Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ter Apel blijft te vol, kabinet trekt meer geld uit voor opvang

Ter Apel blijft te vol, kabinet trekt meer geld uit voor opvang

TER APEL (ANP) - De bezetting in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel schommelt de laatste dagen rond de 2200. In de nacht van vrijdag op zaterdag sliepen er 2204 mensen, in de nacht daarop waren het er 2206. Van zondag op maandag overnachtten er 2219 mensen in Ter Apel. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

Het is het COA de afgelopen weken niet gelukt om onder het maximumaantal van 2000 te blijven. Iedere keer dat er meer mensen in Ter Apel slapen, moet het COA een boete van 15.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde waar Ter Apel onder valt. De teller staat nu op zes ton.

Het kabinet maakte maandag bekend dat er dit jaar en volgend jaar in totaal ruim een miljard euro extra wordt gestoken in de opvang van asielzoekers. Het is de bedoeling dat hiermee nieuwe locaties voor (crisis)noodopvang worden geopend. Ook kan bestaande opvang met dit geld langer openblijven. Het COA zegt niet officieel te reageren op de voorjaarsnota en verwijst naar het ministerie van Justitie en Veiligheid, de opdrachtgever en toezichthouder van de asielopvangorganisatie.

Coronapandemie

Vorige week hebben ongeveer negenhonderd mensen asiel aangevraagd in Nederland. Dat is afgerond evenveel als in dezelfde week vorig jaar. Sinds afgelopen oktober lag de instroom onafgebroken hoger dan een jaar eerder.

De totale instroom is wel nog aanzienlijk hoger. Sinds het begin van dit jaar zijn ongeveer 14.400 asielaanvragen geregistreerd. In 2022 en 2023 stond de teller na vijftien weken op ruim 11.000 aanvragen. In 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie, hadden rond deze tijd van het jaar ongeveer 9000 mensen asiel aangevraagd.

Meer uit Binnenland

Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

8 minuten geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

27 minuten geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

1 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

1 uur geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

2 uur geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

3 uur geleden
Defensie heeft voor vliegbasis Lelystad veel meer ruimte nodig

DEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.

3 uur geleden