Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla lanceert nieuwe Model 3 in China, Europa met groter bereik

Tesla lanceert nieuwe Model 3 in China, Europa met groter bereik

SHANGHAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tesla heeft een nieuwe gerestylede Model 3 met een groter rijbereik gelanceerd in China en andere markten, waaronder Europa, het Midden-Oosten, Australië en Japan. De Amerikaanse autofabrikant voert daarmee de druk op zijn rivalen op die naar verwachting in de komende dagen ook met nieuwe elektrische auto's zullen komen.

De bijgewerkte versie van Model 3 is Tesla's eerste nieuwe of vernieuwde auto sinds het in 2020 zijn wereldwijde bestseller Model Y lanceerde. Tesla is van plan later dit jaar met de productie van zijn Cybertruck te beginnen. De aankondiging van Tesla komt daags vóór de belangrijke autoshow in München, waar Duitse autofabrikanten naar verwachting een reeks nieuwe elektrische voertuigen zullen onthullen.

De nieuwe Model 3 belooft volgens de website van het bedrijf een groter rijbereik. De standaardversie heeft een nominaal bereik van 606 kilometer, gebaseerd op de Chinese testnormen. Dat is ongeveer 9 procent meer dan het basismodel dat het in China vervangt.

Prijzen in China lager

Het nieuwe model is te bestellen op alle bestelsites van Tesla in China, Europa, het Midden-Oosten en Australië, maar nog niet op de Amerikaanse markt. In China, de grootste automarkt ter wereld, heeft de vernieuwde versie van de Model 3 een startprijs van 259.900 yuan (zo'n 33.000 euro). Dat is 12 procent meer dan de prijs van het vorige basismodel met achterwielaandrijving. Wat de prijs voor het nieuwe model in Europa zal zijn is nog niet duidelijk.

Tesla kondigde tevens aan de prijzen in China voor zijn duurdere modellen, de Model S en Model X, te verlagen. De standaardversies van de twee modellen worden tot 18 procent goedkoper en de prijzen van de luxere uitvoeringen worden tot bijna 21 procent verlaagd.

Meer uit Financieel

Wall Street opent licht lager na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.

6 minuten geleden
EU: ruim miljoen banen in gevaar door spanningen en concurrentie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.

1 uur geleden
Brussel wil meer geld naar Europese chips, AI en clouddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Nederlandse rechter bevoegd in Amerikaanse zaak Greenpeace

AMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".

1 uur geleden
Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

4 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

5 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

5 uur geleden