Tesla mag productie gaan opstarten in Duitse fabriek
POTSDAM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft voorwaardelijke goedkeuring om de productie te gaan opstarten in zijn Duitse fabriek. Dat hebben de autoriteiten van de deelstaat Brandenburg vrijdag bekendgemaakt in Potsdam. Het bedrijf moet nog wel aantonen dat het aan een aantal voorwaarden voldoet op het gebied van onder meer het beheersen van luchtverontreiniging. De verwachting is dat dit proces ongeveer twee weken in beslag zal nemen.
In de fabriek bij Berlijn verwacht Tesla een half miljoen elektrische auto's per jaar te kunnen bouwen. Het bedrijf van topman Elon Musk wil zo de Duitse autoconcerns Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz op hun eigen terrein uitdagen. Die Europese rivalen breiden hun eigen aanbod van elektrische voertuigen flink uit.
Tesla begon in 2019 al met de bouw van de assemblagefabriek, nadat het bedrijf een voorlopige goedkeuring had gekregen. Eigenlijk zou de productie vorig jaar al opgestart moeten zijn. Lokale autoriteiten namen echter hun tijd met het evalueren van de milieueffecten van de fabriek, waarbij er vooral zorgen waren over het waterverbruik.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat gaat zijn belang in ABN AMRO verder afbouwen naar 10,5 procent, van de huidige 20,7 procent. Dat meldt NLFI, de stichting die namens de Staat de overheidsbelangen in financiële instellingen beheert.
22 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse mededingingsautoriteit heeft woensdag invallen gedaan bij vier grote Japanse bierbrouwers. Onder meer Asahi Breweries, het moederbedrijf van Grolsch, wordt verdacht van onderlinge prijsafspraken.
33 minuten geledenMUMBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase centrale bank heeft woensdag de rente verhoogd om de hoge inflatie tegen te gaan. Het belangrijkste rentetarief stijgt met een kwart procentpunt tot 5,5 procent. Het is voor het eerst sinds februari 2023 dat de Reserve Bank of India (RBI) met een verhoging komt.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het derde kwartaal van 2026 met zo'n 2 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. De stijging volgt op een lichte daling in het tweede kwartaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De arbeidsproductiviteit in het Nederlandse bedrijfsleven is in 2025 met 2,5 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Dit lijkt een opsteker, want in de twee jaar ervoor nam de arbeidsproductiviteit juist af. Veel economen maakten zich ook al langer zorgen over het uitblijven van duidelijke productiviteitsgroei.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
11 uur geleden