Tesla geeft Chinezen korting op Model 3
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft de prijs van zijn Model 3-sedan uit zijn nieuwe Chinese fabriek met bijna een tiende verlaagd. Een goedkopere Tesla zou Chinese consumenten beter moeten aanspreken, is de gedachtegang bij de Amerikaanse automaker. Mede door de subsidie van de Chinese overheid, komt de Model 3-sedan qua prijs nu meer in de buurt van elektrische auto's van Chinese makelij als de P7-sedan van Xpeng Motors en de elektrische SUV van NIO.
Nu hangt er in China een prijskaartje van 323.800 yuan aan de auto. Dat is omgerekend een kleine 42.000 euro en daar moet de overheidssubsidie uit Peking dan nog vanaf. Chinese consumenten betalen omgerekend uiteindelijk ruim 38.000 euro. Ter vergelijking: in Nederland ligt de vanafprijs op bijna 49.000 euro.
China is de grootste markt in de wereld voor de elektrische auto's. De Chinese fabriek van Tesla opende onlangs zijn deuren. Vorige week kregen de medewerkers de eerste Model 3-sedans die van de band rolden. De reguliere productie voor de Chinese markt begint naar verwachting op 7 januari.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
35 minuten geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
2 uur geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
2 uur geleden