Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla flink hoger op Wall Street na bezoek Musk aan China

Tesla flink hoger op Wall Street na bezoek Musk aan China

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Berichten over een verrassingsbezoek van topman Elon Musk aan China zorgden voor optimisme bij beleggers. Musk wist tijdens het bezoek enkele belangrijke obstakels uit de weg te ruimen voor de introductie van zijn software voor zelfrijdende auto's in China. Ook gaat de fabrikant van elektrische auto's samenwerken met het Chinese techbedrijf Baidu om kaart- en navigatiefuncties te implementeren in zijn auto's. Het aandeel werd daarop 11 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief, na het sterke koersherstel van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent in de plus op 38.365 punten. De brede S&P 500-index 5121 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 0,6 procent bij tot 16.014 punten. De S&P 500-index en de Nasdaq kenden vorige week de beste beursweek sinds november vorig jaar.

Beleggers kijken deze week vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat woensdag op het programma staat. Onlangs gaf centralebankpresident Jerome Powell aan dat de inflatiecijfers nog onvoldoende vertrouwen boden om de Amerikaanse rente te verlagen. Beleggers verwachten nu een eerste renteverlaging in september. Aan het einde van de week komt ook nog het belangrijke Amerikaanse banenrapport naar buiten. Daarnaast openen grote bedrijven als Apple, Amazon, McDonald's en Coca-Cola deze week de boeken.

Gesprekken hervat

Apple, dat donderdag met cijfers komt, steeg 3 procent. Volgens mediaberichten heeft het techconcern de gesprekken met OpenAI weer hervat over het gebruik van de kunstmatige intelligentie (AI)-technologie van dat bedrijf. OpenAI is het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Ook heeft investeringsbank Bernstein het beleggingsadvies voor Apple verhoogd naar kopen.

Alphabet verloor 2 procent. Het moederbedrijf van Google werd vrijdag ruim 10 procent meer waard, dankzij sterke kwartaalresultaten. Cryptobeurs Coinbase verloor ruim 3 procent door de koersdaling van de bitcoin.

De euro was 1,0723 dollar waard, tegen 1,0688 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent in prijs tot 83,06 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 88,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

54 minuten geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

1 uur geleden
Bondskanselier Merz: Duitse staalsector in 'existentiële crisis'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.

4 uur geleden
Reuters: Meta verdient miljarden aan frauduleuze advertenties

MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.

5 uur geleden
Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

6 uur geleden
Toezichthouders FNV vragen rechter om uitbreiding bevoegdheden

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.

6 uur geleden