Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla en andere techfondsen sterk omhoog op Wall Street

Tesla en andere techfondsen sterk omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla was dinsdag een uitblinker op Wall Street, terwijl ook andere grote technologiebedrijven zoals Amazon en Apple stevige koerswinsten lieten zien. Beleggers op de beurzen in New York stortten zich weer op de techsector op zoek naar koopjes na de flinke uitverkoop van technologiefondsen van de afgelopen tijd.

Tesla straalde met een koerssprong van bijna 20 procent, de sterkste dagelijkse stijging in ongeveer een jaar. De maker van elektrische auto's moest de laatste tijd nog gestaag terrein prijsgeven op de beurs door zorgen over de hoge waardering van het bedrijf van Elon Musk.

Amazon, Apple, Google-moeder Alphabet en Facebook klommen tot meer dan 4 procent. Ook chipconcerns Intel, Qualcomm, Nvidia en Advanced Micro Devices (AMD) kenden een uitstekende handelsdag met plussen tot 8 procent. DocuSign, waarmee elektronische handtekeningen kunnen worden gezet, werd bijna 11 procent hoger gezet.

Nasdaq

De Nasdaq eindigde 4 procent hoger op 12.794,49 punten, nadat die maandag nog fors onderuit ging. De Dow-Jonesindex steeg licht tot 31.832,74 punten en de brede S&P 500 won 1,4 procent tot 3875,44 punten.

Verder verwerkten beleggers op Wall Street het nieuws dat het Huis van Afgevaardigden woensdag gaat stemmen over het coronasteunpakket van 1900 miljard dollar van president Joe Biden. Het voorstel was eerder al door het Huis van Afgevaardigden goedgekeurd, maar omdat de Senaat een aantal aanpassingen deed aan het plan, moet het lagerhuis nogmaals over het steunpakket stemmen.

Boeing

Boeing was eveneens een winnaar met een plus van 3 procent. Het bedrijf heeft eindelijk weer een positieve orderontvangst. De vliegtuigbouwer meldde dat het in februari 82 nieuwe bestellingen kreeg. Het is voor het eerst sinds november 2019 dat het aantal nieuwe bestellingen voor verkeersvliegtuigen de annuleringen overstijgt.

Gamewinkelketen GameStop won nog eens 28 procent, na een waardestijging van ruim 40 procent op maandag. Die dag maakte het bedrijf, dat eerder dit jaar omhoog ging dankzij acties van forumleden van Reddit, bekend een nieuw strategisch team te hebben aangesteld voor zijn transformatie.

Beyond Meat

De maker van vleesvervanger Beyond Meat kreeg er ruim 3 procent bij na bekendmaking dat het zijn samenwerking met Walmart verder uitbreidt. Daardoor komen meer producten van Beyond Meat in de schappen van de grootste supermarkt van de Verenigde Staten te liggen.

De euro was 1,1902 dollar waard, tegenover 1,1885 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,3 procent tot 63,79 dollar. De prijs van een vat Brentolie daalde 1,3 procent tot 67,23 dollar.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

12 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

13 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

13 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

17 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

18 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

18 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

19 uur geleden