Tesla lanceert nieuwe Model 3 in China, Europa met groter bereik
SHANGHAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft een nieuwe gerestylede Model 3 met een groter rijbereik gelanceerd in China en andere markten, waaronder Europa, het Midden-Oosten, Australië en Japan. De Amerikaanse autofabrikant voert daarmee de druk op zijn rivalen op die naar verwachting in de komende dagen ook met nieuwe elektrische auto's zullen komen.
De bijgewerkte versie van Model 3 is Tesla's eerste nieuwe of vernieuwde auto sinds het in 2020 zijn wereldwijde bestseller Model Y lanceerde. Tesla is van plan later dit jaar met de productie van zijn Cybertruck te beginnen. De aankondiging van Tesla komt daags vóór de belangrijke autoshow in München, waar Duitse autofabrikanten naar verwachting een reeks nieuwe elektrische voertuigen zullen onthullen.
De nieuwe Model 3 belooft volgens de website van het bedrijf een groter rijbereik. De standaardversie heeft een nominaal bereik van 606 kilometer, gebaseerd op de Chinese testnormen. Dat is ongeveer 9 procent meer dan het basismodel dat het in China vervangt.
Prijzen in China lager
Het nieuwe model is te bestellen op alle bestelsites van Tesla in China, Europa, het Midden-Oosten en Australië, maar nog niet op de Amerikaanse markt. In China, de grootste automarkt ter wereld, heeft de vernieuwde versie van de Model 3 een startprijs van 259.900 yuan (zo'n 33.000 euro). Dat is 12 procent meer dan de prijs van het vorige basismodel met achterwielaandrijving. Wat de prijs voor het nieuwe model in Europa zal zijn is nog niet duidelijk.
Tesla kondigde tevens aan de prijzen in China voor zijn duurdere modellen, de Model S en Model X, te verlagen. De standaardversies van de twee modellen worden tot 18 procent goedkoper en de prijzen van de luxere uitvoeringen worden tot bijna 21 procent verlaagd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.
5 uur geleden