Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terughoudendheid op Wall Street, JPMorgan wel omhoog

Terughoudendheid op Wall Street, JPMorgan wel omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenhandel op Wall Street is maandag licht lager geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve later deze week. JPMorgan Chase (plus 2,2 procent) ging wel vooruit na het nieuws dat de grote Amerikaanse bank zijn kleinere noodlijdende branchegenoot First Republic Bank heeft overgenomen.

First Republic moest wel eerst door de toezichthouders in beslag genomen worden. De Amerikaanse toezichthouder FDIC had verschillende banken, waaronder JPMorgan, afgelopen weekend gevraagd om een overnamebod te doen op First Republic. Aangezien er geen overeenstemming kon worden bereikt over een rechtstreekse aankoop van First Republic, hebben de toezichthouders de bank eerst in beslag genomen. Daarna werden alle banktegoeden en de meeste bezittingen doorverkocht aan JPMorgan.

First Republic Bank is de derde Amerikaanse bank in twee maanden tijd die failliet is gegaan. In maart van dit jaar ontstond veel onrust in de bankensector toen kort na elkaar Silicon Valley Bank en Signature Bank waren omgevallen nadat klanten in enkele dagen veel geld van hun rekeningen hadden gehaald. First Republic kampte met hetzelfde probleem en raakte afgelopen week zo'n 75 procent van zijn beurswaarde kwijt.

Terughoudend

Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en de uitkomsten daarvan worden woensdag bekendgemaakt. Naar verwachting zal de Fed de rente voor de tiende keer op rij verhogen in de strijd tegen de inflatie. Beleggers hopen wel dat de centrale bank daarna een pauze neemt en dat dit voorlopig de laatste verhoging zal zijn.

De algehele stemming op Wall Street was op de eerste dag van de nieuwe beursmaand terughoudend. De Dow-Jonesindex sloot met een klein verlies van 0,1 procent op 34.051,7 punten. De breder samengestelde S&P 500 eindigde een fractie lager op 4167,87 punten en technologiegraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 12.212,6 punten.

Productieactiviteit gekrompen

Beleggers verwerkten daarnaast nog tegenvallende cijfers over de industrie in China. Daar bleek de productieactiviteit van de industrie vorige maand onverwacht te zijn gekrompen.

General Motors (GM) steeg 1,4 procent. Analisten van investeringsbank Morgan Stanley verhoogden hun advies voor de autofabrikant. Ook het koersdoel ging omhoog. Olieproducent ExxonMobil werd daarentegen door zakenbank Goldman Sachs van de kooplijst gehaald en verloor ruim 3 procent.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

1 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

2 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

2 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

3 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

3 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

4 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

6 uur geleden