Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla haalt uit naar toezichthouder in racismerechtszaak

Tesla haalt uit naar toezichthouder in racismerechtszaak

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla beschuldigt een Californische overheidsinstantie die het bedrijf heeft aangeklaagd wegens vermeend racisme op de werkvloer van machtsmisbruik. De fabrikant van elektrische auto's eist dat de rechtszaak van de toezichthouder stopt.

Het tech- en autobedrijf doet zijn beklag in een nieuw rechtbankdocument over het Department of Fair Employment and Housing (DFEH), opgericht om zaken als discriminatie op arbeidsmarkt tegen te gaan. Deze instantie zou met zware beschuldigingen zijn gekomen over racisme in fabrieken van Tesla zonder grondig onderzoek te hebben gedaan.

"DFEH voerde een provisorisch 'onderzoek' uit zonder belangrijke getuigen te ondervragen, belangrijke documenten op te eisen of ooit een stap te hebben gezet in de fabriek in Fremont", schrijven advocaten van Tesla.

Scheldpartijen

Het antidiscriminatiebureau van Californië spande in februari een rechtszaak tegen Tesla omdat het bedrijf in zijn fabriek in Fremont racistische praktijken zou hebben toegestaan. Zwarte medewerkers kregen volgens het agentschap racistische scheldpartijen te verduren en zouden de fysiek zwaarste klussen moeten klaren.

Voordat de toezichthouder een rechtszaak aanspande hadden enkele zwarte Tesla-medewerkers het bedrijf al aangeklaagd wegens racisme. Een voormalige werknemer kreeg 137 miljoen dollar (127 miljoen euro) aan schadevergoeding toegekend door een jury, maar een rechter verlaagde dat bedrag onlangs tot 15 miljoen dollar.

Tesla beticht DFEH er nu van vooral geïnteresseerd te zijn in spectaculaire krantenkoppen en zijn oorspronkelijk doel voorbij te zijn geschoten. Het agentschap zou rechtszaken gebruiken als drukmiddel.

Meer uit Financieel

Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

29 minuten geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

1 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

2 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

3 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

3 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

4 uur geleden