Tesla lanceert nieuwe Model 3 in China, Europa met groter bereik
SHANGHAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft een nieuwe gerestylede Model 3 met een groter rijbereik gelanceerd in China en andere markten, waaronder Europa, het Midden-Oosten, Australië en Japan. De Amerikaanse autofabrikant voert daarmee de druk op zijn rivalen op die naar verwachting in de komende dagen ook met nieuwe elektrische auto's zullen komen.
De bijgewerkte versie van Model 3 is Tesla's eerste nieuwe of vernieuwde auto sinds het in 2020 zijn wereldwijde bestseller Model Y lanceerde. Tesla is van plan later dit jaar met de productie van zijn Cybertruck te beginnen. De aankondiging van Tesla komt daags vóór de belangrijke autoshow in München, waar Duitse autofabrikanten naar verwachting een reeks nieuwe elektrische voertuigen zullen onthullen.
De nieuwe Model 3 belooft volgens de website van het bedrijf een groter rijbereik. De standaardversie heeft een nominaal bereik van 606 kilometer, gebaseerd op de Chinese testnormen. Dat is ongeveer 9 procent meer dan het basismodel dat het in China vervangt.
Prijzen in China lager
Het nieuwe model is te bestellen op alle bestelsites van Tesla in China, Europa, het Midden-Oosten en Australië, maar nog niet op de Amerikaanse markt. In China, de grootste automarkt ter wereld, heeft de vernieuwde versie van de Model 3 een startprijs van 259.900 yuan (zo'n 33.000 euro). Dat is 12 procent meer dan de prijs van het vorige basismodel met achterwielaandrijving. Wat de prijs voor het nieuwe model in Europa zal zijn is nog niet duidelijk.
Tesla kondigde tevens aan de prijzen in China voor zijn duurdere modellen, de Model S en Model X, te verlagen. De standaardversies van de twee modellen worden tot 18 procent goedkoper en de prijzen van de luxere uitvoeringen worden tot bijna 21 procent verlaagd.
Meer uit Financieel
HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
6 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
8 uur geleden