
Tesla draait prijsverlaging op Chinese markt terug
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft de recente prijsverlaging in China weer teruggedraaid. De Amerikaanse elektrische autofabrikant, die een grote fabriek heeft in Shanghai, verhoogde de prijs van zijn Model Y Performance SUV met ongeveer 2000 dollar (zo'n 1900 euro). De prijsverlaging die in augustus werd doorgevoerd werd daarmee weer ongedaan gemaakt.
De meest geavanceerde variant van de elektrische SUV kost nu 363.900 yuan (47.069 euro), een stijging ten opzichte van de eerder verlaagde prijs van 349.900 yuan, meldde het bedrijf op zijn lokale website. De prijzen van de Model Y's met groter bereik bleven ongewijzigd.
Tesla heeft eerder deze maand enkele upgrades toegevoegd aan de Model Y in China om een groter deel van de grootste markt voor elektrische voertuigen ter wereld voor zich te winnen. Het vernieuwde in september ook zijn Model 3 sedan, die nu een groter rijbereik heeft.
Tesla veroorzaakte eind vorig jaar al een prijzenoorlog in China en verlaagde ook dit jaar zijn prijzen een aantal keren om de verkoop aan te jagen. Dat heeft de winstmarges van het bedrijf flink onder druk gezet. Tesla verhoogde volgens zijn website ook de prijs van zijn Model Y Long Range-EV met vierwielaandrijving met 500 dollar in de Verenigde Staten, van 48.490 dollar naar 48.990 dollar.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/AFP) - De winst van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is in het afgelopen kwartaal flink gedaald. Dit komt mede door een zwakkere vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) door de Amerikaanse exportbeperkingen tegen China. Daarnaast ondervindt Samsung meer concurrentie op de AI-chipmarkt.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een glasvezelabonnement is voor het eerst groter dan het aantal huishoudens met vast internet via de kabel. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar recentste Telecommonitor.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index liet dinsdag weinig beweging zien, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van meer duidelijkheid rond de Amerikaanse importheffingen. President Donald Trump kondigde maandag importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus. Het tarief voor de Europese Unie is nog niet bekend. Trump legde de EU begin april een tarief op van 20 procent. Die heffing werd voor negentig dagen, tot 9 juli, verlaagd naar een basistarief van 10 procent.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeringsconcern Achmea gaat zijn pensioenuitvoeringsdiensten afbouwen, nadat zijn pensioenfondsklanten zijn overgegaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Daardoor verdwijnen straks zo'n 250 banen. Dit wordt waarschijnlijk grotendeels via natuurlijk verloop opgevangen, maar gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt de Amerikaanse regering om de handelsspanningen tussen de twee landen niet opnieuw aan te wakkeren door volgende maand de tarieven op Chinese goederen te herstellen. Ook dreigt Beijing met vergeldingsmaatregelen tegen landen die handelsovereenkomsten met de Verenigde Staten sluiten die China schaden.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De webwinkel voor goedkope fastfashion Shein heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in Hongkong. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Het van oorsprong Chinese bedrijf heeft ook plannen voor een beursgang in Londen, maar Chinese toezichthouders hebben hiervoor nog geen goedkeuring gegeven.
2 uur geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van luxe, peperdure woningen in Dubai is fors gestegen, ondanks de recente onrust in de regio door de Israƫlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran en de handelsoorlog van president Donald Trump. Volgens vastgoedadviseur Knight Frank steeg de verkoop van woningen boven de 10 miljoen dollar naar 2,6 miljard dollar tussen april en juni. Dit betekent een toename van 37 procent ten opzichte van het eerste kwartaal en een stijging van 63 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
2 uur geleden