
Terug van weggeweest: de Oostkapelse Dag!
OOSTKAPELLE - Na een aantal jaren afwezigheid staat de Oostkapelse Dag weer op de agenda. Deze veelzijdige dag wordt op zaterdag 20 augustus gehouden, in het centrum van Oostkapelle. Een aaneengesloten lint van ringrijden, marktkramen, food trucks, muzikale optredens, demonstraties, kindertheater, ballonvouwen, vrijmarkt en modeshows, brengt gezelligheid en vertier in deze Walcherse badplaats, met ’s avonds als afsluiter een verrassende lasershow.
Als onderdeel van Ondernemersvereniging Natuurlijk Oostkapelle is de organisatie van deze Oostkapelse Dag in handen van de Stichting Oostkapelle Actief. Deze oergezellige dag begint om 08.00 uur met het traditionele ringrijden in de Dorpsstraat. Vanaf 10.00 uur worden (deels) op verschillende tijden overige activiteiten toegevoegd, zodat er in totaliteit -tot 17.00 uur- een mooi en aantrekkelijk programma wordt voorgeschoteld. Zo is het zelfs mogelijk een kleine rondrit te maken met paard en wagen en bij goed weer zijn er ook een flink aantal oldtimers te bekijken bij de molen. Vanwege de verwachte drukte wordt het publiek gevraagd voornamelijk op de fiets of lopend te komen. Fietsen niet aan de hand meenemen, maar parkeren op de parkeerterreinen buiten het dorp of op de specifiek aangegeven locaties. Auto’s op de parkeerterreinen aan de rand van Oostkapelle en niet in de straten van het dorp. Dit met name vanwege de veiligheid.
Lasershow
De Oostkapelse Dag wordt om 22.00 uur afgesloten met een lasershow. Deze vindt plaats bij de speeltuin aan de Torenstraat. De gezelligheid van deze dag is te vinden in de Dorpsstraat, de Waterstraat, de Johan de Pourckstraat, de Torenstaat en de Noordweg (bij de molen). Verder worden alle inwoners van Oostkapelle gevraagd om op deze specifieke Oostkapelse Dag de vlag van Oostkapelle buiten te hangen, zodat overal te zien is wat deze dag zo speciaal maakt.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen en omwonenden die meer informatie hebben over het steekincident aan de Vlasmarkt in Middelburg. Hierbij raakte woensdagmorgen rond 3.00 uur een jongeman gewond. 'Hij is meerdere keren gestoken', laat de politie weten. 'De dader is nog niet gevonden.'
12 uur geledenDOMBURG - De 33e editie van Jazz by the Sea vindt plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 september. Bezoekers genieten onder meer van ruim vijftig gratis toegankelijke optredens in het hart van Domburg. 'Met de samenwerking met filmfestival Film by the Sea hebben we een bijzondere vernieuwing', laat de organisatie weten.
15 uur geledenMIDDELBURG - In Middelburg is woensdagochtend een fietsster in botsing gekomen met een lijnbus. De fietsster liep daarbij verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden gebracht.
17 uur geledenMIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg, op de Vlasmarkt, is woensdag rond 3.00 uur iemand gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is nog voortvluchtig.
21 uur geledenMIDDELBURG - 'Benut de kansen die Zeeland biedt voor de landelijke opgaven, zoals de versnelling van de energietransitie en een oplossing voor het woningtekort', met deze boodschap reageren de Zeeuwse overheden dinsdag op de troonrede van koning Willem-Alexander en de Miljoenennota die op deze Prinsjesdag is gepresenteerd.
1 dag geledenMIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
1 dag geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
1 dag geleden