Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla omhoog op afwachtend Wall Street in aanloop cijfers

Tesla omhoog op afwachtend Wall Street in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla stond maandag bij de winnaars op een afwachtend Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die de maker van elektrische auto's na het slot van de beurshandel naar buiten brengt. Het wordt een drukke week op de beurzen in New York, met resultaten van de grote techfondsen Apple, Amazon, Facebook, Microsoft en Google-moeder Alphabet, en een rentebesluit van de Federal Reserve.

Tesla sloot ruim 2 procent hoger. Het bedrijf van topman Elon Musk meldde eerder al in het afgelopen kwartaal meer dan 200.000 auto's te hebben geproduceerd en afgeleverd. Daarmee werd de productie verder opgevoerd ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent hoger op 35.144,31 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4422,30 punten en de technologiebeurs Nasdaq bleef vrijwel onveranderd op 14.840,71 punten.

Alibaba

Chinese bedrijven met noteringen in New York hadden een zware dag. De Chinese e-commercebedrijven Alibaba en Baidu zakten tot meer dan 7 procent vanwege strenger optreden van de Chinese autoriteiten tegen de techsector. De Chinese taxi-app Didi Global, die onlangs al sterk aan beurswaarde inleverde, verloor 0,4 procent.

Speelgoedmaker Hasbro profiteerde afgelopen kwartaal van een toenemende vraag naar het bordspel Dungeons & Dragons, terwijl ook de verkoop van speelgoed op basis van films herstel liet zien. Dat werd door beleggers beloond met een plus van ruim 12 procent. Defensieconcern Lockheed Martin kwam ook met cijfers. Die waren niet zo goed als analisten hadden verwacht. Het aandeel ging 3,4 procent omlaag.

Bitcoin

Bedrijven die actief zijn met digitale munten profiteerden van de stijging van de bitcoin. De waarde van 's werelds bekendste cryptomunt is weer toegenomen tot bijna 40.000 dollar, na een flinke dip vorige week. Waarschijnlijk hangt het herstel samen met speculatie dat webwinkelconcern Amazon ook iets met cryptomunten gaat doen. MicroStrategy en Riot Blockchain wonnen tot bijna 27 procent en het handelsplatform voor digitale munten Coinbase Global kreeg er 9 procent bij.

De euro was 1,1803 dollar waard, tegen 1,1809 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 72,14 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent tot 74,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

4 minuten geleden
Trump zegt dat tarieven voor Zwitserland weer kunnen stijgen

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.

13 minuten geleden
ECB-president liep weg bij diner waar minister VS EU kleineerde

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.

39 minuten geleden
Wall Street opent hoger na forse verliesbeurt om Groenland-ruzie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.

40 minuten geleden
Nederlandse EU-parlementariërs verdeeld over Mercosur-stemming

STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.

2 uur geleden
Greenpeace blij met twijfels Europees Parlement over Mercosur

BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.

2 uur geleden
EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

2 uur geleden