
Terugplaatsen kleine Joodse monumentjes Dordrecht duurt maanden
DORDRECHT (ANP) - Het terugplaatsen van drie verdwenen Stolpersteine in Dordrecht gaat waarschijnlijk een paar maanden duren. Dat verwacht de werkgroep Stolpersteine Dordrecht. De stenen moeten besteld worden en de namen van de mensen worden met de hand op de nieuwe stenen gezet. Dat kost tijd, zo verklaart de werkgroep.
De drie stenen met daarop de namen van vermoorde Joden werden in de nacht van 7 op 8 mei ontvreemd uit de Boomstraat. Op de gestolen stenen staan de namen van Mozes Cohen de Heer en zijn dochters Rosalie en Grietje. Zij werden alle drie eind 1942 vermoord in Auschwitz.
De werkgroep gaat maandag aangifte doen van de verdwijning van de stenen. Het is niet duidelijk wie er voor de actie verantwoordelijk is. Burgemeester Kolff van Dordrecht noemde het nieuws woensdag "buitengewoon bedroevend". De nieuwe stenen worden betaald door een buurtbewoner.
Stolpersteine zijn kleine herdenkingsmonumenten van 10 bij 10 bij 10 centimeter bij huizen waar voor of tijdens de oorlog Joden woonden die zijn gedeporteerd en vermoord in de Duitse vernietigingskampen. Op de steentjes staan persoonsgegevens van vermoorde Joden, zoals naam, geboortedatum en sterfdatum.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - Door een verkeersongeluk in het Noord-Brabantse Oss is zaterdagavond rond 23.00 uur een persoon om het leven gekomen. Bij het ongeval op de Joannes Zwijsenlaan waren een auto en een fatbike betrokken, meldt de politie.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - KPN kampte zaterdagavond enkele uren met een storing op het mobiele netwerk. "We zijn druk bezig met het oplossen ervan en hopen snel verbetering te brengen", meldde de telefoonprovider rond 20.20 uur op X. Ruim twee uur later berichtte het bedrijf op hetzelfde platform dat de storing was verholpen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - KPN kampt zaterdagavond met een storing op het mobiele netwerk. "We zijn druk bezig met het oplossen ervan en hopen snel verbetering te brengen", meldt de telefoonprovider.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - In Zoetermeer zijn zaterdag drie mensen gewond geraakt door een explosief dat afging. Een van hen is overgebracht naar het ziekenhuis. De politie heeft een verdachte aangehouden.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - De politie is onder leiding van het Openbaar Ministerie een onderzoek gestart naar de ernstige ongeregeldheden in het stadion van Telstar, na de wedstrijd tegen FC Den Bosch. Na afloop van de door Telstar gewonnen wedstrijd kwam het vrijdagavond op het veld tot vechtpartijen tussen fans van de clubs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een schietincident in een woning aan de Nieuwlandhof in Amsterdam-Zuidoost is zaterdagmiddag een vrouw gewond geraakt. Een politiewoordvoerster zegt dat de vrouw met een schotwond is gevonden in de portiek van de woning. Ze zou zijn beschoten in de woning.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vele duizenden mensen deden zaterdag mee aan een protestmars door Amsterdam. Deze werd georganiseerd omdat de demonstranten het niet eens zijn met het kabinet. De organisatie De Straat Op spreekt van 15.000 deelnemers die "zich verzetten tegen de verdeel-en-heerspolitiek van dit kabinet".
7 uur geleden