Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Terra Maris begint de zomer met leuke activiteiten

Terra Maris begint de zomer met leuke activiteiten

OOSTKAPELLE - Het natuur- en landschapsmuseum Terra Maris komt in juni een gevarieerd programma voor jong en oud. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de verborgen schatten van het ‘Open depot’, meer leren over de fascinerende wereld van bijen en een exclusieve blik werpen achter de schermen van het zeeaquarium.

Voor liefhebbers van strandfossielen vindt op woensdag 14 juni tussen 13.30 en 15.30 uur het ‘Natuurspreekuur: Strandfossielen’ plaats. Harry Raad, een deskundige op het gebied van Nederlandse recente en fossiele schelpen, en zijn teamleden van de Werkgroep Geologie geven informatie over diverse strandfossielen en staan klaar om vragen over vondsten te beantwoorden.

Op zondag 18 juni staan de ‘Zoldergeheimen’ centraal. Rondleidingen starten om 13:00, 14:00 en 15:00 uur, waarbij een gids bezoekers meeneemt naar het ‘Open depot’ op de zolder van het museum. Hier worden bijzondere vogels, zoogdieren en andere objecten tentoongesteld die normaal gesproken verborgen blijven.

Op woensdag 21 juni kunnen bezoekers zich tussen 13:30 en 15:30 uur laten fascineren door de bijenwereld tijdens ‘Bij-kletsen met onze imker’. Elk half uur neemt de huisimker van Terra Maris de bezoekers mee in de intrigerende wereld van bijen. Bezoekers krijgen informatie over het herkennen van de koningin, honingproductie en het verschil tussen wilde bijen en honingbijen. De imker staat klaar om alle vragen te beantwoorden.

Voor wie geïnteresseerd is in de onderwaterwereld biedt Terra Maris op vrijdag 30 juni een exclusief ‘Kijkje achter de schermen van het zeeaquarium’. Tussen 11:00 en 12:00 uur neemt aquariumspecialist en maritiem bioloog Jan van der Veen bezoekers mee naar de betoverende wereld van zeesterren, kwallen, anemonen en sepia’s. Daarnaast kunnen bezoekers het voeren van de vissen bijwonen.

Op dezelfde vrijdag kunnen bezoekers tussen 13.30 en 15.30 uur zelf papier maken tijdens ‘Van pulp tot papier’. Bij deze tentoonstelling leren bezoekers hoe papier wordt geproduceerd, wat pulp is en waar het vandaan komt. Bovendien kunnen ze zelf proberen nieuw papier te maken van oud papier.

Deelname aan de activiteiten is inbegrepen bij de museumtoegang en reserveren kan op de dag zelf bij de balie.

Meer uit Middelburg

Katholieke kerken geopend voor condoleances paus

MIDDELBURG - De HH. Petrus en Pauluskerk in Middelburg en de Onze Lieve Vrouwe kapel in Vlissingen zijn de komende dagen tijdens en aansluitend aan vieringen geopend voor condoleances voor paus Franciscus. Er is ruimte voor gebed, het branden van een kaarsje en het tekenen van het condoleanceregister. In de Onze Lieve Vrouwe kapel in Vlissingen begint de viering om 9.00 uur en is de kapel tot 11.00 uur geopend. 

14 uur geleden
Symbolische lintjesregen op Koningsdag in Middelburg

MIDDELBURG - Op Koningsdag daalt zaterdag in Middelburg een bijzondere lintjesregen neer. Aan de Sint Jansbrug worden lintjes geknoopt: lintjes voor de democratie, voor de rechtstaat, voor de tegenmacht in de samenleving.

17 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor 117 Zeeuwen; Barbara Oomen als enige benoemd tot Officier

MIDDELBURG - Traditiegetrouw worden er overal in Nederland de dag voor Koningsdag koninklijke onderscheidingen uitgereikt. Dit jaar hebben 117 Zeeuwen een lintje ontvangen.

19 uur geleden
Lintjesregen Middelburg verrast elf inwoners; ook een Officier en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau

MIDDELBURG - Na de uitreiking van koninklijke onderscheidingen in Middelburg donderdagavond heeft burgemeester Yvonne van Mastrigt vrijdag nog eens elf inwoners een lintje opgespeld. Barbara Oomen is de hoge onderscheiding van Officier in de Orde van Oranje-Nassau toegekend voor haar internationale inzet voor de mensenrechten. Meneer Lindenberg uit Serooskerke is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De andere negen gedecoreerden mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen.

19 uur geleden
Negen koninklijke onderscheidingen in gemeente Veere; één lintje geweigerd

OOSTKAPELLE/VEERE - De Lintjesregen in de gemeente Veere is vrijdag neergedaald op negen inwoners. Corina de Visser-Van den Dungen en Piet en Manella Lampert-Duvekot uit Biggekerke, Arjan Maljaars uit Oostkapelle, Dennis Willeboordse uit Gapinge, Lars Kloet uit Koudekerke, Jan Schraa uit Vrouwenpolder, Hielke Heij en Bram Dingemanse uit Veere zijn allemaal benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Er zou ook een tiende persoon gedecoreerd worden, maar deze meneer heeft zijn lintje niet aanvaard, laat de gemeente weten. Het komt niet vaak voor dat iemand een lintje weigert.

21 uur geleden
Vrouw rijdt met auto tegen boom in Biggekerke; flinke schade

BIGGEKERKE - Een automobiliste is vrijdagmorgen nagekeken door het ambulancepersoneel nadat ze met haar auto tegen een boom was gereden in Biggekerke.

22 uur geleden
Het belooft een mooie zonnige Koningsdag te worden

MIDDELBURG - Zaterdag, Koningsdag, belooft de eerste van een serie droge en vrij zonnige voorjaarsdagen te worden. De zon schijnt flink en daarbij warmt het verder op dan voorgaande dagen. Soms kunnen er enkele stapelwolken voorkomen. Het kwik schommelt in de middag rond 15 graden aan zee tot 19 graden langs de grens met België. 

1 dag geleden