Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teruggehaalde IS-vrouw Ilham B. blijft in voorarrest

Teruggehaalde IS-vrouw Ilham B. blijft in voorarrest

ROTTERDAM (ANP) - IS-vrouw Ilham B., die zaterdag is opgehaald uit Syrië, blijft de komende veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam woensdag besloten. Justitie vervolgt haar omdat zij naar Syrië is afgereisd en zich bij terreurorganisatie IS zou hebben aangesloten.

De uit Gouda afkomstige B. is met haar twee kinderen terug naar Nederland gehaald. De vrouw zou in 2013 op 19-jarige leeftijd naar Syrië zijn vertrokken en zijn getrouwd met jihadist Bilal Al Marchohi uit Antwerpen. Een Koerdische rechter zou hem later veroordeeld hebben tot de dood door ophanging, maar onduidelijk is of dit ook is uitgevoerd.

B. belandde in een Koerdisch detentiekamp. In Nederland bepaalde de rechter eerder dit jaar dat de Staat zich moest inspannen de vrouw naar Nederland te krijgen, zodat zij bij haar proces aanwezig kan zijn. Anders zou de zaak van de baan zijn. De regering lijkt dat scenario te hebben willen voorkomen met de repatriëring.

Meer uit Binnenland

Ook in Flevoland en Noord-Holland code geel om gladheid

DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.

7 uur geleden
TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

11 uur geleden
Friese politiek enthousiast over olympisch schaatsen in Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.

12 uur geleden
Rechtbank laat verdachte van leveren moordwapen Bigidagoe vrij

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.

12 uur geleden
NS vervoert 200.000 mensen in carnavalsweekend, hekelt rotzooi

UTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.

12 uur geleden
Aantal griepgevallen toegenomen, epidemie houdt aan

BILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.

14 uur geleden
Arnhemmer (31) krijgt 18 jaar celstraf voor moord op ex-vrouw

ARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.

14 uur geleden