Tesla gaat op prijs de concurrentie aan met rivalen in China
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Automaker Tesla gaat onder meer op prijs de concurrentie aan met rivalen op de belangrijke Chinese automarkt. De automaker begint later deze maand met de leveringen van zijn nieuw SUV vanuit de fabriek in Shanghai. De prijs van het voertuig is lager dan de sportieve terreinwagens van veel concurrenten.
Tesla hangt in China een vanafprijs aan de Model Y-SUV van 339.000 yuan, omgerekend bijna 43.000 euro, zo meldde Tesla China. Volgens Tesla-baas Elon Musk heeft de auto de potentie om de verkopen van alle andere Tesla's te overtreffen.
Tesla lanceerde ook een gewijzigde Model 3 sedan. Deze is te koop voor een vanafprijs van 249.900 yuan, waarbij nog geen rekening is gehouden met eventuele subsidies. De Model 3 komt in aanmerking voor Chinese subsidies voor elektrische rijden. De Model Y komt niet in aanmerking voor subsidie.
Belangrijkste markt
China is na de Verenigde Staten de belangrijkste markt voor Tesla. Afgelopen jaar verkocht de automaker in het land een totaal van 120.000 voertuigen. De automaker is ook nog steeds bezig zijn productie in Shanghai op te voeren. Evengoed zijn rivalen bezig met een inhaalslag.
Daarbij krijgt Tesla ook te maken met concurrentie van lokale automakers als Nio, Xpeng en Li Auto. Zij genieten de steun van de overheidsinstellingen en internetreuzen. Daarbij winnen de voertuigen aan populariteit. De elektrische SUV van Nio is vanaf 368.000 yuan te koop.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
6 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
17 uur geleden