Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tentoonstelling leerlingen tijdens Kleinkunst OP STOOM

Tentoonstelling leerlingen tijdens Kleinkunst OP STOOM

HOEDEKENSKERKE - Tweede Pinksterdag, 6 juni, organiseert de Culturele Raad Borsele i.s.m. De Stoomtrein Goes-Borsele weer Kleinkunst OP STOOM. De leerlingen van Omnis Kindcentrum Franck van Borssele leveren ook een creatieve bijdrage aan dit culturele evenement, zij houden een tentoonstelling van hun zelfgemaakte kunstwerken.

De leerlingen van het kindcentrum waren er maar druk mee. Boetseren, schilderen, knutselen, mechanische installaties maken en nog veel meer. De kinderen gebruikten veel verschillende technieken om de mooiste kunstwerken te creëren.
Ter voorbereiding op de tentoonstelling zijn er 3 kunstenaressen op bezoek geweest op het kindcentrum. Anja den Ouden kwam met de kinderen mooie schilderijen maken. Annett Fischer maakte met de kinderen beweegbare marionetten. Cock Hazelager heeft met de kinderen per groep een mooie bloem geboetseerd. Het was een leuke, leerzame en inspirerende dag!

Tentoonstelling

Op Tweede Pinksterdag worden alle kunstwerken tentoongesteld in de kinderkunsttuin op de Pluimweide nabij De Buffer in Hoedekenskerke.[n]

Meer uit Beveland

Veteranen Collectief Borsele voor herkenning en gezelligheid

HEINKENSZAND - Oorlogsveteranen Jan Willem Zeijseink uit Ovezande en Siromenpersad Kalisingh uit Nisse werken aan de oprichting van het Veteranen Collectief Borsele. Ze hebben al bestuursleden om hen heen verzameld en ook de gemeente verleent haar medewerking aan het initiatief. "Dat doen we om onze veteranen de plek te geven die ze verdienen", vertelt burgemeester Gerben Dijksterhuis.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat wil groot onderhoud kering versnellen

KAMPERLAND - Rijkswaterstaat onderzoekt of het groot onderhoud aan de Oosterscheldekering versneld kan worden. Als het werk op de huidige manier doorgaat, duurt het nog minstens twintig jaar voordat alles is afgerond. De pilot rondom het groot onderhoud dat nu loopt, moet uitwijzen of versnelling haalbaar is. De eerstvolgende werkzaamheden staan voor deze en begin volgende maand weer gepland.

5 uur geleden
Multifunctionele accommodatie Nieuwdorp is hart van dorp én omgeving

NIEUWDORP - Op 4 juli 2023 ging de eerste paal van de MFA (multifunctionele accommodatie), dat deel uitmaakt van het Masterplan Nieuwdorp, de grond in. Inmiddels is het complex door verschillende partijen in gebruik genomen. In de MFA die de naam 't Hart heeft gekregen, is Educatief Centrum De Regenboog gehuisvest en ook biedt het centrum plaats aan het dorpshuis. Hiervoor is de pastorie en de Bethelkerk grondig verbouwd. Daarnaast bevat het complex een gymzaal en een aantal kleine bedrijfsruimtes.

8 uur geleden
Kidsdag bij Bioscoop Goes

GOES - Tijdens de meivakantie organiseert Bioscoop Goes op woensdagmiddag 30 april een speciale Kidsdag, met de nieuwe kinderfilm Fien & Teun op Schattenjacht in de hoofdrol. Naast de filmvertoningen is er volop ruimte voor spel en creativiteit.

10 uur geleden
Kinderen uit Goes interviewen Zeeuwse oorlogsgetuigen

GOES - De leerlingen van groep 7 van de Bisschop Ernstschool in Goes hebben de afgelopen weken meegedaan aan het project "Oorlog in mijn buurt". Tijdens dit project vertelde archivaris Frank de Klerk over de oorlog in Goes en omgeving en meneer Laport vertelde in de klas over zijn jeugd in de Tweede Wereldoorlog. Ook verdiepten de leerlingen zich in de keuzes die mensen in de oorlog maakten. Het hoogtepunt van het project was wel het interviewen van mensen die de oorlog hebben meegemaakt én het presenteren van deze verhalen in het Bevrijdingsmuseum op 16 april.

1 dag geleden
Goese atleten met bevrijdingsvuur door de nacht

GOES - Atletiekvereniging AV'56 te Goes doet dit jaar weer mee met de Bevrijdingsvuurestafetteloop. In de nacht van 4 op 5 mei brengen 24 atleten het bevrijdingsvuur vanuit Wageningen door de nacht heen naar Goes.

1 dag geleden
Nieuwe woonruimte voor vleermuizen in Borsele

BORSELE - Terwijl huiseigenaren in Borsele hun woningen steeds beter isoleren, worden er tegelijkertijd maatregelen genomen voor een heel ander soort bewoners: vleermuizen. 

1 dag geleden