf van topman Elon Musk meldde eerder al in het afgelopen kwartaal meer dan 200.000 auto's te hebben geproduceerd en afgeleverd. Daarmee werd de productie verder opgevoerd ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent hoger op 35.144,31 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4422,30 punten en de technologiebeurs Nasdaq bleef vrijwel onveranderd op 14.840,71 punten.
Alibaba
Chinese bedrijven met noteringen in New York hadden een zware dag. De Chinese e-commercebedrijven Alibaba en Baidu zakten tot meer dan 7 procent vanwege strenger optreden van de Chinese autoriteiten tegen de techsector. De Chinese taxi-app Didi Global, die onlangs al sterk aan beurswaarde inleverde, verloor 0,4 procent.
Speelgoedmaker Hasbro profiteerde afgelopen kwartaal van een toenemende vraag naar het bordspel Dungeons & Dragons, terwijl ook de verkoop van speelgoed op basis van films herstel liet zien. Dat werd door beleggers beloond met een plus van ruim 12 procent. Defensieconcern Lockheed Martin kwam ook met cijfers. Die waren niet zo goed als analisten hadden verwacht. Het aandeel ging 3,4 procent omlaag.
Bitcoin
Bedrijven die actief zijn met digitale munten profiteerden van de stijging van de bitcoin. De waarde van 's werelds bekendste cryptomunt is weer toegenomen tot bijna 40.000 dollar, na een flinke dip vorige week. Waarschijnlijk hangt het herstel samen met speculatie dat webwinkelconcern Amazon ook iets met cryptomunten gaat doen. MicroStrategy en Riot Blockchain wonnen tot bijna 27 procent en het handelsplatform voor digitale munten Coinbase Global kreeg er 9 procent bij.
De euro was 1,1803 dollar waard, tegen 1,1809 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 72,14 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent tot 74,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden