Tesla gaat op prijs de concurrentie aan met rivalen in China
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Automaker Tesla gaat onder meer op prijs de concurrentie aan met rivalen op de belangrijke Chinese automarkt. De automaker begint later deze maand met de leveringen van zijn nieuw SUV vanuit de fabriek in Shanghai. De prijs van het voertuig is lager dan de sportieve terreinwagens van veel concurrenten.
Tesla hangt in China een vanafprijs aan de Model Y-SUV van 339.000 yuan, omgerekend bijna 43.000 euro, zo meldde Tesla China. Volgens Tesla-baas Elon Musk heeft de auto de potentie om de verkopen van alle andere Tesla's te overtreffen.
Tesla lanceerde ook een gewijzigde Model 3 sedan. Deze is te koop voor een vanafprijs van 249.900 yuan, waarbij nog geen rekening is gehouden met eventuele subsidies. De Model 3 komt in aanmerking voor Chinese subsidies voor elektrische rijden. De Model Y komt niet in aanmerking voor subsidie.
Belangrijkste markt
China is na de Verenigde Staten de belangrijkste markt voor Tesla. Afgelopen jaar verkocht de automaker in het land een totaal van 120.000 voertuigen. De automaker is ook nog steeds bezig zijn productie in Shanghai op te voeren. Evengoed zijn rivalen bezig met een inhaalslag.
Daarbij krijgt Tesla ook te maken met concurrentie van lokale automakers als Nio, Xpeng en Li Auto. Zij genieten de steun van de overheidsinstellingen en internetreuzen. Daarbij winnen de voertuigen aan populariteit. De elektrische SUV van Nio is vanaf 368.000 yuan te koop.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
9 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
10 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
13 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
14 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
14 uur geleden