Teruggehaalde IS-vrouw Ilham B. blijft in voorarrest
ROTTERDAM (ANP) - IS-vrouw Ilham B., die zaterdag is opgehaald uit Syrië, blijft de komende veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam woensdag besloten. Justitie vervolgt haar omdat zij naar Syrië is afgereisd en zich bij terreurorganisatie IS zou hebben aangesloten.
De uit Gouda afkomstige B. is met haar twee kinderen terug naar Nederland gehaald. De vrouw zou in 2013 op 19-jarige leeftijd naar Syrië zijn vertrokken en zijn getrouwd met jihadist Bilal Al Marchohi uit Antwerpen. Een Koerdische rechter zou hem later veroordeeld hebben tot de dood door ophanging, maar onduidelijk is of dit ook is uitgevoerd.
B. belandde in een Koerdisch detentiekamp. In Nederland bepaalde de rechter eerder dit jaar dat de Staat zich moest inspannen de vrouw naar Nederland te krijgen, zodat zij bij haar proces aanwezig kan zijn. Anders zou de zaak van de baan zijn. De regering lijkt dat scenario te hebben willen voorkomen met de repatriëring.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
1 uur geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen in het Lindenberg Cultuurhuis. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse Radboud Universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
13 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
14 uur geleden