Tesla haalt uit naar toezichthouder in racismerechtszaak
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla beschuldigt een Californische overheidsinstantie die het bedrijf heeft aangeklaagd wegens vermeend racisme op de werkvloer van machtsmisbruik. De fabrikant van elektrische auto's eist dat de rechtszaak van de toezichthouder stopt.
Het tech- en autobedrijf doet zijn beklag in een nieuw rechtbankdocument over het Department of Fair Employment and Housing (DFEH), opgericht om zaken als discriminatie op arbeidsmarkt tegen te gaan. Deze instantie zou met zware beschuldigingen zijn gekomen over racisme in fabrieken van Tesla zonder grondig onderzoek te hebben gedaan.
"DFEH voerde een provisorisch 'onderzoek' uit zonder belangrijke getuigen te ondervragen, belangrijke documenten op te eisen of ooit een stap te hebben gezet in de fabriek in Fremont", schrijven advocaten van Tesla.
Scheldpartijen
Het antidiscriminatiebureau van Californië spande in februari een rechtszaak tegen Tesla omdat het bedrijf in zijn fabriek in Fremont racistische praktijken zou hebben toegestaan. Zwarte medewerkers kregen volgens het agentschap racistische scheldpartijen te verduren en zouden de fysiek zwaarste klussen moeten klaren.
Voordat de toezichthouder een rechtszaak aanspande hadden enkele zwarte Tesla-medewerkers het bedrijf al aangeklaagd wegens racisme. Een voormalige werknemer kreeg 137 miljoen dollar (127 miljoen euro) aan schadevergoeding toegekend door een jury, maar een rechter verlaagde dat bedrag onlangs tot 15 miljoen dollar.
Tesla beticht DFEH er nu van vooral geïnteresseerd te zijn in spectaculaire krantenkoppen en zijn oorspronkelijk doel voorbij te zijn geschoten. Het agentschap zou rechtszaken gebruiken als drukmiddel.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
10 uur geleden