Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla haalt uit naar toezichthouder in racismerechtszaak

Tesla haalt uit naar toezichthouder in racismerechtszaak

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla beschuldigt een Californische overheidsinstantie die het bedrijf heeft aangeklaagd wegens vermeend racisme op de werkvloer van machtsmisbruik. De fabrikant van elektrische auto's eist dat de rechtszaak van de toezichthouder stopt.

Het tech- en autobedrijf doet zijn beklag in een nieuw rechtbankdocument over het Department of Fair Employment and Housing (DFEH), opgericht om zaken als discriminatie op arbeidsmarkt tegen te gaan. Deze instantie zou met zware beschuldigingen zijn gekomen over racisme in fabrieken van Tesla zonder grondig onderzoek te hebben gedaan.

"DFEH voerde een provisorisch 'onderzoek' uit zonder belangrijke getuigen te ondervragen, belangrijke documenten op te eisen of ooit een stap te hebben gezet in de fabriek in Fremont", schrijven advocaten van Tesla.

Scheldpartijen

Het antidiscriminatiebureau van Californië spande in februari een rechtszaak tegen Tesla omdat het bedrijf in zijn fabriek in Fremont racistische praktijken zou hebben toegestaan. Zwarte medewerkers kregen volgens het agentschap racistische scheldpartijen te verduren en zouden de fysiek zwaarste klussen moeten klaren.

Voordat de toezichthouder een rechtszaak aanspande hadden enkele zwarte Tesla-medewerkers het bedrijf al aangeklaagd wegens racisme. Een voormalige werknemer kreeg 137 miljoen dollar (127 miljoen euro) aan schadevergoeding toegekend door een jury, maar een rechter verlaagde dat bedrag onlangs tot 15 miljoen dollar.

Tesla beticht DFEH er nu van vooral geïnteresseerd te zijn in spectaculaire krantenkoppen en zijn oorspronkelijk doel voorbij te zijn geschoten. Het agentschap zou rechtszaken gebruiken als drukmiddel.

Meer uit Financieel

VEH: lagere rekening met thuisbatterij, terugverdientijd onzeker

AMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.

10 minuten geleden
Uber moet 8,5 miljoen betalen na seksueel misbruik door chauffeur

PHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.

30 minuten geleden
CNV boos over misstanden bij schoonmakers Ibis Styles Arnhem

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht vrijdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.

47 minuten geleden
Bitcoin veert op na koersval tot 60.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds grootste en bekendste digitale munt, veerde vrijdag wat op na kortstondig tot 60.000 dollar (ongeveer 50.850 euro) te zijn gezakt. De cryptomunt raakte daarmee meer dan de helft van zijn waarde kwijt ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar. Deze week is de bitcoin al ongeveer 30 procent in waarde gedaald.

49 minuten geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.

1 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

5 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

8 uur geleden