Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tesla begint met leveringen van nieuwe Model S Plaid

Tesla begint met leveringen van nieuwe Model S Plaid

FREMONT (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Tesla is begonnen met het leveren van zijn nieuwste model, de Model S Plaid, aan zijn klanten. De eerste 25 auto's zijn inmiddels geleverd, de komende weken zal de leveringssnelheid worden opgevoerd, van enkele honderden per week naar duizenden per week in het komende kwartaal. Dat beloofde topman Elon Musk bij de presentatie van de Model S Plaid tijdens een speciaal evenement.

Musk demonstreerde de Model S Plaid in Fremont, Californië. Hij reed daar zelf in de auto en er was een select aantal klanten en Tesla-fans uitgenodigd. Musk noemde de Model S Plaid, ondanks productievertragingen in de afgelopen maanden, de "snelst geproduceerde auto ooit".

Ook was Musk enthousiast over de snelheid waarmee de Model S Plaid optrekt. Volgens hem kan de wagen binnen twee seconden naar honderd kilometer per uur. "We hebben de barrière van 2 seconden doorbroken", riep Musk enkele keren. De Model S Plaid, waarbij Plaid een verwijzing is naar de extreem hoge snelheid waarmee een ruimteschip in comedyfilm Spaceballs (1987) optrekt, heeft een actieradius van omgerekend bijna 650 kilometer en een topsnelheid van circa 320 kilometer per uur.

De auto kost ongeveer 130.000 dollar, omgerekend ongeveer 106.000 euro. Musk zei verder dat de Model S Plaid "sneller is dan een Porsche, maar veiliger dan een Volvo". Tesla produceert op dit moment vier auto's: de Model S, X, 3 en Y. De 3 en Y worden wereldwijd het meest verkocht. Musk zei tijdens de presentatie niks over andere modellen waar het bedrijf mee bezig is, zoals de elektrische vrachtwagen Semi Truck of de Cybertruck, de elektrische pick-uptruck. Ook de productie van accu's, waarvoor Tesla een eigen fabriek bouwt in de buurt van Berlijn, kwam niet aan bod.

Meer uit Financieel

Storing bij Poolse luchtverkeersleiding, vliegverkeer ontregeld

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.

19 uur geleden
Bloomberg: Carrefour overweegt verkoop Italiaanse tak

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Franse supermarktconcern Carrefour overweegt een verkoop van zijn Italiaanse tak. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Carrefour heeft bijna 1200 winkels in Italië, zoals grote supermarkten, gemakswinkels en groothandels. Italië is na Frankrijk, Brazilië, Spanje en België de grootste markt voor het bedrijf.

20 uur geleden
Pakistaanse minister voor handelsgesprekken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Pakistaanse minister van Financiën is in Washington voor gesprekken over handel en de importheffingen die president Donald Trump wil opleggen op goederen uit Pakistan. Minister Muhammad Aurangzeb had vrijdag gesprekken met de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

20 uur geleden
Reuters: grote spoorvrachtvervoerders VS bekijken fusie

NEW YORK (ANP/RTR) - De grote Amerikaanse spoorvrachtvervoerders Union Pacific en Norfolk Southern zijn in gesprek over een mogelijke fusie. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Union Pacific is de grootste vervoerder van vracht op het Amerikaanse spoornetwerk en zou het kleinere Norfolk Southern willen overnemen.

21 uur geleden
Totale marktwaarde cryptomunten voor het eerst boven 4 biljoen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De totale waarde van de markt voor cryptomunten is voor het eerst gestegen tot meer dan 4 biljoen dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van gegevens van crypto-informatieleverancier CoinGecko. In de Verenigde Staten is federale wetgeving goedgekeurd voor breder gebruik van digitale munten in de financiële wereld en er wordt verwacht dat daardoor nog meer geld van grote investeerders naar de cryptosector zal stromen.

23 uur geleden
Terughoudendheid op Wall Street na eerdere recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien, na de nieuwe recordstanden van een dag eerder. Beleggers leken te zijn geschrokken van een artikel in de Financial Times. Ingewijden zeiden tegen de krant dat Donald Trump aandringt op een importheffing van minstens 15 tot 20 procent op goederen uit de Europese Unie.

1 dag geleden
Facebook-moederbedrijf Meta ondertekent AI-gedragscode EU niet

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, zal de gedragscode voor AI-systemen van de Europese Commissie niet ondertekenen. Dit meldt de directeur voor internationale aangelegenheden bij Meta, Joel Kaplan, op het socialemediaplatform LinkedIn.

1 dag geleden