Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla haalt uit naar toezichthouder in racismerechtszaak

Tesla haalt uit naar toezichthouder in racismerechtszaak

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla beschuldigt een Californische overheidsinstantie die het bedrijf heeft aangeklaagd wegens vermeend racisme op de werkvloer van machtsmisbruik. De fabrikant van elektrische auto's eist dat de rechtszaak van de toezichthouder stopt.

Het tech- en autobedrijf doet zijn beklag in een nieuw rechtbankdocument over het Department of Fair Employment and Housing (DFEH), opgericht om zaken als discriminatie op arbeidsmarkt tegen te gaan. Deze instantie zou met zware beschuldigingen zijn gekomen over racisme in fabrieken van Tesla zonder grondig onderzoek te hebben gedaan.

"DFEH voerde een provisorisch 'onderzoek' uit zonder belangrijke getuigen te ondervragen, belangrijke documenten op te eisen of ooit een stap te hebben gezet in de fabriek in Fremont", schrijven advocaten van Tesla.

Scheldpartijen

Het antidiscriminatiebureau van Californië spande in februari een rechtszaak tegen Tesla omdat het bedrijf in zijn fabriek in Fremont racistische praktijken zou hebben toegestaan. Zwarte medewerkers kregen volgens het agentschap racistische scheldpartijen te verduren en zouden de fysiek zwaarste klussen moeten klaren.

Voordat de toezichthouder een rechtszaak aanspande hadden enkele zwarte Tesla-medewerkers het bedrijf al aangeklaagd wegens racisme. Een voormalige werknemer kreeg 137 miljoen dollar (127 miljoen euro) aan schadevergoeding toegekend door een jury, maar een rechter verlaagde dat bedrag onlangs tot 15 miljoen dollar.

Tesla beticht DFEH er nu van vooral geïnteresseerd te zijn in spectaculaire krantenkoppen en zijn oorspronkelijk doel voorbij te zijn geschoten. Het agentschap zou rechtszaken gebruiken als drukmiddel.

Meer uit Financieel

Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

26 minuten geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

49 minuten geleden
Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

1 uur geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

2 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

3 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

4 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

4 uur geleden