Tesla en andere techfondsen sterk omhoog op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla was dinsdag een uitblinker op Wall Street, terwijl ook andere grote technologiebedrijven zoals Amazon en Apple stevige koerswinsten lieten zien. Beleggers op de beurzen in New York stortten zich weer op de techsector op zoek naar koopjes na de flinke uitverkoop van technologiefondsen van de afgelopen tijd.
Tesla straalde met een koerssprong van bijna 20 procent, de sterkste dagelijkse stijging in ongeveer een jaar. De maker van elektrische auto's moest de laatste tijd nog gestaag terrein prijsgeven op de beurs door zorgen over de hoge waardering van het bedrijf van Elon Musk.
Amazon, Apple, Google-moeder Alphabet en Facebook klommen tot meer dan 4 procent. Ook chipconcerns Intel, Qualcomm, Nvidia en Advanced Micro Devices (AMD) kenden een uitstekende handelsdag met plussen tot 8 procent. DocuSign, waarmee elektronische handtekeningen kunnen worden gezet, werd bijna 11 procent hoger gezet.
Nasdaq
De Nasdaq eindigde 4 procent hoger op 12.794,49 punten, nadat die maandag nog fors onderuit ging. De Dow-Jonesindex steeg licht tot 31.832,74 punten en de brede S&P 500 won 1,4 procent tot 3875,44 punten.
Verder verwerkten beleggers op Wall Street het nieuws dat het Huis van Afgevaardigden woensdag gaat stemmen over het coronasteunpakket van 1900 miljard dollar van president Joe Biden. Het voorstel was eerder al door het Huis van Afgevaardigden goedgekeurd, maar omdat de Senaat een aantal aanpassingen deed aan het plan, moet het lagerhuis nogmaals over het steunpakket stemmen.
Boeing
Boeing was eveneens een winnaar met een plus van 3 procent. Het bedrijf heeft eindelijk weer een positieve orderontvangst. De vliegtuigbouwer meldde dat het in februari 82 nieuwe bestellingen kreeg. Het is voor het eerst sinds november 2019 dat het aantal nieuwe bestellingen voor verkeersvliegtuigen de annuleringen overstijgt.
Gamewinkelketen GameStop won nog eens 28 procent, na een waardestijging van ruim 40 procent op maandag. Die dag maakte het bedrijf, dat eerder dit jaar omhoog ging dankzij acties van forumleden van Reddit, bekend een nieuw strategisch team te hebben aangesteld voor zijn transformatie.
Beyond Meat
De maker van vleesvervanger Beyond Meat kreeg er ruim 3 procent bij na bekendmaking dat het zijn samenwerking met Walmart verder uitbreidt. Daardoor komen meer producten van Beyond Meat in de schappen van de grootste supermarkt van de Verenigde Staten te liggen.
De euro was 1,1902 dollar waard, tegenover 1,1885 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 63,79 dollar. De prijs van een vat Brentolie daalde 1,3 procent tot 67,23 dollar.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.
24 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het tweede kwartaal van 2026 opnieuw meer gebruikers en betalende abonnees getrokken. Dat komt naar voren uit de dinsdag gepubliceerde halfjaarcijfers van het bedrijf. De Zweedse muziekstreamingdienst zag mede daardoor ook zijn omzet verder toenemen.
51 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de onlinebank Revolut is verwikkeld geraakt in een rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk. Nik Storonsky wordt door een jachtmakelaarskantoor beschuldigd van het ontduiken van 17,5 miljoen euro aan commissie bij de aankoop van een superjacht. Het jacht werd door de Braziliaanse voormalig eigenaar gewaardeerd op 350 miljoen euro.
52 minuten geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft voor het eerst een jaaromzet van meer dan 10 miljard dollar (8,7 miljard euro) in India behaald in het afgelopen boekjaar, meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme bron. De omzetgroei in 's werelds meest bevolkte land is een opsteker voor het Amerikaanse techconcern dat naar nieuwe groeimarkten zoekt en zijn retailnetwerk in India gestaag uitbreidt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank-topman Stefaan Decraene is blij dat de overheid met het in juni aangekondigde pakket aan stikstofmaatregelen eindelijk "contouren" heeft geschetst van een oplossing om Nederland uit de stikstofcrisis te halen. Volgens de baas van de huisbank van veel agrariërs zal een aantal boeren wel geraakt worden. Maar "het slechte zou zijn: niks doen. Er wordt actie ondernomen, daar zijn we blij mee".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Tanken in België wordt woensdag een stuk goedkoper. De prijzen aan de pomp dalen meerdere centen, meldt de Federale Overheidsdienst Economie. Ook in Nederland dalen de prijzen van benzine en diesel, al gaat dat minder hard.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Het aantal brouwerijen in Duitsland is gedaald naar het laagste niveau in bijna tien jaar. Het Duitse statistiekbureau Destatis meldt dinsdag dat het land in 2025 1415 brouwerijen telde. Dat zijn er 53 minder dan het jaar ervoor.
3 uur geleden