Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ter Apel blijft te vol, kabinet trekt meer geld uit voor opvang

Ter Apel blijft te vol, kabinet trekt meer geld uit voor opvang

TER APEL (ANP) - De bezetting in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel schommelt de laatste dagen rond de 2200. In de nacht van vrijdag op zaterdag sliepen er 2204 mensen, in de nacht daarop waren het er 2206. Van zondag op maandag overnachtten er 2219 mensen in Ter Apel. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

Het is het COA de afgelopen weken niet gelukt om onder het maximumaantal van 2000 te blijven. Iedere keer dat er meer mensen in Ter Apel slapen, moet het COA een boete van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde waar Ter Apel onder valt. De teller staat nu op zes ton.

Het kabinet maakte maandag bekend dat er dit jaar en volgend jaar in totaal ruim een miljard euro extra wordt gestoken in de opvang van asielzoekers. Het is de bedoeling dat hiermee nieuwe locaties voor (crisis)noodopvang worden geopend. Ook kan bestaande opvang met dit geld langer openblijven. Het COA zegt niet officieel te reageren op de voorjaarsnota en verwijst naar het ministerie van Justitie en Veiligheid, de opdrachtgever en toezichthouder van de asielopvangorganisatie.

Coronapandemie

Vorige week hebben ongeveer negenhonderd mensen asiel aangevraagd in Nederland. Dat is afgerond evenveel als in dezelfde week vorig jaar. Sinds afgelopen oktober lag de instroom onafgebroken hoger dan een jaar eerder.

De totale instroom is wel nog aanzienlijk hoger. Sinds het begin van dit jaar zijn ongeveer 14.400 asielaanvragen geregistreerd. In 2022 en 2023 stond de teller na vijftien weken op ruim 11.000 aanvragen. In 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie, hadden rond deze tijd van het jaar ongeveer 9000 mensen asiel aangevraagd.

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

5 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

9 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

9 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

9 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

9 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

12 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

20 uur geleden