
Tesla en andere techaandelen weer in trek op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Techaandelen als Tesla, Microsoft en Apple waren maandag in trek bij beleggers op de Amerikaanse beurzen. Dat komt omdat de rentes op Amerikaanse staatsobligaties weer wat zijn teruggelopen. Een snelle stijging van de marktrentes zorgde in de afgelopen weken nog voor twijfel over de hoge waarderingen van met name technologieaandelen op Wall Street.
In de vroege handel in New York werd Tesla meer dan 5 procent hoger gezet. Microsoft en Apple kregen er rond de 1 procent bij. Techgraadmeter Nasdaq liet een plus zien van 0,7 procent op 13.307 punten.
Verder was het beeld op Wall Street gemengd. De toonaangevende Dow-Jonesindex verloor 0,3 procent tot 32.519 punten en de brede S&P 500 stond kort na de openingsbel 0,2 procent hoger op 3918 punten.
Energieconcerns ConocoPhillips en Occidental Petroleum stonden licht in de min. Beurswaakhond Securities and Exchange Commission (SEC) heeft de bedrijven opgedragen om de aandeelhouders te laten stemmen over nieuwe emissiedoelstellingen, meldde zakenkrant Financial Times afgelopen weekend. Volgens de activistische belegger Follow This, die het punt inbracht, is sprake van een omslagpunt.
Schuin oog op Turkije
Aandelen van spoorweginvesteerder Kansas City Southern zaten verder dik 14 procent in de lift. Branchegenoot Canadian Pacific Railway heeft aangekondigd de onderneming over te nemen. Daarmee zijn miljarden dollars gemoeid.
Amerikaanse beleggers zullen net als hun collega's in Europa met een schuin oog kijken naar de onrustige financiële situatie in Turkije. De Turkse lira kelderde flink in waarde ten opzichte van de Amerikaanse dollar nadat president Recep Tayyip Erdogan zaterdag de baas van de centrale bank van het land had ontslagen. Dat besluit kwam enkele dagen nadat de Turkse centrale bank de rente flink opschroefde naar 19 procent om de snelstijgende inflatie in het land in te dammen. Turkije heeft daarmee de hoogste rente van de grootste economieën in de wereld.
De euro stond op 1,1914 dollar, tegen 1,1907 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 61,56 dollar. Brentolie klom 0,1 in prijs tot 64,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Delta Air Lines behoorde donderdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook de vooruitzichten voor de huidige verslagperiode, met daarin het belangrijke vakantieseizoen, vielen hoger uit dan voorzien.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Nutella-eigenaar Ferrero neemt het moederbedrijf van Kellogg's over voor 3,1 miljard dollar, omgerekend ruim 2,6 miljard euro. Dat meldt het Italiaanse Ferrero, dat ook bekend is van Tic Tac, Kinder, Raffaello en Ferrero Rocher, nadat verschillende Amerikaanse media hierover eerder op donderdag al berichtten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als Nederland wat minder strikt met de regels omgaat, kan de aanpak van het woningtekort sneller en goedkoper. Met die boodschap komt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) na nieuwe berekeningen. Zo zou een hogere stikstofgrens, zoals landbouwminister Femke Wiersma (BBB) heeft voorgesteld, tot 2030 leiden tot 23.000 extra woningen, met minimale impact op de natuur.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse toezichthouder Data Protection Commission (DPC) opent een nieuw onderzoek naar TikTok wegens het opslaan van persoonlijke gegevens in China. In mei kreeg de filmpjesapp een boete van 530 miljoen euro omdat medewerkers in China toegang hadden tot deze data van inwoners van de Europese Unie, wat tegen Europese privacyregels ingaat.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitse exportbedrijven willen niet dat de Europese Commissie tegen "elke prijs" een handelsdeal sluit met de Verenigde Staten. Volgens belangenorganisatie BGA moet er een deal komen die eerlijk is voor heel Europa. Momenteel lopen er onderhandelingen tussen Brussel en Washington over een handelsovereenkomst met een deadline op 1 augustus.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag een zogeheten gedragscode voor AI-systemen gepubliceerd. De gedragscode is "bedoeld om de industrie te helpen voldoen aan de regels van de AI-wet" die op 2 augustus ingaat, stelt de Commissie. Brussel stelt het niet verplicht voor AI-bedrijven en ontwikkelaars om zich aan de gedragscode te houden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie staat er nog altijd goed voor, maar onzekerheid over met name de geopolitieke situatie remt investeringen af. Het Centraal Planbureau (CPB) gaat in een nieuwe raming uit van een economische groei van 1,7 procent dit jaar en 1,3 procent in 2026. Dat is iets gematigder dan in een eerdere raming in februari.
3 uur geleden